ознаки ларингіту

ларингіт

Причини, симптоми і профілактика ларингіту

Ларингіт - запальний процес, який виникає в вашому горлі. Його можна розділити на два види - гострий і хронічний. Що стосується супроводжуючих хвороб, то ларингіт може виникати спільно з ГРВІ, грипом і будь-який інший хворобою такого типу.

Причини ларингіту можуть бути абсолютно різними. Як правило, він безпосередньо пов'язаний з переохолодженням організму або падінням загального імунітету, з одночасним супроводом вірусної атаки. Може бути і механічна причина захворювання - наприклад, опік або травма.

Є чинники, які безпосередньо пов'язані з появою хвороби, до них можна віднести саме звичайне - запиленість приміщення, різні запальні процеси всередині організму, надмірний тембр голосу і, звичайно ж, порушення в дихальних шляхах.

Що стосується хронічного перебігу хвороби, то, як і у всіх інших випадках, це може бути пов'язано з недолечіваніем хвороб типу ГРВІ або частим захворюванням. Також не слід забувати про алергічні реакції організму. У зону ризику можна віднести і шкідливі роботи на хімічних комбінатах.

Справа в тому, що коли ми розмовляємо, наші голосові зв'язки починають видавати вібрацію, за рахунок цього і з'являється звук. Але при даному захворюванні голосові зв'язки набрякають і зовсім втрачають це своє унікальне властивість.

Дихальні шляхи при цьому також звужуються, при цьому стає трохи важко дихати, ще однією характеристикою захворювання може з'явитися так званий гавкаючий кашель. Все це відбувається через те, що дихальні шляхи звузилися. Даним симптомів потрібно приділити зовсім інше увагу. Варто пам'ятати про те, що часто повторюється утруднене дихання може перерости в абсолютно окреме захворювання, найчастіше це можна зустріти у дітей.

Варто також пам'ятати і про простий профілактиці ларингіту.

Не варто вдихати пари сигарет і ні в якому разі не курити. Якщо ви працюєте на шкідливому для здоров'я виробництві, то потрібно проходити періодичні огляди у лікаря. Чи не перенапружуйте постійно голос.

Якщо у вас помічений гострий ларингіт, то ваша гортань матиме набряклий вигляд, голосові зв'язки не будуть замикатися повністю. Якщо ви хворієте на грип та у вас ларингіт, то він може мати вигляд крововиливу в гортань.

Може бути так, що ларингіт вразить тільки окрему частину горла. Його можуть називати ізольованим ларингітом.

Як правило, що можна помітити в першу чергу - це сухість в горлі, може бути так, що проявиться певна біль при ковтанні, і досить простий кашель, який з часом може перерости в кашель з мокротою. Що стосується голоси, то з часом він може пропасти зовсім.

Гострий ларингіт в свою чергу може протікати досить складно, наприклад, спостерігається підвищення температури і головний біль. Що стосується тривалості, то вона може становити трохи більше тижня. Гострий ларингіт - найнебезпечніший, коли в під складеному просторі відбувається ще й стенозоз гортані. Варто пам'ятати про те, що вдихання деяких речовин може викликати таку ж реакцію.

Дитячий ларингіт - найбільш непередбачуваний і дуже складний. Він може протікати досить активно. Якщо йде дуже бурхливий перебіг хвороби, то набряк у дітей перекриває доступ повітря в легені і дитина починає дихати з хрипом, як правило, малюк починає відразу плакати. Все це призводить до нестачі кисню, що згодом може викликати кому.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів, натисніть Ctrl + Enter

Як і будь-яке інше лікування, в цьому випадку воно буде направлено в першу чергу на усунення того, що спонукало цю хворобу. Перше, що потрібно зробити - це звести до мінімуму первинне, що підштовхує до хвороби, а саме: підвищення голосу, відмовитися від куріння і гострої їжі, до цього переліку також можна віднести і алкоголь.

Тим людям, які захворіли, перш за все, слід не розмовляти голосно і, як правило, дихати свіжим повітрям, так як саме в свіжому повітрі на вулиці міститься волога, яка поправляє голосові зв'язки. Можна скористатися також інгаляціями. Якщо ви віддали перевагу інгаляції, то їх проводять по п'ятнадцять-двадцять хвилин чотири-п'ять разів на день. Варто пам'ятати про те, що знаходитися поряд з курцями в цей час не рекомендується. Пам'ятайте про те, що дим шкідливий, до цього типу можна прирівняти і приміщення, в яких курять.

