Ознаки дифузних змін печінки

Содержание

Дифузні зміни печінки - ознаки і типи. Методи лікування дифузних змін печінки.

Це не діагноз, а порушення в структурі печінки, які свідчать про приховані патологічних процесах. Медицина не вважає такі зміни захворюванням, але їх обов'язково потрібно лікувати, щоб не довести орган до стану, несумісного з життям.

Що таке дифузні зміни паренхіми печінки

Цей орган складається з тканини, яка називається паренхімою. Вона утворюється переважно з печінкових клітин - гепатоцитів, оновлюють старі або загиблі ділянки тканини. Печінка повністю регенерується приблизно за рік-півтора. Якщо в ній виявляються дифузні (тобто зачіпають весь орган) зміни, то частіше це означає збільшення паренхимной тканини, рідше - її зменшення. Такі порушення можуть бути як незначними, так і масштабними.

Навіть банальний грип не проходить для печінки безслідно, але вона, як правило, відбувається мінімальними змінами в паренхімі. Інша справа - важкі дифузні ураження після гепатиту будь-якого виду, хронічного алкогольного отруєння або лямбліозу. Якщо в органі почне рости рубцовая (фіброзна) тканину, він значно збільшиться в об'ємі і піддасться незворотних структурних змін.

Ознаки та симптоми гепатомегалии

Печінка довго не нарікає на тяжкі умови свого існування. Нещастя органу виявляються лише випадково під час УЗД по зовсім іншим скаргам пацієнта. Часто спостерігається збільшення печінки - гепатомегалія, внаслідок якої структура органу починає деградувати. Щільність паренхіми стає підвищеною, а її ехогенність багаторазово перевищує норму, тобто ультразвук відбивається від паренхіми з набагато більшою швидкістю.

При дифузних змінах збільшений орган легко виявляється пальпацією, причому ця діагностична процедура приносить пацієнтові біль. Якщо ж такі зміни протікають не в гострій формі, людина може її не відчувати. Але в міру прогресування патології симптоми гепатомегалии стають все більш очевидним. з'являються:

 • печія;
 • поганий запах з рота;
 • нудота;
 • жовтий відтінок, свербіж шкіри;
 • асцит (рідина в черевній порожнині).

Зловживання алкоголем, жирною їжею викликає ущільнення паренхіми печінки. Вірусні інфекції, паразити теж тягнуть за собою часткові, дифузно-вогнищеві зміни в ній. Однак вони можуть спровокувати розвиток пухлин. При гепатитах ехографічні ознаки дифузних змін печінки нерідко виражені слабо, хоча орган вже істотно збільшений. Дальше більше. При цирозі відбуваються тотальні дифузні зміни тканини печінки. Неоднорідних ділянок - маса, і ехогенність паренхіми печінки підвищена максимально.

Ознаки незначною деградації печінки зустрічаються часто. Якщо вони з'явилися в ній, то є і в підшлунковій залозі. Наявність помірних дифузних уражень в печінці УЗД-діагност визначає по підвищеної щільності тканини, неоднорідності її структури, спотворення малюнка судин. Ущільнення паренхіми і інші ехопрізнакі патології можуть проявлятися через відчуття дискомфорту після жирної їжі, присмак гіркоти у роті, головний біль, швидку стомлюваність, дратівливість.

На порушення обміну речовин, інтоксикацію організму печінку реагує досить своєрідно: її клітини накопичують жир. Згодом розвивається стеатоз або жирова інфільтрація, попросту - ожиріння органу. Хвороба підступна тим, що позбавлена ​​симптоматики і часто виявляється випадково при ультразвуковому дослідженні черевної порожнини. Іноді людина відчуває подташнивание, слабкість, втома, сонливість. Потім в його рухах може з'явитися загальмованість, а в мові - монотонність. Ще пізніше людини наздоганяють жовтяниця, асцит, запаморочення, судоми.

Реактивних змін паренхіми печінки у дитини

Функціональна незрілість шлунка і кишечника у дітей, токсичний вплив глистів нерідко призводять до розвитку реактивного гепатиту, тобто викликати не патологіями печінки. Ця недуга або не має симптомів, або проявляється слабким нездужанням, розладами травлення, субфебрильною температурою, емоційним спадом. При адекватному лікуванні дифузних відхилень можна відновити діяльність печінки повністю.

