ознаки дисплазії

симптоми дисплазії

Будь-яке нездужання, що триває за часом, або яка купує характер повернення, вимагає підвищеної уваги. Як правило, хвороба попередити набагато легше, ніж лікувати в подальшому. Дисплазія відноситься до захворювань, які в інкубаційному стадії (дисплазії бувають вродженими) важливо зупинити.

Назва «дисплазія» в медицині нове. Застосовується до хвороб, в основі яких лежить руйнування або аномальний розвиток тканин, органів. Захворювання демонструє широку сферу поразки, здатне зачіпати різні системи організму. Спостерігається у новонароджених, дітей, людей середнього та похилого віку. Носить характер набутого захворювання або вродженого пороку розвитку.

Дисплазія - неправильний розвиток органів, тканин, клітин і частин тіла людини. Дисплазія не самостійне захворювання, а наслідок аномального формування внутрішньоутробного процесу, післяпологового періоду, коли починається трансформація тканин, органів, частин організму людини. Наслідком дисплазії вважається зміна розміру і структури, форми тканин, клітин і органів в тілі.

Дисплазія здатна торкнутися зазначені тканини і органи: зуби, суглоби тазової частини, сполучну тканину, шийку матки. Розрізняють дисплазію фіброзну, метатропіческую, метаепіфізарного, спонділоторакальную. Лікар має право поставити діагноз «дисплазія», якщо за результатами обстеження виявиться, що в основі хвороби лежить дісплазійний патогенез.

Розпізнається дисплазія відразу після народження дитини або пізніше. Діагностика захворювання виконується за допомогою УЗД. Найчастіше схильні до хвороби новонароджені, але дорослі нерідко набувають хвороба протягом життя.

До загальних факторів дисплазії відносять руйнівний вплив, який чиниться на людський організм. Симптоми дисплазії різних видів виявляють схожість, також різняться.

 • Дисплазія фіброзно-м'язова. Для ураження характерний стрімкий клітинний ріст в артеріях, через що судини поступово звужуються, ускладнюючи кровотік. Часто схильні до дисплазії артерії на шиї. Людина відчуває нездужання, болю і неприємні відчуття в м'язах і тілі, що не залишають довгий час. Починаються патології кровообігу.
 • Дисплазії ектодермальние. Вроджене захворювання, об'єднує групу поразок: залози, що виробляють піт, волосяні цибулини, нігтьові пластини, зорові нерви, зуби, пальці, нижні і верхні кінцівки. У людини змінюється розмір і форма пошкодженого органу. Супроводжується загальним нездужанням і психологічним дискомфортом. Симптоматикою для зазначеного виду дисплазії стає випадання волосся, зміна форми нігтів, ламкість, ураження шкірного покриву.

Загальною симптоматикою для видів дисплазій вважається видозміна клітинної структури, патологічна форма, сильне пігментація тканин, патологічна клітинна активність.

Симптоми дисплазії тазостегнових суглобів

Дисплазія тазостегнових суглобів відноситься до уродженому пороку. Хвороба характеризується неправильним формуванням в утробі матері тазостегнового суглоба, з порушенням в співвідношенні. Зустрічається у новонароджених часто, частіше у дівчаток, ніж у хлопчиків. Симптоматика дисплазії тазостегнових суглобів:

 • Одна нога коротша, інша - довше;
 • Присутній невелика або виражена асиметрія сідниць і складок;
 • На стегні спостерігається зайва складка;
 • При розведенні ніжок в сторони видно асиметрія;
 • Під час згинання ніжок в колінах і суглобах стегна чути клацання;
 • Коли коліна знаходяться в зігнутому стані, їх важко розвести в сторони.

Якщо у дитини в наявності подібні симптоми, важливо вчасно показати малюка лікаря-остеопата або кінезіології, симптоми вказують на вивих тазостегнового суглоба, дисплазію. Розрізняють три ступені дисплазії тазостегнового суглоба: предвивіх, підвивих і вивих. Лікується захворювання просто. Досить кількох сеансів масажу. Процес залежить від індивідуальних особливостей маленького пацієнта.

Симптоматика дисплазії шийки матки

Дисплазія шийки матки - хвороба, що вражає епітеліальний шар шийки матки, змінюючи його клітини. Дисплазія при несвоєчасній терапії здатна викликати пухлини і привести до раку шийки матки. Порушення вважається небезпечним, виступає попередником раку. Зачіпає захворювання зазвичай верхній епітеліальний шар, але здатне проникати у внутрішні шари. Дисплазія змінює структуру піхви, шийки матки і її стінок. Розрізняють легку, середню і важку ступеня ДШМ.

Коли хвороба знаходиться в стадії становлення, протікає без симптомів. Розпізнати неполадки в організмі можливо з часом, коли дисплазія шийки матки увійде в важку стадію. Особливо чутливі жінки здатні розпізнати патологію про первинному появі. Симптоматика дисплазії загальна, виступає ознакою інших гінекологічних захворювань:

 • З піхви виділяються рясні білі, у яких відсутній запах;
 • Після інтимної близькості з'являються виділення з кров'ю;
 • Під час сексуального контакту жінка відчуває біль.

Терапія ДШМ індивідуальна і тривала, вимагає суворого дотримання рекомендацій лікаря. Часто дисплазія шийки матки розвивається на тлі інших гінекологічних проблем: статевих інфекцій, цервицита і інших жіночих захворювань. При дисплазії шийки матки жінка здатна не помічати, не відчувати болю внизу живота.

Симптоми дисплазії сполучної тканини

Дисплазія сполучної тканини - пов'язана з порушеннями розвитку сполучної тканини на стадії розвитку ембріона в утробі матері або в період життя. Виявляється у дітей і дорослих. Патологія носить спадковий характер, він стає головним фактором розвитку. Зміни в тканинах можуть відбуватися по організму, в будь-яких життєво важливих органах. Дисплазія сполучної тканини стає небезпечним захворюванням, що не вимагає зволікань для лікування.

Розпізнати патологію можливо по безлічі симптомів, якими супроводжується дисплазія. Ступінь вираженості протікає в легкій і важкій формі, в залежності від індивідуальних особливостей та інших факторів.