Тепле пиття - ось що може вам дуже допомогти, але при цьому перевагу слід віддати молоку або боржомі. Ромашкою, яка вже довела свої лікувальні властивості, як правило, найкраще полоскати горло. Можна також скористатися гарячими спиртовими компресами на горло або теплими ваннами. Лікар в свою чергу може вам прописати УВЧ і спеціальні протикашльові засоби.

Що стосується важких форм хвороби, то тут можливо навіть хірургічне втручання аж до вирізання уражених ділянок шкіри. Можливо також припікання уражень п'ятипроцентним розчином нітрату срібла.

При хронічному перебігу хвороби можливі лужні і масляні інгаляції, горло при цьому може промазуйте розчином Люголя. Для того, щоб кірки почали відходити від горла, можливі такі препарати: хімопсін, хімотрипсин.

Багато ставлять одне і те ж питання: як саме можна уникнути цієї вельми неприємної хвороби, чи можна обійтися досить простий профілактикою?

Можна відповісти на це питання. Головне в профілактиці даного захворювання - це елементарне загартовування організму. Можна також скористатися обливанням холодною водою, але знову-таки важливо знижувати градус води поступово.

Але перш ніж приступити до цього з великим ентузіазмом, слід побувати у лікаря і з'ясувати, чи немає у вас прихованих захворювань, а інакше ви ризикуєте отримати переохолодження організму і не більше того, особливо якщо ви вперше з цим стикаєтеся.

Ще одне, що слід пам'ятати завжди - це те, що слід все лікувати вчасно. Так як ларингіт може з'явитися хворобою, яку пробудила зовсім інша інфекція, то в першу чергу лікувати слід її і вчасно. До таких хвороб можна віднести ураження дихальних шляхів носа, навколоносових пазух, глотки і бронхів. Якщо все це вже сталося, то єдиний вихід - це звернутися до лікаря, він пропише подальше лікування.

Пам'ятайте про те, що писалося вище: куріння повністю виключається з вашого списку, навіть пасивне.

Якщо ви літня людина, то перш за все слід думати про вашу імунну систему, а вже потім тільки про лікування.

Для профілактики підвищення імунітету можна запропонувати адаптогени, наприклад, екстракт елеутерококу три рази в день по сорок крапель. Відмінно може допомогти настоянка аралії, родіоли. Коштувати зрозуміти те, що зниження імунної системи може відбуватися на тлі вашого способу життя, а так як доведено, що імунітет безпосередньо впливає на захворювання зовсім будь-якого типу, то те ж саме стосується і ларингіту. Варто пам'ятати про гігієну гортані, при найменшій появі ознак захворювання слід рясно вживати різного роду рідини, в цьому випадки допоможе тепле молоко або відвар різного роду трав. Ще одне просте засіб - це чай. Але він повинен бути простим і без добавок. Корисно вживати в їжу цитрусові, так як вони викликають рясне виділення слини, що сприяє промиванню горла. До них можна віднести і льодяники зі смаком лимона і щось інше аналогічного типу. Якщо ж ви по роботі перебуваєте в сухого роду приміщенні, то ви повинні зволожити повітря.

Не варто також забувати про прості речі, таких як вологе прибирання приміщень: пил - це першорядне, що може дратувати абсолютно будь-яку слизову оболонку. Пам'ятайте про те, що навіть деякі препарати можуть викликати пересихання слизової оболонки, тому перш ніж пити, прочитайте інструкцію.

При копіюванні матеріалів, активне посилання на сайт www.ayzdorov.ru обов'язкове! © AyZdorov.ru 2009-2017

Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування, консультація лікаря обов'язкова!

