Ознаки гострого панкреатиту

гострий панкреатит

гострий панкреатит - запалення підшлункової залози. Симптоми гострого панкреатиту: гостра, нестерпний біль в області живота. Залежно від того, яка частина залози запалена, локалізація болю можлива в правому або в лівому підребер'ї, в надчеревній ділянці, біль може бути оперізує. Хронічний панкреатит супроводжується втратою апетиту, порушенням травлення, гострими болями (як при гострій формі), що виникають після вживання жирної, гострої їжі або алкоголю.

Панкреатит - захворювання, що характеризується розвитком запалення в тканині підшлункової залози. За характером перебігу панкреатит поділяють на гострий і хронічний. Гострий панкреатит посідає третє місце серед захворювань черевної порожнини гострого перебігу, які потребують лікування в хірургічному стаціонарі. Перше і друге місце займають гострі апендицит і холецистит.

Згідно з даними світової статистики, в рік гострим панкреатитом захворює від 200 до 800 чоловік з мільйона. Це захворювання частіше зустрічається у чоловіків. Вік хворих коливається в широких межах і залежить від причин розвитку панкреатиту. Гострий панкреатит на фоні зловживання алкоголем виникає в середньому у віці близько 39 років, а при панкреатиті, асоційоване з жовчнокам'яної хворобою, середній вік пацієнтів - 69 років.

Фактори, що сприяють виникненню гострого панкреатиту:

 • зловживання алкоголем, шкідливі харчові звички (жирна, гостра їжа);
 • жовчокам'яна хвороба;
 • інфікування вірусом (свинка, вірус Коксакі) або бактеріальне зараження (мікоплазма, кампілобактерії);
 • травми підшлункової залози;
 • хірургічні втручання з приводу інших патологій підшлункової залози і жовчовивідних шляхів;
 • прийом естрогенів, кортикостероїдів, тіазиднихдіуретиків, азатиоприна, інших лікарських засобів з вираженим патологічним процесом на підшлункову залозу (медикаментозний панкреатит);
 • вроджені аномалії розвитку залози, генетична схильність, муковісцидоз;
 • запальні захворювання органів травлення (холецистит, гепатит, гастродуоденіт).

У розвитку гострого запалення підшлункової залози згідно найпоширенішою теорії основним фактором виступає пошкодження клітин передчасно активованими ферментами. У нормальних умовах травні ферменти виробляються підшлунковою залозою в неактивній формі і активізуються вже в травному тракті. Під впливом зовнішніх і внутрішніх патологічних факторів механізм вироблення порушується, ферменти активізуються в підшлунковій залозі і починають перетравлення її тканини. Результатом стає запалення, розвивається набряк тканини, уражаються судини паренхіми залози.

Патологічний процес при гострому панкреатиті може поширюватися на сусідні тканини: забрюшинную клітковину, сальникову сумку, очеревину, сальник, брижі кишечника і зв'язки випікання ДПК. Важка форма гострого панкреатиту сприяє різкому підвищенню рівня різних біологічно активних речовин в крові, що веде до виражених загальних порушень життєдіяльності: вторинні запалення і дистрофічні розлади в тканинах і органах - легких, печінці, нирках, серці.

Гострий панкреатит класифікується за ступенем тяжкості:

 1. легкий панкреатит протікає з мінімальною поразкою органів і систем, виражається в основному інтерстиціальним набряком залози, легко піддається терапії і має сприятливий прогноз до швидкого одужання;
 2. важка форма гострого панкреатиту характеризується розвитком виражених порушень в органах і тканинах, або місцевими ускладненнями (некроз тканин, інфікування, кісти, абсцеси).

Важка форма гострого панкреатиту може супроводжуватися:

 • гострим скупченням рідини всередині залози або в околопанкреатіческом просторі, які можуть не мати грануляційних або фіброзних стінок;
 • панкреатическим некрозом з можливим інфікуванням тканин (виникає обмежена або розлита зона відмирає паренхіми і періпанкреатичних тканин, при приєднанні інфекції і розвитком гнійного панкреатиту підвищується ймовірність летального результату);
 • гострої помилкової кістою (скупченням панкреатичного соку, оточеним фіброзними стінками, або грануляціями, яке виникає після нападу гострого панкреатиту, формується протягом 4 і більше тижнів);
 • панкреатическим абсцесом (скупчення гною в підшлунковій залозі або прилеглих тканинах).