 • У пацієнта спостерігаються порушення неврологічного характеру, зустрічаються у вісімдесяти відсотків хворих. З'являються вегетативні порушення, що супроводжуються панічними атаками, посиленим серцебиттям і потовиділенням, запамороченням, непритомністю.
 • Пацієнта долає слабкість, спостерігатиметься знижена працездатність, розлад нервової системи, психо-емоційна нестійкість.
 • Порушення в роботі серцево-судинної діяльності, клапанів серця. Відзначається прогресуюче зміна тканин клапанів. Перевіряється на УЗД.
 • Дисплазія порушує будову грудної клітки, приводячи до викривлень, навіть воронкоподібним, розвивається торакодіафрагмального синдром. З'являється сколіоз, інші порушення в будові хребта.

Велика група симптомів дисплазії сполучної тканини відноситься до захворювань, які не становлять загрози життю людини, вважаються швидко проходять або функціональними. Пацієнтів, у яких діагностичними методами підтвердилася дисплазія сполучної тканини, супроводжують психологічні труднощі. Схильність до суїциду, занепокоєння, невпевненість у собі, депресія. На тлі захворювання хворі ведуть відокремлений спосіб життя, вони безініціативні, нетовариські, якість життя різко знижений. Захворювання буває викликано низьким рівнем магнію в організмі, генними мутаціями.

Дисплазія кульшового суглоба

Що таке дисплазія кульшового суглоба?

Дисплазія кульшового суглоба - це захворювання, пов'язане з порушенням розвитку тазостегнового суглоба. У загальному випадку дисплазією називають будь-які відхилення в формуванні органу або системи людського організму.

Тазостегнову дисплазію також називають вродженим вивихом стегна. Ця патологія є вродженою. Суглоб неповноцінно розвинений, внаслідок чого може статися підвивих або вивих головки стегнової кістки. Це небезпечне і важке порушення будови всіх складових елементів тазостегнового суглоба. Цими елементами є як кістки, так і зв'язки, м'язи, суглоби і нерви. Дисплазія призводить до неправильного поєднання головки стегнової кістки і кульшової западини.

Тазобедренная дисплазія - дуже поширене захворювання, і вражає воно переважно дівчаток (в 80% випадків). Найчастіше причиною цієї патології стають генетичні особливості (наявність дисплазії у кого-небудь з батьків) або неправильне положення плода.

Дисплазія може бути представлена:

фізіологічної незрілістю. Це означає, що формування компонентів суглоба ще не завершено, але суглобові поверхні кісток зіставлені правильно. Це найбільш легка форма дисплазії, при якій потрібно лише постійне спостереження лікаря і використовуються прості методи лікування. Щоб дозрівання тазостегнового суглоба протікало нормально, часто потрібно штучно створити необхідні для цього умови.

предвивіхом стегна. Це більш складна форма деформації. Вона полягає в відсутність стабільності головки суглоба, яка розміщується в вертлюжної западині і може вийти за її межі. Предвивіх вимагає грамотного лікування, інакше може стати причиною такого захворювання, як артроз. В результаті суглоб деформується, пацієнт починає відчувати сильні болі при русі. У багатьох випадках предвивіх трансформується в вивих стегна. Щоб уникнути серйозних наслідків, потрібно вчасно провести лікування.

вивихом стегна. Дана форма захворювання вважається найважчою. При цьому суглобові поверхні головки стегнової кістки в значній мірі не відповідають вертлюжної западині і найчастіше розташовуються за межами вертлюжної западини. У цьому випадку важлива своєчасна діагностика і правильне лікування. При відсутності медичної допомоги тазостегновий суглоб деформується, втрачає свою рухливість, в результаті чого пацієнт може залишитися інвалідом.

Всі ці форми дисплазії пов'язані з порушеннями вертлюжної западини, тому називаються ацетабулярного. Неправильне розвиток може зачіпати проксимальний відділ тазостегнового суглоба. Велике значення при цьому має шеечно-діафіазний кут. Він повинен відповідати вікової норми. При наявності відхилень виділяється дисплазія зі зменшенням або збільшенням кута. Визначити це можна за допомогою рентгенографії.

Якщо порушується розвиток кісток в горизонтальній площині, це свідчить про ротаційної дисплазії. Осі суглобів нижніх кінцівок у людини не збігаються, тобто розташовуються під певним кутом. Недотримання цього принципу призводить до дисплазії. У пацієнта порушується хода, спостерігається клишоногість.

Статистичні дослідження показали, що для дисплазії характерно одностороннє ураження. Захворювання, як правило, зачіпає частіше лівий тазостегновий суглоб. Виявлений на перших роках життя, такий дефект ще не є серйозної проблеми. Однак при відсутності лікування через кілька років він стає причиною кульгавості, порушення ходи, болів в тазостегновому суглобі.

Хороший прогноз можливий при діагностиці дисплазії в перші півроку життя дитини. В цьому випадку потрібно лише спостереження у фахівця. Якщо діагноз поставлений через 6 місяців після народження дитини, для лікування потрібні роки. Але і в цьому випадку позбутися від проблем з тазостегновим суглобом можна повністю. Найбільш складний випадок, що вимагає тривалого лікування і є причиною серйозних ускладнень, - це пізня діагностика, коли дитина вже почав ходити.

Ознаки дисплазії тазостегнових суглобів

Як розпізнати симптоми тазостегнової дисплазії? Перш за все патологія проявляється в:

Скорочення стегна. Цей симптом проявляється, коли відбувається зміщення головки тазостегнового суглоба відносно кульшової западини. Це явище називається вродженим вивихом і вважається найбільш важкою формою захворювання. Побачити зміщення можна, поклавши дитину на спину і зігнувши його ніжки. При цьому стане помітно, що коліна розташовані на різних рівнях, зазвичай на одній нозі - нижче, а на іншій - вище.