ларингіт

29 лютого 2012

ларингіт - це запальний процес гортані. В основному даний стан пов'язано з хворобами простудного характеру або з рядом інфекційних недуг, при яких також проявляється ларингіт. Симптоми захворювання можуть виникнути при кору, кашлюку, скарлатині. Також захворювання розвивається внаслідок переохолодження організму, ротового дихання, занадто брудного повітря, куріння і зловживання алкоголем, а також як наслідок перенапруги гортані. Ларингіт може протікати як короткочасне гостре стан, а також як хронічна хвороба. Але в більшості випадків захворювання досить швидко прогресує і проходить протягом двох тижнів

гострий ларингіт у дітей і дорослих зазвичай розвивається як самостійна хвороба. Основними причинами гострої форми ларингіту стає переохолодження місцевого характеру або занадто сильне перенапруження голосу. Як наслідок, хвороба дуже часто спостерігається у співаків, а також викладачів і людей інших професій, постійно використовують в роботі гучний голос. Також гострий ларингіт може виникнути як прояв грипу, кору та інших інфекційних недуг. При цьому запальний процес може захопити як слизову оболонку гортані в цілому, так і слизову надгортанника, стінок подголосовой порожнини, голосових складок.

Хронічна форма захворювання проявляється як наслідки гострого ларингіту, регулярно повторюється у хворого. Також він виникає на тлі запалень в носі і пазухах носа. У людей, професія яких пов'язана з використанням голосу, на тлі частого виникнення гострого ларингіту проявляється хронічна форма захворювання.

При гострому ларингіті (розлита форма) У хворого спостерігається різке почервоніння слизової оболонки, а біля складок передодня спостерігається помітне припухання. У разі гострого ларингіту слизова оболонка гортані набрякла і гіперемована, голосові зв'язки потовщені і сходяться в повному обсязі. З огляду на розширення судин внаслідок запалення іноді просочується кров і утворює на слизовій оболонці точки темно-червоного відтінку. Якщо у хворого має місце ізольований ларингіт, симптоми проявляються інакше. Так, почервоніння та інфільтрація слизової оболонки нерідко спостерігаються виключно в надгортаннике. Ще одна форма захворювання - ларинготрахеїт - проявляється, якщо запалення переходить на трахею. В даному випадку хворий часто страждає від сильних нападів кашлю, при цьому виділяється мокрота, яку продукує слизова оболонка трахеї і гортані.

Якщо у хворого починає розвиватися гострий ларингіт, симптоми, перш за все, виражаються в загальному погіршенні стан людини. Зростає температура тіла, при дослідженні крові спостерігаються ознаки розвитку запалення в організмі.

Якщо запалення локалізується в надгортаннике або в задньої стінки гортані, то при ковтанні людина може відчувати біль. Змінюється голос: він стає хриплим, а в більш важких випадках голос може взагалі пропасти. З огляду на звуження голосової щілини може утруднятися дихання. Також у людей з гострим ларингітом проявляється сухість і виражене першіння в горлі. У перші дні хвороби долає сухий кашель, проте пізніше при кашлі вже відходить мокротиння. Головний біль також може супроводжувати хвороби. Якщо правильно підходити до процесу лікування і дотримуватися рекомендацій лікаря, симптоми гострого ларингіту зникають приблизно через тиждень.

Симптоми хронічного ларингіту виражаються хрипотою, швидкою стомлюваністю голосу, періодичним проявом першіння. Як наслідок, хворий постійно покашлює. У разі загострення запалення симптоми стають сильнішими.

при катаральном ларингіті у хворого спостерігається садненіє в горлі, захриплість, періодичний кашель. Однак дана форма вважається найбільш легкою.

при гіпертрофічному ларингіті спостерігається більш виражена хриплость голосу, сильне першіння і кашель. На зв'язках спостерігаються розростання, розміром з голівку шпильки. Ці вузлики, які надають хрипоту, прийнято називати «вузликами співака». Часто ларингіт у дітей також провокує постійну хриплость, однак такий стан може пройти в підлітковому віці через серйозні змін гормонального балансу. В даному випадку застосовуються ті ж методи лікування, що і при інших видах захворювання. Можливо також припікання горбків розчином нітрату срібла, застосовується в особливо важких випадках. Але якщо зміни в зв'язках виражені дуже сильно, то іноді ділянки, які зазнали поразки, видаляють під час хірургічної операції.

для атрофічного ларингіту характерно витончення слизової оболонки всередині гортані. У хворих постійно виявляється дуже болісний кашель, хрипне голос, проявляється сухість у роті. Якщо спостерігаються напади кашлю, іноді відходять кірки з кров'яними прожилками. В якості причини такої форми ларингіту фахівці визначають зловживання гострою їжею, з прянощами і приправами. При цьому ураження має місце не тільки в гортані, а й на задній стінці глотки.