Виражених дифузних змін

Коли отруєння печінки різними отрутами настільки сильно, що вона вже не здатна їх нейтралізувати, починається її розпад - цироз. Якщо на ранніх етапах дифузно-осередкового переродження орган збільшується в обсязі, то на пізній стадії він зменшується і зморщується. Ехоструктури його дифузно-неоднорідна, а ехогенність дуже висока. Пацієнта невідступно переслідують болю в правому підребер'ї і правому плечі, мова, склери і шкіра під очима у нього - жовтяничного кольору.

Основне лікування дифузних уражень в печінці полягає насамперед у ліквідації їх причин: ожиріння, зловживання алкоголем, прийому токсичних для цього органу ліків і т.п. Покращують стан органу амінокислоти, вітаміни Е і групи В. Щоб печінкові клітини відновлювалися, гепатологи (або терапевти) призначають препарати:

 • Ессенціале форте Н;
 • фосфоглів;
 • ФанДетокс;
 • гептралу;
 • Резалют Про;
 • Гепабене.

За свідченнями проводять курси лікування антибіотиками, противірусними, протиглисними і жовчогінні препаратами. Оперативні методи лікування застосовують при необхідності видалення каменів, пухлин в печінці. Хворим призначається дієтичний стіл №5 із забороною жирних, гострих і копчених продуктів. Солона, солодка, кисла їжа, алкоголь і газовані напої теж заборонені. Пріоритет віддається пісним сортам м'яса і риби у відварному вигляді, молочних страв і супів, каш і овочів.

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Що таке дифузні зміни печінки і як їх уникнути?

Послідовне взаємодія між собою атомів або молекул двох речовин з придбанням одними властивостей і якостей інших, при якому відбувається вирівнювання концентрації молекул у всьому об'ємі контактують речовин називають дифузією. Під впливом безлічі негативних факторів, природна реакція порушується, як в навколишньому світі, так і в людському організмі, провокуючи порушення фізичного балансу, розвиток дифузних змін.

Особливо наражаються на ризик дифузних змін органи травної та видільної систем:

Дифузні зміни в печінці можуть бути як досить незначними, так і цілком серйозними патологіями.

Дифузні зміни печінки не мають чітких вікових меж, це явище може торкнутися і новонародженого, і похилого. У малюків дане явище називають вродженою патологією органу, а у літньої людини воно розвивається згодом гепатиту або сильного отруєння.

Дифузні зміни печінки стосуються її паренхіми, розміру і структури органу, позначаються на зменшенні просвіту артерії і вен, роботі жовчного міхура і жовчовивідних шляхів.

Що таке паренхіма печінки? Паренхіми печінки прийнято називати тканину, з якої, власне, орган і складається.

Причинами дифузних змін в печінці прийнято називати:

 • нераціональне і нерегулярне харчування;
 • захоплення схудненням з голодуваннями і біологічно активними добавками;
 • регулярне вживання спиртних напоїв;
 • куріння;
 • інтоксикація, згодом довгострокового лікування медичними препаратами;
 • інфекції;
 • гепатит;
 • паразити в каналах органу;
 • утворення каменів в жовчному міхурі.

У разі, коли зміни відбуваються в уповільненої стадії, ніяких зовнішніх симптомів захворювання органу не спостерігається.

У гострій же стадії відзначаються такі ознаки дифузних змін печінки:

 • болі, важкість у правому боці, під ребрами;
 • колька;
 • підвищення температури тіла;
 • жовтяниця;
 • відчуття гіркоти у роті;
 • помітна опуклість на шкірі правого підребер'я;
 • порушення травлення;
 • емоційна нестійкість, плаксивість, агресія.

Найчастіше, хворий, не відчуваючи того, що відбувається процесу, виявляє почалися дифузні зміни печінки під час профогляду. Встановивши підозра на даний діагноз, доктор призначає аналіз крові (загальний і біохімічний), але розгорнуту картину того, що сталося можна отримати при ультразвуковому дослідженні.

Завчасна підготовка, необхідна при ультразвуковому дослідженні дифузних змін паренхіми печінки, полягає в:

 • виключення продуктів, які здатні утворювати гази за добу до процедури;
 • очищенні кишечника за допомогою клізми;
 • прийомі спазмолитика перед сеансом.

УЗД вкаже на дифузні зміни структури печінки та клітин органу, а також на порушення їх функцій.

Клітини збільшуються, стають щільними і неоднорідними. Тканини печінки піддаються дистрофії, можуть спостерігатися рубці, вузлики, скупчення жирів, крововиливи або вогнища проживання паразитів.