Асиметрія шкірних складок. Цей симптом найбільш яскраво проявляється у дітей до 3 місяців. Його особливість полягає в тому, що асиметрія шкірних складок при двосторонньому ураженні кульшового суглоба практично непомітна. Тому інформативність цього симптому максимальна при деформації суглоба однієї ноги. Дослідити слід підколінні, сідничні, пахові складки. Вони можуть мати різну форму, глибину, розташовуватися на різних рівнях. На нозі з вивихом або підвивихи спостерігається більша кількість складок. Для діагностики дисплазії тазостегнового суглоба даного симптому недостатньо, тому що він зустрічається також і у здорових дітей.

Обмеження відведення стегна. Визначається ця ознака наступним чином. Дитина укладається на спину, а його ноги розводяться в сторони. У новонародженого кут при цьому становить 90 градусів. У віці 7-8 місяців цей показник скорочується до 60 градусів. Про наявність вивиху стегна свідчить можливість відведення лише на 40-50%.

Симптом зісковзування. Він більш відомий як симптом Маркса-Ортолані. Відкритий ще на початку 20 століття, цей тест і сьогодні залишається найбільш інформативним методом визначення дисплазії тазостегнового суглоба. Лікар укладає дитини на спину і повільно розводить його ноги в сторону. При дисплазії при цьому відчувається поштовх, так як головка суглоба зміщується відносно кульшової западини. У здорової дитини при відведенні ноги практично повністю торкаються поверхні під ними.

Визначити наявність дисплазії тазостегнового суглоба може лікар-ортопед ще при первинному огляді новонародженого. Самостійно виявити легку форму цього захворювання важко, а лікування найбільш ефективно саме на початкових етапах його розвитку. При дисплазії дитина відчуває біль при відведенні стегна, можна помітити відмінність пахових складок. Однак такі симптоми характерні і для багатьох інших захворювань. Визначати дисплазію тазостегнового суглоба лише за зовнішніми ознаками не можна, потрібно більш докладне обстеження. Тому потрібно показати дитину фахівцеві при наявності підозр на вивих або підвивих тазостегнового суглоба. Перший огляд у ортопеда проводиться відразу після народження, а потім здійснюється регулярно через кожні кілька місяців. Якщо порушення в розвитку кульшового суглоба відбулися на обох ногах, виявити це зможе тільки лікар. Зовні така деформація буде не видна.

Своєчасна діагностика дисплазії дуже важлива. У дорослому віці вивих або підвивих стає причиною розвитку такого серйозного захворювання, як коксартроз кульшового суглоба. Пацієнти, які страждають їм, мучаться від сильних болів, зазнають труднощів при русі і в підсумку стають інвалідами. Дисплазія також провокує порушення постави і ходи, сприяє розвитку артрозу.

Причини дисплазії тазостегнових суглобів

Порушення під час вагітності. У цей період в організмі майбутньої матері відбувалася регулярна подача релаксину. Це особливий гормон, який сприяє розм'якшенню стегнової-крижових суглобів. Вони повинні бути еластичними, щоб пологи пройшли успішно. Разом з тим рухливість набувають і тазові кістки. Впливаючи на кістки вагітної жінки, релаксин впливає і на кісткові тканини дитини. Вони ще погано сформовані і легко травмуються. Тому якщо тазостегновий суглоб матері стійкий до такого впливаю, то у дитини спостерігається його деформація. Вона полягає в тому, що головка суглоба виходить за межі вертлюжної западини. З цієї причини у великої кількості дітей відразу після народження діагностується дисплазія. Поступово деформація в тазостегновому суглобі ліквідується. Іноді при цьому потрібна допомога фахівців, але частіше цей процес протікає без зовнішньої допомоги.

До групи ризику потрапляють жінки, вагітні першою дитиною. Адже організм виробляє найбільшу кількість релаксину саме в цьому випадку, намагаючись таким чином полегшити пологи. Також найбільш характерна дисплазія для дівчаток, адже на їх суглоби гормон надає найбільш сильний вплив, обумовлене більшою пластичністю, ніж у хлопчиків.

Значну вагу плода. Якщо маса тіла новонародженої дитини перевищує 3 кг, це створює певні труднощі, які і призводять до розвитку дисплазії. Причиною цього явища стає підвищене навантаження на тазостегновий суглоб дитини. Крім того, значну вагу плода або навпаки занадто маленька маса тіла дитини обмежує здатність руху малюка в утробі матері. Це також призводить до дисплазії.

Сідничні пологи. Коли дитина з'являється попою вперед, а не головою, як це зазвичай відбувається, тазостегновий суглоб може легко деформуватися. Головка суглоба виходить з вертлюжної западини, так як кістки ще занадто пластичні, і не повертається на своє місце. Уникнути цієї проблеми дозволяє здійснення кесаревого розтину. Якщо на ультразвукове дослідження показує нестандартне розташування плода, варто задуматися про проведення операції.

Генетична схильність. У жінок, які мали дисплазію тазостегнового суглоба, ризик народити дитину з такою ж патологією вище.

Туге сповивання. Воно створює надлишковий тиск на тазостегновий суглоб і збільшує ризик його деформації. У малорозвинених країнах, де дітей, які не сповивають зовсім, проблеми дисплазії практично не виникає. У країні висхідного сонця в 20 столітті навіть був проведений експеримент. Він полягає у веденні заборони на традиційне туге сповивання. В результаті було відзначено значне зниження дисплазії у дітей.

Деформація стоп. Вона стає міцною порушень ходи, що в свою чергу провокує дисплазію тазостегнового суглоба. Так, при клишоногості з віком часто з'являються вивихи і підвивихи.

Погана екологія. Рівень захворюваності дисплазією тазостегнового суглоба вище в несприятливих районах. Існує припущення, що токсини і забруднення навколишнього середовища також є причиною деформації кісткової системи дитини.

Запобігти дисплазію тазостегнового суглоба можна, визначивши можливість патології під час внутрішньоутробного розвитку плода. Наприклад, при тазовому передлежанні, яке визначається на ультразвуковому дослідженні, рекомендується проводити кесарів розтин, щоб уникнути проблем з суглобами у новонародженого.

Як визначити дисплазію кульшових суглобів?