В разі дифтерійного ларингіту розвиток хвороби відбувається внаслідок поширення інфекції в гортань з мигдалин. На слизовій оболонці при цьому спостерігається наліт білої мембрани, іноді вона відділяється і закупорює дихальні шляхи на рівні голосових зв'язок.

при туберкульозному ларингіті, який практично завжди є вторинною хворобою. Захворювання проявляється, коли туберкульоз поширюється з легких. В даному випадку в тканинах гортані проявляються потовщення у вигляді горбків, до того ж іноді хвороба прогресує до руйнування гортанного хряща і надгортанника.

Також ларингіт може бути ускладненням при сифілісі. На другій стадії захворювання іноді відбувається формування бляшок і виразок, а на третій стадії можуть утворитися рубці, що деформують голосові зв'язки і гортань. В результаті хрипота може стати невиліковною.

Ларингіт у дітей до восьмирічного віку іноді переходить в особливу форму так званого помилкового крупа. Він проявляється симптомами, схожими на ознаки істинного крупа (дифтерії гортані). В даному випадку небезпеку становить різке звуження просвіту гортані через набряку, що може ускладнювати дихання. До такого стану іноді приєднується спазм голосової щілини. Помилковий круп найбільш характерний для дітей, які страждають ексудативним діатезом. Такі напади, як правило, виникають стрімко, переважно вночі. Дитина може прокинутися в поту, скаржитися на важке дихання, у нього з'являється «гавкаючий» кашель, синіють губи. Приступ проходить приблизно через півгодини, при цьому температура може зрости тільки незначно. Напади можуть виникати і в наступні ночі. В даному випадку важливо негайно викликати швидку допомогу. Допомогти дитині до прибуття доктора можна за допомогою гірчичника, покладеного на область гортані. Можна також зробити гарячу ванну для ніг (39 °), дати теплу рідину.

В процесі діагностики лікар спочатку вивчає анамнез, проводить фізичне обстеження і опитує пацієнта про характер початку і розвитку хвороби. Ретельне дослідження звуку голосу, а також голосових зв'язок сприяє підбору правильного підходу до лікування захворювання. Фізичне обстеження обов'язково включає огляд горла, рота, носа для виявлення вогнищ запалення. Також доктор промацає шию для виявлення запалених лімфовузлів. Дані обстеження дають можливість визначити тип ларингіту, а також його зв'язок з іншими хворобами.

При наявності серйозних проблем лікар може призначити проведення додаткових аналізів. Іноді хворому показана ларингоскопия з використанням гнучкого ендоскопа для обстеження гортані. При проведенні такого обстеження можливий забір зразка тканини для подальшого проведення біопсії. За допомогою біопсії можна визначити наявність у хворого онкологічних процесів.

У процесі відео ларінгостробоскопіі лікар може вивчити вібрацію голосових зв'язок. Всі інші дослідження призначаються в залежності від пошкодження гортані.

Важливо враховувати, що людина, яка підозрює розвиток ларингіту, повинен обов'язково звернутися до лікаря, якщо симптоми хвороби не зникають протягом двох тижнів, з'являється біль, що віддає у вухо, ускладнює ковтання, отхаркивается кров.

Лікування ларингіту гострої форми має в першу чергу бути спрямована на усунення тієї проблеми, яка спровокувала хвороба. Щоб забезпечити повний спокій гортані, людині не рекомендується розмовляти близько тижня. Якщо це неможливо, розмовляти потрібно якомога тихіше і м'якше. Однак шепотіти не рекомендується, оскільки шепотіння дратує голосові зв'язки. Важливо не вживати гострої їжі, прянощів, що дратують слизову оболонку. Також не можна курити, вживати спиртне.

В процесі лікування ларингіту слід пити теплу рідину, проводити інгаляції, полоскати горло, а також зігрівати шию теплими пов'язками або компресами, парити ноги в теплій ванні. Іноді фахівець призначає прийом медикаментозних препаратів. Як медикаментозної терапії лікар може призначити протикашльові засоби, антигістамінні препарати, змазування гортані розчином Люголя в гліцерині.