Найбільш докладно ситуацію розкриє ехографіческое УЗД, воно дозволить оцінити щільність і еластичність судин, наявність в них тромбів, розширення або звуження жовчовивідних каналів, розмір утворилися каменів, розглянути паразитів і зміни лімфовузлів.

Доктор вкаже на ділянки з різною ехогенністю: пониженою, підвищеною або високою. Це буде свідчити про розвиток:

 • гепатит А;
 • амілоїдозу;
 • жирового або алкогольного гепатозу;
 • онкології;
 • ураження гельмінтами.

Наприклад, зазначені доктором звукопроходімость і ехогенність говорять про відбулися порушеннях в тканини печінки, підвищена ехогенність жовчовивідних каналів при дифузних зміни печінки свідчить про жовчнокам'яної хвороби, холангіті або холециститі. Знижена ехогенність ж вказує на гепатит.

Якщо ультразвукового дослідження виявляється недостатньо, лікар може порекомендувати пройти магнітно-резонансну або комп'ютерну томографію, коли тканини можна буде вивчити покроково.

Лікуються дифузні зміни печінки в залежності від стадії, в якій знаходиться процес: незначною або помірною, а також, акцентуючи, причину процесу: будь то віруси, паразити або камені.

Незначні дифузнізміни

Незначні дифузні зміни печінки лікують за допомогою:

 • гепатопротекторів (наприклад, Ессенціале);
 • дієти №5;
 • якщо немає протипоказань, можливе проведення тюбажа.

В одній твердої желатинової капсулі с, як ніби, медовим вмістом, міститься 300 мг есенціальних фосфоліпідів, отриманих з сої.

Дані фосфоліпіди є подібними ендогенних фосфоліпідів, проте є більш функціональними через високого рівня вмісту поліненасичених жирних кислот. Вони мають основну властивість: вбудовуватися в клітинні мембрани пошкоджених печінкових клітин і допомагати процесу їх регенерації.

Основне дозування для дорослих і підлітків від 12 років при захворюваннях печінки становить 2 капсули, які слід прийняти тричі на добу, не менше ніж протягом 3 місяців.

Але, в ситуації, що склалася, доктор має право встановлювати дозування і курс лікування в залежності від індивідуальних особливостей і перебігу процедури змін.

Дієтичне харчування при дифузних зміни печінки і її захворюваннях передбачає відмову від:

 • смаженого;
 • здоби;
 • тваринних жирів (жирного м'яса, сала);
 • ковбасних виробів;
 • консерв;
 • маринадів;
 • грибів;
 • бобових;
 • редису, редьки, часнику, хрону, зеленої цибулі і щавлю;
 • кислих фруктів і ягід;
 • насичених жирами молочних і кисломолочних продуктів;
 • алкогольних і газованих напоїв;
 • кава, какао, міцного чорного чаю;
 • напівфабрикатів і продуктів швидкого харчування.

Важливо перейти на білкове безпечне харчування з обмеженням рослинних і винятком тваринних жирів, а також суворим дозуванням солі і цукру. При захворюванні органу робиться наголос на каші, тушковані, варені овочі, супи, знежирені м'ясні та молочні страви.

Помірні дифузні зміни печінки лікуються трохи інакше:

 • гепатопротекторами;
 • дієтою №5;
 • антибіотиками;
 • антигістамінними засобами;
 • з додаванням вітамінно-мінерального комплексу.

У разі, коли в лікуванні захворювання без антибіотикотерапії не обійтися, часто призначаються Фторхінолони. В їх дії особливо наголошується щадне відношення до клітин органу. Зокрема, особливою популярністю користується Ципрофлоксацин (Ципролет А, Цифран, Ціфомед).

Дієвість ципрофлоксацину спостерігається завдяки впливу антибіотика на синтез ДНК в структурі бактерії.

Звичайна добова доза Ципрофлоксацин-містять препаратів становить 2 таблетки, приймати яку рекомендовано двічі в день, через 12-годинний інтервал за годину до їди або 2 години після прийому їжі.

Дифузні зміни паренхіми печінки вірусного походження лікуються за допомогою:

 • противірусної терапії;
 • гормональних засобів;
 • вітамінно-мінерального комплексу;
 • і повноцінного харчування в рамках дієти №5.

Лікування бактеріальної причини змін

Дифузні зміни печінки і підшлункової залози, викликані бактеріями лікуються, в основному, за допомогою антибіотиків, зокрема, аміноглікозидів.