Дисплазія кульшового суглоба визначається на основі зовнішніх спостережень і апаратних методів обстеження. Спокійна і тиха обстановка, хороше і тепле освітлення, повна розслабленість м'язів дитини - ось необхідні умови для огляду у ортопеда. прийом повинен здійснюватися після годування малюка. У дітей старшого віку, перш за все, визначається асиметрія шкірних складок. Якщо коліно на одній нозі у дитини з відведеними ногами розташоване нижче, ніж на інший, діагностується найважча форма дисплазії - вроджений вивих стегна.

Симптом зісковзування в деяких випадках не дає досить повну картину деформації суглоба. У цих випадках вдаються до зміненого варіанту проведення тесту. На першому його етапі ноги рухають по черзі, спостерігаючи, чи виникає зісковзування головки по відношенню до вертлюжної западині. Потім м'яко натискають великим пальцем на внутрішню поверхню стегна. При цьому також може відбуватися зсув. Але коли головка приймає потрібне положення відразу після вчинення тиску, зміщення стегна не діагностується, хоча це можливо. Дослідження повинно проводитися м'якими рухами, щоб не пошкодити незміцнілі кістки дитини. Дані методи діагностики найбільш ефективні у віці до півроку.

Даний метод дослідження використовується рідше, ніж інші, тому що створює значну променеве навантаження на організм дитини. Але він допомагає отримати повну картину будови суглоба і співвідношення між головкою і вертлюжної западиною. Велика частина елементів тазостегнового суглоба у дітей утворена хрящової тканиною. Розрізнити їх на рентгенівському знімку важко, тому для його розшифровки використовуються особливі методи.

Шляхом проведення горизонтальних і вертикальних ліній отримують цетабулярний кут. За його величиною відповідно до віку визначається наявність порушень у розвитку тазостегнового суглоба. Поступово кут нахилу зменшується, так як відбувається окостеніння. Якщо цей процес уповільнений або протікає неправильно, діагностується дисплазія тазостегнового суглоба.

По рентгенівському знімку визначаються такі показники, як величини «h» і «d, які характеризують різні види зміщення головки щодо вертлюжної западини. Їх значення порівнюється з нормальним і при наявності значних відхилень виявляється дисплазія.

Вона нешкідлива для організму дитини. Перше таке дослідження проводиться ще в пологовому будинку. У деяких випадках, якщо немає зовнішніх симптомів дисплазії, рекомендується обов'язково виконати ультразвукову діагностику. Щоб переконатися у відсутності відхилень у формуванні тазостегнового суглоба, батькам варто наполягти на обов'язковому проведенні такого обстеження у лікаря-ортопеда. У дітей у віці до півроку УЗД - це найбільш безпечний і інформативний метод діагностики дисплазії. У віці 3-4 місяців можливе проведення рентгенографії.

Ультразвукова діагностика відрізняється наступними перевагами перед іншими методами:

доступність - апарати для УЗД є в більшості сучасних лікарнях;

безболісність - дитина при проведенні обстеження не відчуває неприємних відчуттів;

неінвазивний - ультразвукова діагностика не передбачає проникнення під шкіру, це зовнішній огляд за допомогою відповідного обладнання;

безпека - на відміну від рентгенографії УЗД не має побічних ефектів і не має шкідливого впливу на організм дитини.

Єдиним недоліком УЗД є неточність його результатів. Тому в якості додаткового джерела інформації доводиться вдаватися до рентгену.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів, натисніть Ctrl + Enter

Лікування дисплазії тазостегнових суглобів

Лікування дисплазії кульшового суглоба тим успішніше, ніж раніше воно було розпочато. Відновлення анатомії та функції тазостегнового суглоба може зайняти тривалий термін. Протягом цього періоду необхідно домогтися фіксації головки суглоба в потрібному положенні, що сприяє формуванню вертлюжної западини.

У дітей до 3 місяців немає необхідності в рентгенографічному підтвердження діагнозу, так як використовуються найбільш загальні методи лікування. Їх суть полягає в тому, щоб утримувати ноги дитини в стані розведення.

Лікування полягає в застосуванні спеціальних ортопедичних засобів і активній розробці уражених суглобів. Серед ортопедичних засобів - різні шини, стремена, подушки і апарати. Вони призначені для утримання ніг у розведеному положенні.

Розглянемо докладніше основні методи лікування:

Воно має на увазі використання 3 пелюшок, за допомогою яких і здійснюється фіксація ніжок дитини. Можна вдягати на дитину памперс, але тільки якщо він не викликає роздратування на шкірі і дерматит. Перша пелюшка необхідна, щоб розвести ніжки, а за допомогою другої їх потрібно зафіксувати під кутом 90%. Використання підгузника дозволяє перешкоджати відома. У третю пелюшку загортається нижня частина тіла дитини. Руки при цьому залишаються вільними.

Цей апарат був розроблений чеським вченим і названий на його честь. Винахід було вперше використано в першій половині 20 століття, але завдяки своїй ефективності застосовується в медицині і сьогодні. Стремена - це бандаж, зшитий з тканини і м'яких ремінців, який закріплюється на грудях дитини. З його допомогою досягається центрация головки тазостегнового суглоба, вона знімает необхідне положення. Стремена сприяють зміцненню зв'язок і позитивно впливають на вертлюжної западини. Апарат не дозволяє дитині зводити ноги, але в той же час надає можливість вільно рухатися.

Розмір стремян Павлика підбирається в залежності від віку і зростання. Існують свої особливості носіння апарата відповідно до характером патології тазостегнового суглоба. У перший раз рекомендується довірити закріпити їх на дитину фахівцеві. У разі предвивіха відведення стегна на початку носіння бандажа повинно бути мінімальним. Поступово кут слід збільшувати до повного відновлення анатомії тазостегнового суглоба.

Підвивих вимагає розведення, при якому дитина не відчуває сильного дискомфорту. Згодом кут повинен досягти 80%. Дане положення необхідно зберігати протягом декількох місяців. При виникненні відчутного дискомфорту у дитини за призначенням лікаря використовується знеболююче. Вивих вимагає попереднього вправляння головки суглоба на місце, а потім його фіксації. М'язи створюють труднощі при розведенні стегон під час лікування дисплазії. Важливо не допускати різкого переохолодження, тривалого відчуття почуття голоду, емоційний дискомфорт у дитини. Це призводить до запалення сухожиль і м'язів.