Важливо, щоб в приміщенні, де знаходиться хворий, було досить волого і тепло. В даному випадку також показані парові інгаляції, які в перші дні хвороби можна проводити кожні кілька годин. Інгаляція повинна тривати приблизно 15 хвилин.

Лікування ларингіту також проводиться за допомогою полоскання горла трав'яними відварами. При наявності нежиті ними можна полоскати і ніс. Також для полоскання носа в даному випадку підійде сольовий розчин. Для приготування трав'яних відварів часто використовують траву аїру, мати-й-мачухи. Також можна полоскати горло картопляним соком, буряковим соком з додаванням оцту, відваром цибулиння. При ларингіті корисно пити лужну мінеральну воду.

Люди, які хворіють на хронічний ларингіт, повинні в обов'язковому порядку проходити медичне обстеження, після якого лікар визначає, як лікувати ларингіт в даному випадку. Іноді лікар призначає проведення лужних і масляних інгаляцій, електрофорез новокаїну в область гортані, УВЧ. Керуючись отриманою інформацією, фахівець призначить комплексне лікування, куди можуть увійти різні процедури: змазування гортані, інгаляції, фізіотерапевтичні процедури. Також в деяких випадках показано лікування медикаментозними препаратами і навіть хірургічні методи. Щоб попередити прояви хронічного ларингіту, важливо вчасно вилікувати ларингіт гострий і інші хвороби верхніх дихальних шляхів. Важливий і правильний голосовий режим.

При гострому ларингіті фахівці, як правило, говорять про сприятливий прогноз. Однак іноді захворювання може перейти в хронічну форму. Тому дуже важливо вчасно звертатися до фахівця і радитися з ним про те, як лікувати ларингіт.

Профілактика ларингіту увазі попередження чинників, які призводять до розвитку захворювання. Отже, важливий здоровий спосіб життя, правильний підхід до загартовування. Так, кутатися теплими шарфами постійно не рекомендується, однак впадати в інші крайнощі також не бажано. Не менш важливо і правильне харчування: зокрема, не слід регулярно вживати занадто гострі страви і постійно приправляти їх прянощами. Людям, які мають схильність до ларингіту, не можна вживати холодні напої та їжу на морозі. Також слід берегти голос: не кричати голосно. А якщо з голосом пов'язана професія, то про щадний поводженні з ним слід пам'ятати регулярно.

Не менш важливо уникати перебування в сильно забруднених, запилених приміщеннях. Якщо з подібними неприємними моментами пов'язана робота, потрібно провітрювати приміщення постійно. Видалити частинки пилу зі слизової оболонки допоможе інгаляція.

Освіта: Закінчила Рівненський державний базовий медичний коледж за спеціальністю «Фармація». Закінчила Вінницький державний медичний університет ім. М.І.Пирогова та інтернатуру на його базі.

Досвід роботи: З 2003 по 2013 р - працювала на посадах провізора і завідувача аптечним кіоском. Нагороджена грамотами та відзнаками за багаторічну і сумлінну працю. Статті на медичну тематику публікувалися в місцевих виданнях (газети) і на різних Інтернет-порталах.

Олександра: Обожнюю Герімакс. Відпрацьовують кожен рубль. Ніякі інші препарати схожого типу, так.

Володимир: Бред сивої кобили! Феназепам не коли не ні наркотиком, довідник подивіться!

Юлія: Я купила 6 таблеток за 900 рублів в Озерка (найдешевша аптека, ну, ну.)

Тіна: ВСІМ ВСІ ПИТАННЯ ТІЛЬКИ ДО ЛІКАРЯ

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Ларингіт: симптоми і лікування

Терміном «ларингіт» прийнято позначати запалення слизових оболонок гортані, яке може розвиватися під дією різних факторів і на тлі інших захворювань. Ларингіт - така хвороба, яка діагностується як у дорослих, так і у дітей. Перебіг даного захворювання залежить від ряду умов (віку, резистентності організму, адекватності проведеної терапії і т. Д.).

Відповідно до загальноприйнятої класифікації все ларингіти поділяються на:

 • гострі (в т. ч. алергічні та інфекційні);
 • хронічні (катаральні види, ларингіти з вираженими гіпертрофічна або атрофічними процесами).

Розрізняють також вторинний дифтерійний, туберкульозний і сифілітичний ларингіт.