Аміноглікозиди - одні з перших антибіотиків, діють за рахунок руйнування бактеріальної ланцюжка синтезу білка рибосомами. Останнім часом популярний в призначенні при захворюваннях печінки Амікацин в ін'єкціях.

Укол ставиться в м'язові тканини.

Розчин необхідно готувати перед введенням препарату, порошок у флаконі слід розчинити водою для ін'єкцій. Дозування встановлюється лікарем індивідуально, це може бути 5 мг на кг маси тіла, кожні 8 або 12 годин. Повний курс лікування становить 10 днів.

Також для захисту і відновлення органу в лікування додають гепатопротектор, вітамінний комплекс і дієтичне харчування.

При наявності паразитів, дифузні зміни органа вимагають лікування протиглисними засобами, препаратами для зняття симптомів інтоксикації, гепатопротекторами, а також дієтою.

Часто при лікуванні паразитів в печінці призначається Хлоксил. Приймають його 2, 3 або 5 днів за рекомендацією лікаря. Через годину, після сніданку зі склянкою чаю і 100 грамами хліба, потрібно прийняти антигельмінтний розчин порошку в полустакане молока. Дорослій в день слід прийняти 6-10 грам активної речовини. Залежно від тривалості призначеного прийому, препарат п'ють через різні інтервали часу: 10 хвилин, 2 години і т.д.

Після закінчення курсу Хлоксил потрібно почати прийом жовчогінних препаратів і пройти дуоденальне зондування.

Зміни, що відбулися внаслідок жовчнокам'яної хвороби

В даному випадку, спочатку, прийнято проводити лікування захворювання-першопричини стану, а саме, ліквідувати камені. Далі доктор порекомендує дотримуватися суворої дієти №5, приймати жовчогінні препарати та гепатопротектори.

Існує безліч препаратів, що підсилюють струм жовчі, одними з найбільш часто призначаються можна назвати Аллохол і Хофітол.

Хофітол - це темний розчин насиченого коричневого кольору з можливим жовтим осадом. Як правило, перед безпосереднім прийомом його розводять водою, дорослим слід випити чайну ложку Хофітол перед прийомом їжі, тричі на день.

Хто сказав, що вилікувати печінку важко?

 • Вас мучить відчуття тяжкості і тупий біль в правому боці.
 • А неприємний запах з рота не додасть впевненості.
 • І якось соромно, якщо ваша печінка ще викликає збої в травленні.
 • До того ж ліки, рекомендовані лікарями чомусь неефективні в Вашому випадку.

Ефективний засіб від хвороб печінки існує. Перейдіть по посиланню і дізнайтеся як Ольга Кричевська зцілила і очистила печінку за 2 тижні!

Причини, наслідки та лікування збільшення печінки

Чи можна вилікувати гепатит з?

Дієта при холециститі жовчного міхура

Способи лікування і профілактики нападів жовчнокам'яної хвороби

Як впливають вірусні гепатити на вагітність? Чи можна продовжувати лікування хронічних форм?

Що таке токсичний гепатит і чим він відрізняється від вірусного? | Код за МКХ 10

Лікування жирового гепатозу печінки народними засобами

Дієта при холециститі жовчного міхура

Оглавленіе1 Харчування в стадію гострого холецістіта1.1 Вівсяний кісель1.2 Як приготувати слизову кашу? 1.3 Овочеве суфле2 Харчування при хронічному періоді болезні3 Що буде якщо не дотримуватися дієти? 4 [...]

 • Як харчуватися при хворобах печінки і підшлункової залози?

  Оглавленіе1 Кому необхідно дієтичне харчування? 2 Якою має бути їжа? 3 Що буде, якщо не дотримуватися дієти? 4 Рекомендації по пітанію5 Зразкове меню по дієті на день Захворювання [...]

 • Топ продуктів корисних для печінки

  Оглавленіе1 Які продукти руйнують печінку? 2 Що корисно для печінки? 3 Які овочі та фрукти корисні для печінки? 4 Корисні для печінки м'ясо і риба5 Кисломолочні продукти і [...]

 • Чим харчуватися при каменях в жовчному міхурі?

  Оглавленіе1 Загальні рекомендації2 Зразкове меню для хворого жовчнокам'яної хворобою на п'ять дней2.1 Понедельнік2.1.1 Як приготувати суфле з кролика? 2.2 Вторнік2.2.1 Які овочі підібрати для овочевого салату? 2.3 [...]