Носити стремена дитина повинна цілодобово. Тільки в цьому випадку буде досягнуто позитивного результату. Щоб уникнути натирання ніжної шкіри і роздратування, потрібно ретельно стежити за гігієною. Купати дитину не варто, так як для цього доведеться знімати стремена, а робити це не можна. Досить періодично обмивати тіло малюка. Для цього розстібають ножний пояс, підтримуючи відведення стегна, або ремінці бандажа на грудях.

Якщо під стременами на дитину є памперс, потрібно вчасно міняти його, просовуючи руки під сідниці. Місця промежин і западин особливо схильні до утворення дерматиту і роздратування, тому їх потрібно частіше оглядати і обробляти. Уникнути натирання шкіри дозволяють шкарпетки до колін і легка кофтинка з бавовни. Штани чи плаття одягаються прямо на стремена. Вони повинні бути легкими, щоб дитина не пітнів. Не можна також допускати і переохолодження тіла.

Важливо, щоб стремена завжди залишалися сухими і чистими. Не слід допускати потрапляння на них присипок, лосьйонів, так як це може стати причиною висипу і запалення на шкірі. Час годування - складний момент, коли потрібен особливий контроль за стегнами дитини. У будь-якому положенні тіла вони повинні бути відведені під потрібним кутом.

Дане ортопедичне пристосування використовується для лікування дисплазії, але не є профілактичним засобом. Основна мета використання такої подушки - фіксація стегон дитини в потрібному положенні. Вони при цьому розлучаються під певним кутом. Застосовувати подушку можна для дітей у віці старше 1 місяця.

Це ортопедичне пристосування виконано з м'яких матеріалів. Тому подушка заподіює дитині мінімум дискомфорту, що не натирає шкіру. Вниз рекомендується надягати легку вільний одяг їх бавовняної тканини. Розмір подушки для дитини вважається придатним, якщо відстань між зігнутими колінами дитини виявляється приховано їй повністю. При виборі пристосування слід орієнтуватися на вік і зростання малюка.

Показати, яким чином одягати на дитину подушку і закріплювати її, може лікар-ортопед. Він же призначає термін носіння і дає свої рекомендації. На відміну від стремен Павлика в деяких випадках допускається зняття подушки під час годування або купання. Але робити це слід відповідно до дозволу лікаря. Кут між стегнами збільшується поступово в міру того, як дитина буде звикати до подушки.

Важливо одягати її правильно, інакше можна не тільки не домогтися бажаного позитивного ефекту, а й завдати шкоди здоров'ю малюка. Носіння подушки часто супроводжується певними труднощами: дитина вередує, погано їсть і спить, намагається позбутися від подушки. Необхідно набратися терпіння на час лікування. Мінімізувати дискомфорт для дитини допомагають теплі обгортання, масаж, додавання в ванночку при купанні заспокійливих ароматичних масел. Подушку Фрейка можна придбати в магазині або виготовити самостійно.

Гімнастика при дисплазії тазостегнових суглобів

Гімнастика виконується щодня 2-3 рази. У перервах між вправами рекомендується застосовувати масажні руху. Для проведення сеансу гімнастики дитини укладають на спину. Найпоширенішим і ефективним вправою вважається імітація їзди на велосипеді. Слід взяти в кожну руку по ніжці дитини і здійснювати рухи вперед-назад. Повторювати будь-яку вправу в гімнастиці можна 10-15 разів.

Ноги можна також згинати разом або по черзі в тазостегновому і колінному суглобі. Рухи при цьому повинні бути м'якими і не завдавати дитині болю і дискомфорту. При почерговому згинанні одну ногу потрібно фіксувати рукою.

Вправа «Ладушки» - це не тільки один з методів лікування дисплазії, а й захоплююча гра для малюка. Стопи ніг при цьому необхідно акуратно зводити разом. Якщо дитині сподобається виконувати такі рухи, проблем з гімнастикою не виникне і він буде із задоволенням дозволяти розробляти тазостегновий суглоб. Гімнастика використовується для лікування і профілактики дисплазії.

Всі вправи слід виконувати, поклавши дитину на спину. Сидячи і стоячи гімнастику проводити не слід. Ноги дитини ще недостатньо зміцніли, тому таке навантаження негативно впливає на стан тазостегнового суглоба, посилюючи його деформацію і перешкоджаючи нормальному розвитку. Поступово можна ввести таку вправу, як переворот малюка зі спини на живіт. Це допомагає зміцнити м'язи кінцівок і тулуба. Лікувальна гімнастика проводиться курсами, тривалість яких досягає 2 тижнів, а потім робиться невелика перерва. Конкретні рекомендації повинен дати лікар-ортопед, грунтуючись на ступені тяжкості захворювання.

Масаж при дисплазії тазостегнових суглобів

Масаж - одне з найбільш ефективні методів лікування при дисплазії кульшового суглоба. Рекомендується пройти кілька сеансів у фахівця. Адже суглоби і кістки маленької дитини дуже рухливі і не міцні, тому необережним рухом можна легко їм нашкодити. Згодом масаж можна буде проводити самостійно, порадившись з лікарем. Дуже важливо виконувати його регулярно. Тільки при дотриманні цієї умови можливе досягнення позитивного результату в короткі терміни. Відмовитися від масажу варто, якщо у дитини підвищена температура тіла, є невправляемих грижі, виявлено порок серця. У цих випадках розробляти тазостегновий суглоб може тільки мануальний терапевт.

У домашніх умовах масаж виконується 1 раз в день, коли дитина спокійна, ситий і не хоче спати. Для початку можна 2-3 хвилини погладжувати зовнішню частину ніг, здійснюючи спіралеподібні рухи в напрямку від гомілки до стегна. Не можна занадто наближатися до статевих органом, тому що великий ризик пошкодження лімфатичних вузлів. Після цього потрібно акуратно розтирати шкіру. Важливо контролювати силу рухів, щоб не травмувати суглоби. Найбільші зусилля слід докладати, масажуючи поперек і ноги. Рухи повинні бути розтираючими і погладжують. Сідниці слід крім цього ще бив і пощипувати. Рухи в області тазостегнового суглоба повинні мати кругової характер.