Зверніть увагу: Токсичний грип може стати поштовхом до формування геморагічного ларингіту, для якого характерні специфічні крововиливу в тканини зв'язкового апарату і слизові.

Ларингіт може розвиватися внаслідок посиленого зростання і розмноження нормальної мікрофлори на тлі ослаблення захисних сил організму. Факторами, що знижують резистентність, можуть стати:

 • переохолодження;
 • перенапруження голосових зв'язок;
 • дихання через рот;
 • постійне вдихання забрудненого повітря;
 • куріння;
 • схильність до алкоголізму.

У деяких випадках до гострого ларингіту призводить алергія на продукти харчування або укуси комах. Алергічна реакція нерідко викликає значну набряклість гортані і звуження її просвіту, що не тільки порушує дихання, але може викликати і його зупинку.

Зверніть увагу: Алергічного ларингіту частіше схильні діти молодшої вікової групи.

Захворювання провокують запалення носоглотки, що виникають на тлі грипу, ГРВІ, аденовірусної інфекції, скарлатини, коклюшу та кору. Фактори, що призводять до розвитку хронічної форми ларингіту:

 • періодично виникають гострі ларингіти;
 • неадекватна терапія гострої форми;
 • професійні шкідливості (вдихання забрудненого повітря);
 • хронічні риніти;
 • запалення піднебінних мигдалин (тонзиліт);
 • запалення глотки (фарингіт);
 • застій у верхніх відділах дихальних шляхів (на тлі патологій серця і легенів);
 • порушення метаболізму вуглеводів;
 • куріння.

важливо: Ларингіт у дітей нерідко діагностується після проведення ремонту в квартирі або установки в приміщенні нових меблів. Багато лакофарбові матеріали провокують роздратування і запалення м'яких тканин гортані. Гострий і хронічний ларингіт може також стати наслідком гастроезофагального рефлюксу, т. Е. Систематичного закидання кислого вмісту шлунку в стравохід і гортань, а також при аспірації дрібними сторонніми предметами.

Фактором виступають постійні вогнища інфекції при захворюваннях порожнини рота.

Найчастіше гостра форма ларингіту проявляється наступними ознаками:

 • сухістю в порожнині рота;
 • почуттям саднения або «дряпання» в горлі;
 • значною осиплостью голосу (нерідко - його втратою);
 • кашлем (на початковій стадії кашель сухий, потім - з мокротою);
 • субфебрилитетом - незначним підвищенням температури (нерідко температура взагалі не підвищується).

важливо: Для гострої форми характерно погіршення загального стану і наявність ознак загальної інтоксикації організму.

У дітей (переважно - від 2 до 5 років) може виникати гострий подскладочний ларингіт, відомий також як «помилковий круп». При ньому запалюються ділянки слизової оболонки під голосовими зв'язками. Для цієї форми характерний гострий початок. Першими симптомами є дихання зі свистом і «гавкаючий» кашель (зазвичай у нічний час).

При помилковому крупі дихання утруднюється, наростає задишка. Порушення дихання при помилковому крупі обумовлено набряком ділянок слизової (вони набувають вигляду валів, що звужують просвіт гортані). Нестача кисню під час нападу проявляється посинінням губ і нігтів. Тривалість гострого нападу може складати від 2-3 до 30 і більше хвилин, а потім в більшості випадків дихання приходить в норму.

На ранок після нічного нападу дитина відчуває себе практично нормально, може тільки відзначатися зміна голосу (осиплість). Якщо своєчасно не вжити адекватних терапевтичні заходи, то епізоди можуть повторюватися через певні проміжки часу (від 2-3 днів до 1-2 тижнів). При ранньому і адекватно проведеному лікуванні прогноз при гострій формі ларингіту зазвичай хороший.

Хвороба проходить протягом одного-двох тижнів. Не виключена хронізация процесу. Ларингіт у дітей протікає важче у зв'язку з недосконалістю імунної системи.

Ознаки хронічного ларингіту

Характерні, часто повторювані симптоми хронічної форми:

 • осиплий голос;
 • сильне першіння в горлі;
 • кашель;
 • набряклість і гіперемія слизової оболонки.

Більше інформації про дане захворювання і симптоми ларингіту ви отримаєте, переглянувши даний відео-ролик:

Діагноз ставиться на підставі характерної клінічної картини, скарг пацієнта і даних огляду. У ряді випадків для уточнення потрібне проведення інструментальних досліджень з використанням ларингоскопа.