Характерні симптоми гострого панкреатиту.

 • Больовий синдром. Біль може локалізуватися в епігастрії, лівому підребер'ї, носити оперізуючий характер, віддавати під ліву лопатку. Біль носить виражений постійний характер, в положенні лежачи на спині посилюється. Посилення болю відбувається і після прийому їжі, особливо - жирної, гострої, смаженої, алкоголю.
 • Нудота блювота. Блювота може бути нестримною, містить жовч, не приносить полегшення.
 • Підвищення температури тіла.
 • Помірно виражена жовтушність склер. Рідко - легка жовтяниця шкірних покривів.

Крім того, гострий панкреатит може супроводжуватися диспептичними симптомами (здуття живота, метеоризм, печія), шкірними проявами (синюшні плями на тілі, крововиливи в області пупка).

Діагностику панкреатиту гастроентерологи здійснюють на підставі скарг, фізикального огляду, виявлення характерних симптомів. При вимірюванні артеріального тиску і пульсу часто відзначають гіпотонію і тахікардію. Для підтвердження діагнозу слугують лабораторні дослідження крові і сечі, МСКТ і УЗД органів черевної порожнини, МРТ підшлункової залози.

При дослідженні крові в загальному аналізі відзначаються ознаки запалення (прискорена ШОЕ, підвищений вміст лейкоцитів), в біохімічному аналізі крові виявляють підвищення активності панкреатичних ферментів (амілаза, ліпаза), можлива гіперглікемія та гіпокальціємія. Також проводять визначення концентрації ферментів в сечі. Може відзначатися билирубинемия і підвищення активності печінкових ферментів.

При діагностуванні гострого панкреатиту беруть біохімічний аналіз сечі і визначають активність амілази сечі.

Візуальне дослідження підшлункової залози та прилеглих органів (УЗД, КТ, МРТ) дозволяє виявити патологічні зміни паренхіми, збільшення органу в обсязі, виявити абсцеси, кісти, наявність каменів в жовчних протоках.

Диференціальну діагностику гострого панкреатиту проводять з:

При гострому панкреатиті показана госпіталізація. Всім пацієнтам приписаний постільний режим. Основними цілями терапії є зняття больового синдрому, зниження навантаження на підшлункову залозу, стимуляція механізмів її самовідновлення.

 • новокаїнова блокада і спазмолітики для зняття вираженого больового синдрому;
 • голод, лід на область проекції залози (створення локальної гіпотермії для зниження її функціональної активності), харчування здійснюють парентеральне, шлунковий вміст аспирируют, призначають антациди і інгібітори протонної помпи;
 • дезактиватори панкреатичних ферментів (інгібітори протеолізу);
 • необхідна корекція гомеостазу (водно-електролітного, кислотно-основного, білкового балансу) за допомогою інфузії сольових і білкових розчинів;
 • дезінтоксикаційна терапія;
 • антибіотикотерапія (препарати широкого спектра дії у великих дозах) в якості профілактики інфекційних ускладнень.

Хірургічне лікування показано у разі виявлення:

 • каменів в жовчних протоках;
 • скупчень рідини в залозі або навколо неї;
 • ділянок панкреатичного некрозу, кіст, абсцесів.

До операцій, що проводяться при гострому панкреатиті з утворенням кіст або абсцесів, відносяться: ендоскопічне дренування, марсупіалізація кісти, цістогастростомія і ін. При утворенні ділянок некрозу, в залежності від їх розміру, проводять некректомія або резекцію підшлункової залози. Наявність каменів є показанням до операцій на протоці підшлункової залози.

До хірургічного втручання можуть вдаватися і в разі сумнівів у діагностики та ймовірності припустити інше хірургічне захворювання, що вимагає хірургічного лікування. Післяопераційний період має на увазі інтенсивні заходи профілактики гнійно-септичних ускладнень і відновну терапію.

Лікування легкої форми панкреатиту, як правило, не становить труднощів, і позитивна динаміка відзначається вже протягом тижня. Для лікування від важкої форми панкреатиту потрібно помітно більше часу.

Небезпека гострого панкреатиту полягає у високій імовірності розвитку важких ускладнень. При інфікуванні запаленої тканини залози бактеріями, що мешкають в тонкому кишечнику, можливий некроз ділянок залози і виникнення абсцесів. Цей стан без своєчасного лікування (аж до хірургічного втручання) може закінчиться смертю.