Обхопити стегно обома руками і поклеїти так кожну ніжку, імітуючи ліплення котлет. Поліпшити циркуляцію крові допомагає масаж стоп, поперекового відділу дитини. Під час розтирань, лупцювання, пощипування малюк повинен лежати на животі. Діти часто беруть масаж за гру і задоволенням сприймають всі рухи материнських рук. Ефективність процедур визначає лікар-ортопед, відвідувати якого слід регулярно.

Хірургічне лікування показано хворим, яким не допомагають консервативні методи. Існує безліч хірургічних методів лікування тазостегнової дисплазії. Найпопулярніші з них - відкрите вправлення вивиху, операції на проксимальному відділі стегнової кістки, що коригують зір, варізірующіе і деротаціонние остеотомии, остеотомія тазу по Хіарі.

Але, на жаль, навіть кілька операцій не дають гарантії повного одужання. Завжди є ризик того, що функції суглобів будуть відновлені в повному обсязі, а це призведе до порушень ходи на все життя.

Автор статті: Полякова Олена Анатоліївна, лікар-педіатр, спеціально для сайту ayzdorov.ru

Дисплазія шийки матки (цервікальна дисплазія) - це стан покриває шийку матки епітелію, яке характеризується зміною числа шарів і будови утворюють його клітин. При цьому в процес не втягується базальнамембрана і самі верхні клітинні шари. Дисплазія відноситься до захворювань, які при.

Існує більше 100 різновидів ВПЛ, відомих науці. Основний спосіб передачі вірусу - статевий акт, проте, не виключені й інші шляхи зараження. Ці віруси мають широку поширеність серед людської популяції. Тому після початку статевого життя їм заражається безліч людей. Причому інфікування відбувається в досить юному віці.

Фотодинамічна терапія є одним з новітніх методів лікування онкологічних захворювань. Його суть зводиться до виборчого накопичення пухлиною фотосенсибілізатора після внутрішньовенного або місцевого введення. Надалі ракову пухлину опромінюють джерелом світла (лазерним або НЕ лазерним). У підсумку, в уражених тканфях.

Електроконізація шийки матки при дисплазії - це видалення конусовидного ділянки цервікального каналу або ділянки матки, ураженого хворобою. Витягнуті тканини відправляють на гістологічний аналіз. Протягом усього реабілітаційного періоду жінка повинна спостерігатися у лікаря і проходити обстеження.

Народна медицина пропонує свої способи боротьби з дисплазією. Грамотне застосування гомеопатичних препаратів в комплексі зі здоровим способом життя і використанням методів традиційної медицини, дозволяє збільшити шанси на одужання без оперативного втручання. Коли в ході комплексної діагностики у жінки виявляють.

При копіюванні матеріалів, активне посилання на сайт www.ayzdorov.ru обов'язкове! © AyZdorov.ru 2009-2017

Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування, консультація лікаря обов'язкова!

дисплазія

Дисплазія (від грец. Dys - порушення + plaseo - утворюють) - неправильний розвиток тканин, органів або частин тіла. Одним з найбільш часто зустрічаються видів дисплазії є дисплазія тазостегнових суглобів.

Тазостегнові суглоби служать опорою для хребта, верхній і нижній частині тулуба, вони мають рухливість завдяки з'єднанню головки стегнової кістки з вертлюжної западиною за допомогою зв'язок і забезпечують свободу руху в декількох напрямках.

При дисплазії тазостегнових суглобів з'являються порушення в розвитку кістково-суглобової основи, основних частин зчленування м'язового і зв'язкового апаратів, спостерігається неправильне їх положення відносно один одного. Формування таких порушень відбувається в результаті впливу певних ендогенних і екзогенних факторів в період внутрішньоутробного розвитку плода.

Дисплазія тазостегнових суглобів зустрічається у 2-3% немовлят. Дитяча дисплазія більше властива дівчаткам: 80% виявлених діагнозів фіксується у новонароджених жіночої статі. Сімейні випадки патології фіксуються у 25-30% хворих і передаються по материнській лінії. Близько 80% випадків дисплазії доводиться на частку пошкодження лівого кульшового суглоба.

За умови раннього виявлення і початку адекватної терапії під контролем ортопеда можливе відновлення пошкоджених структур і повне одужання.

Помічено, що на частоту виникнення цієї патології в різних регіонах впливають расово-етнічні особливості, екологічна обстановка і традиції догляду за дитиною. Так, в Німеччині та країнах Скандинавії дисплазія тазостегнових суглобів реєструється частіше, ніж в Південному Китаї або Африці.

Причини виникнення та фактори ризику

Основною причиною порушень розвитку хрящової, кісткової і м'язової тканини є генетичні відхилення.

Крім генетичної схильності, на виникнення дисплазії впливають інші чинники ризику, що виникають в процесі ембріонального і постнатального періоду життя дитини і впливають на закладку і розвиток сполучної тканини плоду:

 • вплив на плід токсичних речовин (лікарських препаратів, пестицидів, алкоголю, наркотичних речовин) і агресивних фізичних факторів (радіації, іонізуючого випромінювання);
 • вірусні захворювання, перенесені під час вагітності;
 • ендокринні порушення, анемія, хвороби нирок, серця, судин, печінки у майбутньої матері;
 • виражений ранній токсикоз вагітних;
 • неправильне харчування під час вагітності, авітамінози, дефіцит вітамінів групи В і Е;
 • неблагополучна екологічна обстановка в регіоні проживання;
 • порушення структури міометрія;
 • підвищений рівень прогестерону в останньому триместрі вагітності;
 • зниження обсягу навколоплідних вод нижче рівня норми;
 • сідничне передлежання плода (плід упирається в нижню частину матки тазом, а не головкою);
 • великий плід - підвищений фактор ризику розвитку патології кульшових зчленувань, так як при порушенні розташування плода всередині матки збільшується ймовірність зсуву кісток;
 • тонус матки під час виношування дитини;
 • туге сповивання.