 • Харчування і рецепти страв при жовчнокам'яній хворобі

  Оглавленіе1 Що їсти не можна? 2 Що можна? 3 Основні принципи пітанія4 Дієтичні страви і їх рецепти4.1 Паровий білковий омлет4.2 Домашні дієтичні сосіскі4.3 Суп-пюре з рису і мяса4.4 [...]

  Дифузні зміни паренхіми печінки

  Печінка є тим органом, який довго не заявляє про себе в разі хвороби. Найчастіше вони бувають виявлені під час проведення УЗД діагностики. І зовсім нерідко в виписці можна зустріти невелику, але страшну запис - дифузні зміни паренхіми печінки. Не варто панікувати, для початку слід спробувати розібратися в тому, що означає ця фраза. Як такого, діагнозу «дифузні зміни паренхіми печінки» не існує. Запис може означати лише, те, що в органі відбуваються певні процеси, що викликали такий стан. А ось через що це сталося потрібно визначати за допомогою досліджень різного характеру.

  Дифузні зміни можуть бути симптомом таких захворювань:

  Щоб розуміти, про що йде мова, слід знати, що паренхіма представляє собою не оболонку, а сукупність найбільш важливих елементів, що відповідають за функціонування органу. Печінка повністю складається з паренхіматозної тканини, яка, в свою чергу, утворюється з певних клітин - гепатоцитів.

  Тому говорячи про те, що паренхіма має дифузнізміни, доктор має на увазі трансформацію печінкової тканини. Так, незначні відхилення можуть бути наслідком перенесеного вірусного захворювання. Але зустрічаються і важкі ураження, тому обов'язково проведення додаткових досліджень, які дозволять вивяіть всю глибину ураження печінки. Але в будь-якому випадку дифузні зміни паренхіми печінки не можна залишати без уваги, а виявлення причин, які привели до подібного стану є запорукою успішного лікування.

  Ознаки дифузних змін печінки

  Що стосується яскраво виражених ознак при ураженні печінкової тканини, то вони проявляються досить рідко.

  Але іноді ущільнення може супроводжуватися низкою симптомів, які відчуває людина:

  Після їжі, зокрема смаженої або гострої, виникнення відчуття тяжкості.

  Гіркий присмак у роті, найбільш яскраво виражений він у ранкові години після сну або після їди.

  Відчуття слабкості і підвищена стомлюваність, навіть після невеликих навантажень.

  Нудота, необгрунтована отруєнням.

  Дратівливість і часті головні болі, різка зміна настрою.

  Найбільш яскраво виражені ознаки, особливо при прогресуванні деяких захворювань, що призводять до серйозних змін в паренхімі печінки - це: біль у правому підребер'ї, пожовтіння склер і навіть мови є тривожними симптомами. Це ті ознаки, які може помітити і відчути сама людина, і звернутися за лікарською допомогою.

  Основним методом, що дозволяє оцінити характер дифузних змін паренхіми печінки, було і залишається УЗД дослідження. Ознаки, за якими доктор визначає їх, можуть бути як вираженими, так і помірними.

  В деякій мірі діагностика дозволяє виявити:

  Всі серйозні захворювання, раніше перенесені або протікають в даний момент часу. Вони залишають на органі помітні сліди, тому лікар обов'язково побачить ці яскраво виражені ознаки розкладання певних ділянок печінки.

  Помірні ознаки, як правило, не завдають таких серйозних поразок, але на УЗД помітні, і можуть бути викликані вірусами, неправильним харчуванням і т. Д.

  На УЗД доктор визначає розмір кожної частки органу, її ехогенність, а також чіткість контурів і однорідність структури.

  Грамотний фахівець відразу побачить по відлуння - ознаками дифузнізміни органу, до них відносяться:

  Тканина неоднорідну структуру.

  Паренхіма з підвищеною ехоплотності.

  Розміри органу збільшені.

  Малюнок кровоносних судин порушений.

  У різних печінкових частках відзначається знижена і підвищена ехогенність.

  Ущільнення перипортальних трактів.

  Швидке загасання ультразвуку.

  Діагностувати дифузні зміни в структурі паренхіми органу може тільки грамотний фахівець, що володіє знаннями в області фізіології та анатомії, так як це складний і трудомісткий процес. Завдяки сучасним досягненням в сфері УЗД можливості диференціальних досліджень значно розширені. Але часом однієї такої діагностики буває недостатньо, так як патологічні стани можуть бути досить серйозними, а морфологічні зміни виражені не надто яскраво.