В ході огляду лікар звертає увагу на виражене почервоніння слизових оболонок, яке посилюється ближче до голосовим зв'язкам. Можуть спостерігатися також точкові крововиливи (характерні при затяжному і ускладненому грипі). Хронічний катаральний ларингіт проявляє себе великим почервонінням і потовщенням стінок слизової гортані. Голосові зв'язки при цьому сходяться в повному обсязі, на них часто можна спостерігати багато вязковатой слизу.

Для гіпертрофічною форми характерно на тільки набряк слизової, але і розростання підслизового шару.

При атрофічному ларингіті слизові оболонки сухі і витончення. Це обумовлено втратою значної частини залоз, які продукують слиз. Решта залози виробляють в'язкий секрет, який швидко висихає, утворюючи скоринки.

При проведенні загального аналізу периферичної крові виявляються лейкоцитоз і збільшення швидкості осідання еритроцитів. У дорослих ларингіт потрібно диференціювати від еритематозних сифілітичного ураження, туберкульозу в початковій стадії, бешихи і новоутворень гортані (доброякісних або ракових).

Помилковий круп (подскладочний ларингіт) у дітей необхідно диференціювати від істинного крупа - дифтерії. При дифтерії задуха виникає не раптово, а поступово розвивається, супроводжуючись значним підйомом температури і збільшенням регіонарних лімфатичних вузлів. Як відрізнити ларингіт від дифтерії і як можуть протікати дані захворювання у дітей? На ці та інші запитання батьків відповідає педіатр, доктор Комаровський:

Лікування ларингіту передбачає дотримання щадного режиму (хворому потрібно спокій) і усунення чинників, дія яких може посилювати запалення (відмова від куріння, гострої, холодної і гарячої їжі).

Медикаментозне лікування ларингіту

Вибір тактики лікування при ларингіті визначається формою захворювання, а також тяжкістю перебігу процесу і віком пацієнта. Хворим показані протизапальні та антибактеріальні засоби.

Найкращого ефекту вдається досягти при застосуванні цих препаратів у вигляді спреїв. Кратність використання протягом дня, а також тривалість курсового лікування - на розсуд лікаря. Інгаляції при ларингіті рекомендується робити з антибіотичними препаратами.

Найбільш ефективними вважаються антибактеріальні препарату пеніцилінового ряду, а також антибіотики широкого спектру дії, що відносяться до цефалоспоринів. Для лікування катаральної форми хронічного ларингіту інгаляції роблять з олійними або лужними розчинами. Лікування атрофічного ларингіту у дорослих вимагає обробки слизової оболонки із застосуванням аерозольних препаратів, до складу яких входить хімотрипсин.

При сухому кашлі для розрідження слизу показані муколитики, а в якості відхаркувальних засобів рекомендовані препарати термопсису, алтею і різні грудні збори, а також кошти з бромгексином.

При лікуванні подскладочного ларингіту у дітей призначають муколітики, що розріджують секрет і полегшують його відходження. Якщо напад при помилковому крупі не вдається купірувати самостійно, то потрібно викликати бригаду невідкладної допомоги. В умовах стаціонару за допомогою ларингоскопа здійснюють місцеву обробку ураженої області судинозвужувальними лікарськими препаратами. Можуть вводитися антигістамінні засоби і гормональні препарати. Нерідко дітям потрібно киснева терапія.

Ларингіт: лікування в домашніх умовах

Гарного терапевтичного ефекту дозволяють домогтися зігріваючі компреси (наприклад, горілчані). Якщо на слизовій є скоринки, для їх пом'якшення можна обережно вливати в гортань невеликі кількості (1 г) рослинного масла (обліпихової або персикового). Процедури необхідно проводити щодня протягом 1-1,5 тижнів.

Для лікування ларингіту в домашніх умовах прекрасно підходять полоскання горла відварами чорниці, соком буряка і розчином яблучного оцту домашнього приготування. При помилковому крупі дитині показані гарячі ножні ванни (тривалість процедури - 3-5 хвилин).