Прогресуюча дисплазія у дітей може призводити до серйозних наслідків.

Форми дисплазії тазостегнових суглобів

 • Ацетабулярного (вроджена) форма дисплазії - вроджене анатомічне відхилення, обумовлене аномальною будовою вертлюжної западини. Тиск голівки стегна викликає деформацію, витіснення і заворот всередину суглоба хряща Лимбус, розташованого по краях кульшової западини. Капсула суглоба розтягується, вертлужная западина набуває елліпсовіднимі форму, відбувається окостеніння хрящів, головка стегна зміщується.
 • Епіфізарних (дисплазія Майера) - зачіпає проксимальний стегновий відділ. Спостерігається тугоподвижность з'єднань, патологічні порушення шеечно-діафізарного кута, зміна його в бік збільшення або зменшення, при цьому можливе виникнення деформації кінцівок.
 • Ротаційна дисплазія - деформації взаємної локалізації кісток при розгляді в горизонтальній площині. Проявом ротаційної дисплазії є клишоногість.

Дисплазія тазостегнових суглобів також може бути вродженою чи набутою (перші симптоми дисплазії суглобів з'являються і наростають після першого року життя).

Розрізняють три стадії дисплазії, які відрізняються за ступенем тяжкості і клініко-рентгенологічної картині:

 1. Предвивіх ( «легка дисплазія»). Діагностують деякі відхилення у формуванні тазостегнового суглоба: розтягнуті м'язові волокна і зв'язки, голівка стегнової кістки знаходиться в скошеної вертлюжної западині, при цьому поверхня кульшової западини залишається практично незмінною.
 2. Підвивих. Спостерігається сплощення суглобової поверхні кульшової западини і зміщення шийки стегна і голівки стегнової кістки зовні і вгору по відношенню до суглобової западини в межах кордонів зчленування.
 3. Вивих. Характеризується глибокими деформаціями в кістковій, хрящовій, м'язової тканини. Головка стегна повністю зміщується вгору, залишаючи межі вертлюжної западини. Розвивається дисфункція мускулатури нижньої кінцівки, в поперековому відділі формується патологічний вигин хребта.

Перші симптоми дисплазії тазостегнових суглобів можливо діагностувати ще в пологовому будинку, до появи скарг у батьків немовляти.

Симптоми дисплазії тазостегнових суглобів

Дисплазія кульшового суглоба проявляється наступними порушеннями розвитку хрящової, кісткової і м'язової тканини:

 • невідповідність зчленовуютьсяповерхонь: сплощення вертлюжної западини, що приймає елліпсовіднимі форму при кулястої формі голівки стегна;
 • розтягнутість суглобової капсули;
 • недорозвиненість зв'язок.

Перші симптоми дисплазії тазостегнових суглобів можливо діагностувати ще в пологовому будинку, до появи скарг у батьків немовляти:

 • асиметрія шкірних складок. Кількість складок збільшується на одному стегні, в положенні лежачи на животі складки з одного боку розташовані вище і глибше;
 • синдром зісковзування Маркса - Ортолані: голівка стегнової кістки зісковзує з характерним клацанням при тиску на осі стегон і розведенні кінцівок в сторони. У період посилення м'язового тонусу (починаючи з тижневого віку) симптом зникає;
 • вкорочення однієї ніжки в порівнянні з іншого, яке визначається по висоті знаходження колінних чашечок: на здоровій стороні суглоб розташовується вище, ніж ураженої;
 • обмеження під час розведення стегна, розвести кінцівки вдається не більше ніж на 60 ° (в нормі зігнуті в колінах кінцівки розлучаються в сторони під кутом 80-90 °). Симптом достовірний до збільшення тонусу м'язових волокон, тільки в перші дні життя.

Остаточне формування суглобів завершується після того, як дитина починає самостійно ходити. При прогресуванні змін сполучнотканинних компонентів суглоба виділяють ознаки пізніх етапів дисплазії тазостегнового суглоба:

 • пізніше вставання на ноги і пізній початок ходьби;
 • порушення ходи (ходьба носком всередину, кульгавість, «качина хода», т. е. розгойдування з боку в бік);
 • скарги на біль, болі в області тазостегнового зчленування і в спині;
 • розвиток надлишкового поперекового лордозу;
 • втома, нестійкість в тазостегновому суглобі після фізичного навантаження або тривалої ходьби.

У Німеччині та країнах Скандинавії дисплазія тазостегнових суглобів реєструється частіше, ніж в Південному Китаї або Африці.

Одночасно з основними ознаками можуть бути виявлені супутні симптоми дисплазії:

 • кривошия;
 • порушення пошукового і смоктального рефлексу;
 • атрофія м'язів в області поразки;
 • м'якість черепних кісток;
 • зниження пульсації стегнової артерії з боку зміненого суглоба;
 • вальгусная або варусна постановка стопи.

Зовнішній огляд і пальпація проводиться з використанням ортопедичних тестів для визначення синдрому зісковзування, симптомів обмеженого відведення нижніх кінцівок, асиметричних шкірних складок і укорочення кінцівки.

Виявлені відхилення детально досліджуються за допомогою методів інструментальної діагностики:

 • УЗД кульшових суглобів. Завдяки відсутності променевого навантаження УЗД можна проводити багаторазово для оцінки стану сполучнотканинних структур в динаміці. Метод дозволяє виявити відхилення в будові сполучної тканини, обчислити кут поглиблення тазостегнового суглоба;
 • рентгенологічне дослідження - встановлює анатомічні взаємини кісток стегна і таза, розміщення голівки стегна по відношенню до країв вертлюжної западини. Рентгенографія не поступається за достовірності УЗД, але має ряд недоліків (променеве навантаження, додаткові маніпуляції для візуалізації, відсутність можливості оцінки стану відхилення в будові кісток, хрящів, зчленувань). Рентгенографією підтверджуються також вторинні прояви коксартрозу у дорослих;
 • магніторезонансну і / або комп'ютерну томографію призначають при плануванні хірургічного втручання і використовують для отримання клінічної картини в різних проекціях;
 • артрографія і артроскопія - інвазивні методи діагностики, їх призначають у важких випадках дисплазії для отримання детальної інформації про суглобі.