При тяжкому перебігу панкреатиту може розвинутися шоковий стан і, як наслідок, поліорганна недостатність.

Після розвитку гострого панкреатиту в тканини залози можуть почати формуватися псевдокісти (скупчення рідини в паренхімі), які руйнують структуру залози і жовчних проток. При руйнуванні псевдокісти і закінчення її вмісту виникає асцит.

Первинною профілактикою панкреатиту є раціональне здорове харчування, виключення алкоголю, гострої, жирної палені, відмова від куріння. Гострий панкреатит може розвинутися не тільки в осіб, регулярно зловживають алкоголем, а й як наслідок одноразового прийому спиртовмісних напоїв під жирну, смажену і гостру закуску в великих кількостях.

Прогноз при гострому панкреатиті залежить від його форми, адекватності терапії і наявності ускладнень. Легка форма панкреатиту зазвичай дає сприятливий прогноз, а при некротичних і геморагічних панкреатитах висока ймовірність летального результату. Недостатнє лікування і недотримання лікарських рекомендацій по дієті і режиму можуть призвести до рецидивів захворювання і розвитку хронічного панкреатиту.

Гострий панкреатит - лікування в Москві

Хвороби органів травлення

 • © 2018 «Краса і медицина»

призначена тільки для ознайомлення

і не замінює кваліфіковану медичну допомогу.

Симптоми і лікування гострого панкреатиту

Основною причиною пошкодження підшлункової залози у дорослих є активація харчових ферментів в органі. Активні ензими починають перетравлення, атакуючи і роз'їдаючи тканини. Процес супроводжується набряком, кровотечею, пошкодженням залізистих тканин і судинних сплетінь. Так починається гострий і хронічний панкреатит, який має серйозні наслідки при несвоєчасній діагностиці та лікуванні.

Під гострим панкреатитом розуміють запальний процес, що носить прогресуючий характер. Патогенез починається на клітинному рівні через проблеми з шлунково-кишкового тракту, травм живота, неправильного раціону харчування, коли гинуть залізисті клітини, що продукують ферменти. Причини гострого панкреатиту різноманітні.

Через руйнування клітинних мембран ензими раніше потрапляють в панкреатичну рідина, де активуються і починають атакувати тканини органу. Стінки залози плавляться, розвивається дистрофія. Гострий панкреатит відрізняється важким перебігом з невтішним прогнозом. Незважаючи на застосування новітніх медикаментів і методів лікування, летальність висока.

Етіологія, діагностика та лікування гострого панкреатиту виробляються в умовах стаціонару.

 • збільшення тиску в основному каналі залози;
 • часткове перекривання гирла 12-земного відростка, куди приєднано проток підшлункової;
 • зворотний викид жовчі в канал залози.

Якщо кількість активних ензимів велике, крім розплавлення стінок залози, будуть руйнуватися і прилеглі органи. Кров насичується продуктами розпаду тканин, починається інтоксикація.

Організм запускає імунну систему, яка атакує осередки мертвих клітин в підшлунковій. На цій фазі накопичується інфільтрат, що вражає шлунок і желчеток. Починається нагноєння. Надлишок гною потрапляє в очеревину, прориває плевральну зону, роз'їдає судинні стінки.

Якщо хворий пережив позначені фази недуги, настає результат з поступовим розсмоктуванням інфільтрату. Нерідко важку недугу закінчується кістозними утвореннями на залозистої оболонці.

Гострий панкреатит фіксується у дорослих людей 30-40 років. Ризику піддається більше чоловіче населення, ніж жіноче. Частота виникнення форми вище у людей, що зловживають алкогольними напоями і страждають патологією жовчних шляхів, таких як:

 • дискінезія желчетока за гіпертонічним типом;
 • холецистит в хронічній або гострій формі;
 • жовчнокам'яна хвороба.

Решта причин виникнення панкреатиту:

 • спадковість;
 • аутоімунні хвороби;
 • засмічення протоків підшлункової або загального желтетока;
 • пошкодження каналів і залози при операції;
 • гипертриглицеридемия;
 • збої в системі кровообігу залозистої тканини;
 • травми живота;
 • муковісцидоз;
 • гемолітико-уремічний синдром;
 • гіперпаратиреоз;
 • неконтрольоване застосування ліків;
 • наслідки важких ГРВІ, паротиту, мікоплазмозу, пневмонії, гепатитів;
 • різні хвороби шлунково-кишкового тракту.