Дітям необхідно рясне тепле питво. На область шиї можна ставити компреси. У кімнаті дитини потрібно забезпечити приплив свіжого зволоженого повітря. Для рефлекторного купірування нападу задухи рекомендується взяти чистий шпатель (або ложку) і доторкнутися інструментом до задньої стінки глотки дитини. Кілька порад з лікування ларингіту народними засобами представлені в відео-огляді:

Можливі ускладнення ларингіту

Гострий ларингіт може перейти в хронічну форму. Запальний процес при цьому поширюється далі і зачіпає трахею (в цьому випадку мова йде вже про ларинготрахеите). При гіпертрофічній формі характерні зміни (потовщення і розростання) м'яких тканин гортані, як правило, розглядаються в якості передраковий стан. Щоб уникнути переродження уражені тканини повинні січуть.

Іноді в клінічній практиці зустрічаються такі форми захворювання, як флегмонозний ларингіт і абсцес гортані. При флегмонозной формі виникає інфільтративно-гнійне запалення, що зачіпає підслизовий шар і, в окремих випадках, зв'язки і м'язи гортані. Патологія може бути наслідком травми або інфекції.

Флегмонозний ларингіт проявляється вираженим болем під час акту ковтання і утрудненням дихання (можливо ядуха). При огляді можуть виявлятися ділянки некротизованихтканин. Пацієнтам показана масована антибіотикотерапія. Якщо виявлено абсцес, то його розкривають і дренують порожнину. Стеноз є показанням для проведення трахеотомії.

До числа можливих ускладнень відносяться флегмона шиї, сепсис (зараження крові) і абсцедуюча пневмонія. При адекватно проведеному комплексному лікуванні прогноз цілком сприятливий. Абсцес гортані може розвиватися внаслідок травми слизової і занесення в рану інфекції або ж виникати як ускладнення флегмонозного ларингіту. Характерна локалізація гнійного запалення - мовний область надгортанника. У пацієнта відзначається різкий біль під час ковтання; через 2-3 дня наростає набряклість, що супроводжується зміною голосу і утрудненням дихання. Пацієнту призначаються протизапальні засоби, а при неефективності консервативної терапії проводиться розтин і дренування абсцесу. Після оперативного втручання показані інгаляції з антибіотиками.

Профілактика ларингіту у дорослих і дітей

Щоб попередити розвиток ларингіту, необхідно своєчасно лікувати запальні захворювання (тонзиліти, синусити і т.д.). Величезне значення має своєчасна санація вогнищ інфекції і загальне зміцнення організму (загартовування). При зниженому імунітеті слід приймати полівітамінні комплекси, а також кошти з групи імуномодуляторів. Відео:

Конєв Олександр Сергійович, терапевт

8,000 переглядів за все, 2 переглядів сьогодні

 • Помилковий круп: симптоми і лікування

 • Як позбутися від шуму у вухах: причини і методи лікування тиннитус

 • Засоби для промивання носа: огляд лікарських препаратів

  • Алергологія (43)
  • Андрологія (114)
  • Без рубрики (4)
  • Хвороби судин (8)
  • Венерологія (50)
  • Гастроентерологія (133)
  • Гематологія (57)
  • Гінекологія (118)
  • Дерматологія (118)
  • Діагностика (126)
  • Імунологія (1)
  • Інфекційні хвороби (140)
  • Інфографіка (1)
  • Кардіологія (55)
  • Косметологія (181)
  • Мамологія (12)
  • Мати і дитя (170)
  • Медичні препарати (275)
  • Неврологія (117)
  • Невідкладні стани (78)
  • Онкологія (58)
  • Ортопедія і травматологія (106)
  • Оториноларингологія (65)
  • Юридичний супровід угод (42)
  • Паразитології (31)
  • Педіатрія (165)
  • Харчування (380)
  • Пластична хірургія (8)
  • Корисна інформація (1)
  • Проктологія (60)
  • Психіатрія (66)
  • Психологія (27)
  • Пульмонологія (54)
  • Ревматологія (28)
  • Сексологія (16)
  • Стоматологія (40)
  • Терапія (86)
  • Урологія (94)
  • Фітотерапія (21)
  • Хірургія (89)
  • Ендокринологія (95)

  Інформація надається з метою ознайомлення. Не займайтеся самолікуванням. При перших ознаках захворювання зверніться до лікаря. Є протипоказання, необхідна консультація лікаря. Сайт може містити контент, заборонений для перегляду особам до 18 років.

 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  8 + 1 =