Дитяча дисплазія більше властива дівчаткам: 80% виявлених діагнозів фіксується у новонароджених жіночої статі.

Лікування дисплазії кульшового суглоба

Залежно від ступеня тяжкості диспластичного процесу використовують консервативні (при легких формах) і хірургічні методи (при підвивиху або вивиху зчленування) лікування.

Мета консервативної терапії дисплазії - нормалізація анатомічної форми тазостегнового суглоба і збереження рухової функції. Використовуються такі методи:

 • масаж;
 • підтримка правильного положення тазостегнових суглобів. Для цього використовують широке сповивання, а також спеціальні ортопедичні пристрої для фіксації тазостегнових суглобів у правильному положенні - ортопедичні штанці, подушку Фрейка, еластичні шини Віленського і Волкова, стремена Павлика, здатні фіксувати шини-розпірки;
 • закрите вправлення вивиху з тимчасової иммобилизацией кінцівки (накладенням жорсткої пов'язки). Метод використовують у важких випадках хвороби і тільки у дітей молодше 5 років;
 • лікувальна гімнастика - проводиться при кожній зміні підгузника або пеленании, при цьому ніжки дитини кілька разів розводять в сторони і знову зводять. Також ефективно плавання на животі;
 • фізіотерапевтичні процедури (електрофорез хлористого кальцію або лідази, аплікації з парафіном, озокерит, грязелікування);
 • скелетна тракция (витягування) пошкодженого суглоба;

До оперативних методів лікування дисплазії кульшових суглобів відносяться:

 • відкрите вправлення патологічного вивиху стегна;
 • коригуюча остеотомія - корекція деформацій головки стегна і суглобових поверхонь;
 • ендопротезування (заміна ураженого хворобою суглоба штучним у дорослих людей).

Можливі ускладнення і наслідки

Прогресуюча дисплазія у дітей може призводити до серйозних наслідків:

 • зміна ходи і постави;
 • плоскостопість;
 • диспластический коксартроз в зрілому віці;
 • лордоз;
 • сколіоз;
 • остеохондроз;
 • неоартроз;
 • диспозиція внутрішніх органів;
 • некроз тканин голівки стегна.

Сімейні випадки дисплазії тазостегнових суглобів фіксуються у 25-30% хворих і передаються по материнській лінії.

За умови раннього виявлення і початку адекватної терапії під контролем ортопеда прогноз сприятливий, можливе відновлення пошкоджених структур і повне одужання.

З метою попередження розвитку у новонароджених дисплазії тазостегнових суглобів дотримуються наступні заходи профілактики:

 • попередження негативних впливів на плід, у тому числі відмова вагітної від шкідливих звичок, мінімізація прийому нею лікарських засобів;
 • регулярне проходження планового УЗД з метою виявлення і корекції тазового передлежання;
 • контроль тонусу гладкої мускулатури матки;
 • обов'язкове обстеження новонароджених, що відносяться до групи ризику: діти з обтяженою спадковістю за цією ознакою, що відносяться до категорії великих, з деформованими стопами, новонароджені жіночої статі;
 • раціональне харчування і активний спосіб життя матері під час вагітності та грудного вигодовування;
 • вільне сповивання;
 • використання підгузників, що не роблять тиску на таз.

Відео з YouTube по темі статті:

Освіта: Ростовський державний медичний університет, спеціальність "Лікувальна справа".

Інформація є узагальненою і надається в ознайомлювальних цілях. При перших ознаках хвороби зверніться до лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я!

Існують дуже цікаві медичні синдроми, наприклад, нав'язливе заковтування предметів. У шлунку однієї пацієнтки, яка страждає від цієї манії, було виявлено 2500 чужорідних предметів.

Шлунок людини непогано справляється зі сторонніми предметами і без лікарського втручання. Відомо, що шлунковий сік здатний розчиняти навіть монети.

Якщо посміхатися всього два рази в день - можна знизити кров'яний тиск і знизити ризик виникнення інфарктів і інсультів.

Згідно з дослідженнями, жінки, які випивають кілька склянок пива або вина в тиждень, мають підвищений ризик захворіти на рак грудей.

Навіть якщо серце людини не б'ється, то він все одно може жити протягом тривалого проміжку часу, що і продемонстрував нам норвезький рибалка Ян Ревсдал. Його "мотор" зупинився на 4 години після того як рибалка заблукав і заснув в снігу.

Кров людини «бігає» по судинах під величезним тиском і при порушенні їх цілісності здатна вистрілити на відстань до 10 метрів.

У Великобританії є закон, згідно з яким хірург може відмовитися робити пацієнту операцію, якщо він курить або має надлишкову вагу. Людина повинна відмовитися від шкідливих звичок, і тоді, можливо, йому не потрібно оперативне втручання.

Людські кістки міцніше бетону в чотири рази.

Для того щоб сказати навіть найкоротші і прості слова, ми задіємо 72 м'язи.

Перший вібратор винайшли в 19 столітті. Працював він на паровому двигуні і призначався для лікування жіночої істерії.

Загальновідомий препарат «Віагра» спочатку розроблявся для лікування артеріальної гіпертонії.

Коли закохані цілуються, кожен з них втрачає 6,4 ккалорій в хвилину, але при цьому вони обмінюються майже 300 видами різних бактерій.

Раніше вважалося, що позіхання збагачує організм киснем. Однак ця думка була спростована. Вчені довели, що позіхаючи, людина охолоджує мозок і покращує його працездатність.

Середня тривалість життя лівшів менше, ніж правшів.

Під час чхання наш організм повністю припиняє працювати. Навіть серце зупиняється.

Кожен раз, коли у дитини піднімається температура, болить горло, з'являється нежить і кашель, батьків турбує питання - це звичайна застуда або грип? В пов.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

1 + 8 =