Гострий панкреатит характеризується, як захворювання з різким початком з швидким погіршенням загального стану. Перша допомога заснована на госпіталізації. Симптоми гострого панкреатиту у пацієнтів проявляються по-різному.

Госпіталізація - обов'язкова умова для надання першої допомоги при загостренні.

Гострого панкреатиту властиві загальні клінічні ознаки:

 • Гострі болі в животі оперізуючого типу. Симптом виражений перші 3 дні, до кінця 14 дня слабшає.
 • Часті блювотні позиви без полегшення і нудоти. У блювотних масах містяться кров'янисті вкраплення. Гостре протягом призводить до зневоднення. Рідше трапляються напади нудоти без блювоти.
 • Дегідратаційний синдром з втратою рідини і мінеральних солей. Супроводжується сухістю в роті і слизових оболонках, зниженням частоти діурезу, почастішанням серцебиття, високим рівнем гематокриту. Загострення вимагає внутрішньовенних вливань.
 • Інтоксикація з гіпертермією, пітливістю, ознобом, загальною слабкістю. Жар може посилюватися, якщо гострий панкреатит розвинувся на фоні загострення холециститу, інфікування органів шлунково-кишкового тракту, деструктивного панкреатиту. Починається з 3 дня.
 • Диспепсія виникає на тлі порушення перистальтики кишечника, функціональної непрохідності. Характер проблеми визначає здуття живота без відходу газів і стільця. Легка гостра форма проявляється тільки здуттям.

За результатами огляду лікарем може виявитися інший симптом захворювання. При пальпації спостерігається ущільнення в проекції підшлункової залози. Пальпація напружених м'язів передньої очеревини говорить про залучення в запальний процес всієї порожнини. При деструктивному загостренні з'являється синюшність справа на животі і / або боці, що свідчить про розвиток некрозу. У цьому випадку прогноз несприятливий, потрібна невідкладна допомога.

 • Аналізи крові, сечі, рентген та УЗД а також КТ формують повну картину захворювання.

Вислуховування черевної стінки дозволяє виявити ослаблення моторики кишечника.

Лікування гострого панкреатиту проводиться в стаціонарі з метою полегшення стану, невідкладного купірування нападу, запобігання ускладнень:

 • Консервативне медикаментозне лікування. Терапевтичний стандарт з медикаментами включає:
 1. Знеболюючі (блокади з внутрішньовенними вливаннями трамадолу, баралгина).
 2. Препарати, що поліпшують мікроциркуляцію з вливанням реополіглюкіну, гемодезу.
 3. Вливання фізрозчинів з NaCl, KCl для усунення дегідратації.
 4. Введення розчинів поліглюкіну, альбуміну для усунення шоку.
 5. Препарати, що скорочують вироблення ензимів: статини, інгібітори протеаз, антисекреторні препарати.
 6. Засоби, що виводять надлишок ензимів з організму (діуретіковие кошти в поєднанні з плазмоферез).
 7. Антибіотики широкого спектра проти гнійних ускладнень і перитоніту. Підходять антибіотики пеніцилінового і цефалоспоринового ряду.
 • Хірургічне лікування. Стандарт застосовується у 10-15% випадків з переходом в гнійну стадію. Хірургія потрібна для видалення ділянок з некрозом. Операція проводиться під загальною анестезією з інтубацією. Часто потрібно робити хірургічне дренування для виведення надлишку рідини з ензимами.
 • Збалансоване харчування при гострому панкреатиті.
 • Профілактика гострого панкреатиту народними способами.

Дієта при гострому панкреатиті починається з дводенного голодування з можливістю продовження до 4 діб. Дозволено відвар шипшини, слабкий чай і лужна мінералка без газу по 200 мл 5 разів на добу. Для підживлення організму, усунення інтоксикації і зневоднення вливається в вену розчин з NaCl і глюкозою.

Через 3-5 доби, в залежності від тяжкості захворювання, вводиться дієта при гострому панкреатиті № 5п I стіл терміном до 14 днів. В цей час дозволено їсти їжу з низькою калорійністю: рідкі вуглеводні страви без солі; цукор, мед, свіжовичавлені неконцентровані соки, морси, народні рецепти з відваром шипшини і чаєм смородини. Протипоказані до вживання: сіль, жири, подразники.

На 5 добу реабілітації поживність збільшується до 800 ккал з виключенням жирів. Дозволена їжа з білками (15 г), вуглеводами (200 г). Наступного період поживність меню становить 1000 ккал. Поступово вводяться жири - до 10 г, залишаються білки (50 г), вуглеводи (250 г).

Реабілітація через 11-14 днів: поживність їжі повинна перевищувати 1000 ккал з поступовим розширенням дієти до II столу № 5п з 60 г білків, 20 г жирів, 300 г вуглеводів. Дієта витримується 6-12 місяців. У ці періоди важливо дотримуватися правильність харчування. У меню дозволено включити вітаміни, овочеві супи, нежирні сорти м'яса і риби, кісломолочка, сир, круп'яні вироби, фрукти, ягоди.

Протипоказано пити алкоголь, їсти жирну їжу і дратівливі продукти.

Ускладнення даного захворювання можуть бути:

Своєчасна допомога при гострому панкреатиті, прийняті до уваги рекомендації в більшості випадків дозволяють досягти позитивного результату з поліпшенням симптомів за тиждень. Головна відмінність хронічного панкреатиту - можливість відновлення пошкоджених тканин.

Летальність при гострому панкреатиті підвищується при виникненні перерахованих вище ускладнень.

Гострий панкреатит може рецидивувати. Це залежить від причин, що викликали гострий панкреатит, і успішності лікування. Повторення гострих епізодів призводить до переходу хронічну форму.

Оцініть і ви інформацію

УВАГА! Інформація на сайті представлена ​​виключно для ознайомлення! Жоден сайт не зможе заочно вирішити Вашу проблему. Рекомендуємо звернутися до лікаря за подальшої консультацією і лікуванням.

Основні причини і симптоми гострого панкреатиту у дорослих, правильна діагностика і лікувальна терапія

Панкреатит - це захворювання, яке з'являється на грунті запалення і дегенерації підшлункової залози. Даний орган дуже важливий в організмі людини, він відповідає за вироблення інсуліну і виділяє фермент, що дозволяє швидко і правильно переробляти їжу. Хвороба дуже поширена, особливо серед дорослих, але виліковна. Якщо дотримуватися певних лікарських правил і дотримуватися дієти, то пацієнт відчує полегшення найближчим часом. Важливо знати від чого відбувається запалення підшлункової, і які запобіжні заходи потрібно вжити.

Щоб якомога краще розібратися в своєму захворюванні, потрібно чітко визначитися з усіма його особливостями. Для початку потрібно уточнити, які види панкреатиту існують. Гострий панкреатит на сьогоднішній момент займає 3-е місце по поширенню і частоті хвороб. Захворювання черевної порожнини і підшлункової ділиться на кілька типів:

 1. Геморагічний вид, в момент такого запалення відбувається крововилив в підшлункову залозу.
 2. Інтерстиціальний тип - сильний набряк залози і черевної частини.
 3. Гострий панкреатит. У цей момент в області ушкодженого органу намацується ущільнення, і виявляються ділянки розпаду.
 4. Гнійний панкреатит. Цей тип характеризується гнійним накопиченням в підшлунковій залозі.
 5. Холеціотопанкреатіт - це гостра ступінь захворювання, в момент якого відбувається запалення відразу двох органів травлення: жовчного міхура і підшлункової залози.

Однак, незважаючи на ступінь патології, позитивний результат видно в 90 відсотках випадків, якщо вчасно починати медикаментозне лікування і дотримуватися правильну дієту, призначену лікарем.

У дорослих, особливо у чоловіків панкреатит розвивається частіше, ніж у дітей. Причинами служать такі чинники:

 • надмірне вживання алкоголю
 • часте харчування жирною їжею і фаст-фудами
 • порушення роботи жовчного міхура: камені в протоках і міхурі
 • дуоденіт

Каміння в жовчному міхурі

Хоча ознак багато, але, на жаль, дуже часто лікаря не вдається встановити основну причину розвитку хвороби. Лікування призначається за загальним станом.

Якщо хвороба виявлена ​​у дитини, то викликана вона, швидше за все причиною неправильного харчування, інфекційною патологією або виникла через алергічної реакції. Діти ще до кінця не пристосовані до зовнішніх збудників і інфекціям, тому загострення панкреатиту проходить в складній формі і з ускладненнями.

Ознаки та симптоми панкреатиту

Захворювання даного характеру у кожної людини може виражатися по-різному, все залежить від ступеня і виду хвороби. Існують загальні симптоми, за якими можна визначити наявність гострого панкреатиту у пацієнта, в них входять:

 • почуття нудоти, блювотна реакція
 • Біль під правою лопаткою
 • висока температура, жовтий або блідий відтінок шкіри
 • больовий синдром
 • нудота блювота
 • проблеми зі стільцем: можуть бути як запори, так і розлад, а іноді і те й інше
 • проблеми з утрудненим диханням
 • головний біль
 • здуття живота
 • людини різко кидає в піт або навпаки все тіло починає горіти
 • міалгія
 • жовтяниця

Всі ці симптоми відбуваються через сильної інтоксикації організму. Якщо хвороба запустити, то можливі такі наслідки: втрата свідомості, сильна блювота жовчю або неперетравленої їжею, болісна безперервна нудота, пінистий рідкий стілець з жахливим запахом, у хворого починає стрибати артеріальний тиск, загальне нездужання і слабкість.

Іноді в індивідуальному порядку під час гострої форми панкреатиту у хворого може бути: печія, відрижка, сухість в ротовій порожнині і гикавка. Іноді при діагностуванні лікар може виявити на тілі синюшні плями, це сигналізує про виведення крові в підшкірну частину, що дуже небезпечно для здоров'я і життя пацієнта.

Біль в животі не можна ігнорувати, краще відразу пройти обстеження і визначити причину, щоб якомога швидше і легше вилікувати патологію.

Яку біль відчуває пацієнт з панкреатитом

Біль неможливо не відчути при загостренні панкреатиту.

Болюче відчуття має свої особливості:

 • біль ріжучий, тупа або гостра, в залежності від тривалості запального процесу
 • інтенсивна і наростаюча
 • може виникнути несподівано
 • біль найчастіше спостерігається в лівій частині живота, при тотальному запаленні біль може віддавати в поперекову частину
 • відчуття болю посилюється після прийому їжі і особливо під час вживання алкоголю

Больовий синдром може бути настільки сильним, що якщо пацієнту вчасно не дати знеболюючий препарат, він може втратити свідомість від больового шоку. Локалізація болю може змінюватися в залежності від того, який орган викликає запалення. Якщо це пов'язано з жовчним міхуром, то хворий буде вказувати на біль справа, ближче до підребер'я.

Підшлункова залоза розташована досить глибоко в організмі людини, тому розпізнати панкреатин досить складно. Щоб поставити такий діагноз, лікар рекомендує пройти повне обстеження, в яке входить: УЗД, ангіографія залози і її судин, аналіз сечі на дослідження травних ферментів і загальний аналіз крові.

УЗД підшлункової залози

У комплексі з цими аналізами доктор повинен обмацати пацієнта і за допомогою огляду виявити хворий орган. Якщо в крові і сечі хворого рівень цукру буде значно збільшений, то це ознака панкреатиту, також про це сигналізує наявність в сечі ферменту амілази. Крім того, уважно вивчаються показники ШОЕ і лейкоцитоз.

Крім основних обстежень, лікар може попросити зробити додаткові дослідження, для точного підтвердження діагнозу. Виявити патологію може рентгенографія, однак застосовують даний спосіб дуже рідко, так як він несе за собою багато негативних реакцій.

Крім УЗД, добре провести комп'ютерну томографію, завдяки якій можна чітко побачити уражену тканину залози і наявність новоутворень.

Наступна діагностика - магнітно-резонансна томографія. Даний метод дозволяє досліджувати ступінь некрозу, ішемію і рівень метаболізму, які самі по собі можуть спровокувати запалення підшлункової залози.

Іноді призначається ангіографія і лапароскопія, для уточнення форми хвороби, і щоб виявити проблему з функціонуванням кровообігу.

До деяких методів діагностики лікар вдається рідше, але якщо все ж він вимагає від хворого пройти повне обстеження, то співпраця піде тільки на користь. Адже правильний діагноз - це запорука подальшого здорового способу життя.

Харчування при гострому панкреатиті

Гострий і хронічний панкреатит найчастіше лікується правильною дієтою, яку важливо строго дотримуватися. Меню має детально розписати лікуючий лікар, в раціоні повинні мінімально присутні такі продукти, як: цукор, жири і вуглеводи, а ось вживання білків можна збільшити.

Перерахувати все, що можна їсти, просто неможливо, головне - не їсти гостре, смажене, солодке, копчене, мариновані продукти, кисле, і не пити алкоголь, газовані напої. Утримуватися від страв з грубою клітковиною (свіжих овочів і фруктів).

Так як безліч корисних продуктів в раціоні хворого знаходяться в забороненому списку, то для підтримки організму потрібно регулярно вживати вітаміни.

Крім цього, важливо стежити за сталістю харчування, краще їсти менше, але частіше. Мінімум їсти 5 разів на день невеликими порціями, щоб не перевантажувати підшлункову залозу.

Дозволено є такі продукти:

 • молочні (йогурти, кефір, сир, вершкове масло і некислі сири)
 • протерті каші
 • пшеничний хліб, краще щоб він був несвіжий
 • відварна нежирна риба
 • омлет на основі білків
 • печені і відварені овочі
 • ягідні і фруктові соки, некислі
 • яловичина і м'ясо птиці

Правильне, збалансоване харчування в комплексі з консервативною терапією прискорить досягнення позитивного результату і повне одужання.

Основна терапія, яка призначається при гострому панкреатиті - це медикаментозне лікування. До складу такої курсової терапії входять наступні моменти:

 1. В першу чергу треба позбавити пацієнта від больового синдрому, і якщо він втратив свідомість, то привести його до тями. Для цього в медицині використовуються такі препарати: Октреотід, Аспірин і Диклофенак, якщо стан критичний, то використовують морфін.
 2. На наступному етапі проводять очищення крові в підшлунковій залозі. Для цього проводиться инвазионная терапія або крапельниця. Лікування виконується тільки в стаціонарі. В організм вводиться рідкий розчин, який швидко всмоктується в кров. Застосовують: Зімофен, цалол, Гордокс, Пантріпін, Трасилол, ініпрол і Контрикал.

Якщо гострий панкреатит спостерігається у важкій формі, тоді потрібне проведення операції, особливо це ефективно в разі розвитку інфекції або при отриманні серйозної травми живота.

У післяопераційний період важливо, щоб за хворим хтось доглядав, адже в першу добу хворий відчуватиме слабкість в руках і ногах, тому краще залишатися в лікарні, де зможе допомогти в догляді навчений медперсонал.

У такий догляд включається:

 • регулярний прийом знеболюючого препарату
 • контроль артеріального тиску, і спостереження за показниками сечі і крові
 • при порушенні обміну речовин призначають препарати для боротьби з інфекцією
 • робиться ін'єкція з глюкозою

Курс реабілітації проходить у всіх індивідуально.

Отже, гострий панкреатит - це досить серйозне захворювання, яке вимагає своєчасного лікування. Важливо вчасно реагувати на больові симптоми і йти в поліклініку для постановки точного діагнозу. Важливо виконати всі рекомендації лікаря і здати необхідні аналізи. Також потрібно суворе дотримання дієти, і дотримання профілактичних заходів обережності. Послух лікаря і оперативність дії - запорука Вашого здоров'я!

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити нам.

Не так давно переніс напад гострого панкреатиту, відчуття ті ще, сподіваюся що таке зі мною не повториться, але все ж хотілося б дізнатися: чи можливий смертельний результат від нападу гострого панкреатиту?

Безсумнівно, гострий панкреатит - це дуже важкий стан, який вимагає негайної госпіталізації в стаціонар і проведення масивної інфузійної терапії. А також тривалого і копіткого відновного періоду.

Зазвичай при гострому панкреатиті як такому летальний результат не настає. Смерть може наступити від його ускладнень, а саме панкреонекрозу. Коли ферменти підшлункової руйнують структуру залози настільки, що тканину її некротизируется.

Додати коментар Скасувати відповідь

 • Данило до запису Сильне газоутворення в кишечнику: причини, симптоми, лікування
 • Данило до запису Мазь від геморою Реліф. Відгуки пацієнтів і фахівців про ступінь ефективності кошти
 • Вероніка до запису Як вилікувати шлунок в домашніх умовах, рецепти ліків, правильне харчування, небезпеки
 • Kristina до запису Склад Персен: показання до застосування та протипоказання
 • Ліпатов Антон до запису До якого лікаря звертатися при безсонні: причини і методи лікування патології

Адреса: м Москва, Верхня Сиромятніческій вулиця, д. 2, оф. 48

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

64 − = 61