  Характер дифузних змін паренхіми органу і причини, що викликали такий стан

  Залежно від причин, що викликали дифузне зміна печінки, воно може мати наступний характер:

  Фіброзне зміна паренхіми. Це відбувається тоді, коли внаслідок певних патологічних процесів в органі починає розростатися рубцева або, так звана, фіброзна тканину. Її поява може бути спровоковано рядом захворювань, наприклад: алкогольним, токсичним, або вірусним гепатитами, через вроджену патологію, через паразитарного зараження. Фіброзні зміни можуть бути також наслідком будь-якої хвороби іншого органу, що має прямий вплив на печінку.

  Гіпертрофічний характер зміни паренхіми.

  Склеротичні зміни паренхіми.

  Тобто через низку причин відбулися зміни паренхіми органу, і для їх з'ясування необхідно проводити додаткові аналізи. Чим сильніше запалення, тим помітніше буде набряк паренхіми.

  Досить часто подібний вердикт можна почути при захворюваннях наступного характеру:

  Цукровий діабет, алкоголізм і ожиріння. Печінка в подібних ситуаціях починає перероджуватися, збільшуватися в розмірах, при проведенні дослідження ехогенність її структури в кілька разів вище, ніж повинно бути в нормі.

  При хронічному гепатиті печінка може значно бути збільшена в розмірах, а ось дифузні зміни виражені не надто яскраво.

  Якщо у людини цироз печінки, то структура органу повністю піддається дифузним змін, стає неоднорідною, пошкоджених ділянок багато, ехогенність в значній мірі підвищена.

  Якщо в органі розрослася кіста або пухлина, то в певної частки печінки буде видно значні зміни.

  При вірусної інфекції паренхіма печінки видозмінюється, але ці процеси не носять глобальний характер і орган через певний час самостійно відновлюється.

  Паразити також можуть стати причиною того, що паренхіма печінки піддається дифузним змін.

  Нераціональний підхід до харчування, вживання, багатої калоріями жирної їжі, а також зловживання спиртними напоями негативно відбивається на структурі органу та викликає значні зміни в його паренхімі.

  Як стає зрозуміло, причин, що викликали радикальні зміни в структурі органу, може бути багато. Для того, щоб уточнити діагноз, слід провести додаткові обстеження. Вони включають в себе взяття крові на аналіз: загальний, біохімічний і клінічний, серологічні дослідження, а також можливий забір пункції печінки, МРТ, ангіографія, радіоізотопне сканування.

  Лікування дифузних змін паренхіми печінки

  Якщо враховувати, що як такого діагнозу, зміни паренхіми печінки не існує, то методи лікування будуть спрямовані на усунення хвороби, що викликала подібну трансформацію. Після того, як причина буде виявлена, лікар - гепатолог визначить терапевтичну схему і призначить відповідні препарати.

  Як правило, стандартні методики лікування включають в себе прийом лікарських засобів за певною схемою:

  Якщо зміни були викликані вірусами, то будуть призначені противірусні засоби, покликані знизити їх токсичний вплив на орган. Етітотропное лікування при гепатитах зводиться до призначення певних лікарських засобів, в залежності від його типу. А також необхідно усунення додаткових факторів, таких як алкоголь і інші токсини. Часто призначаються гепапротектори, здатні «захищати» гепатоцити. Це можуть бути препарати, як природного походження, так і синтетичного, сюди ж входять амінокислоти, вітаміни і фосфоліпіди.

  Фосфоліпіди здатні нормалізувати структуру мембрани клітин печінки, знижують некроз гепатоцитів, внаслідок чого біохімічні показники значно поліпшуються.

  Засоби природного походження мають стимулюючий вплив на клітини печінки, завдяки чому гепатоцити відновлюються, цей ефект досягається також і через жовчогінний впливу препаратів. Поліпшується процес травлення, вплив шкідливих речовин, що надходять в організм з алкоголем, ліками і їжею в значній мірі мінімізується.

  Дія синтетичних препаратів різноманітно і надзвичайно складно, як правило, їх призначають при онкологічних захворюваннях.

  Амінокислоти дозволяють нормалізувати роботу печінки і заповнюють дефіцит необхідних їй з'єднань.

  Вітаміни групи В і Е є гепапротекторамі і часто призначаються в загальній схемі лікування печінки.

  Окрім дотримання схеми лікування практично будь-яке захворювання печінки, що викликало її дифузнізміни, вимагає проходження певної дієти. Харчування необхідно буде скорегувати особливим чином, як зробити це грамотно підкаже лікар, але основні рекомендації зводяться до наступного: виключення солі, приправ, гострої, жирної, смаженої їжі. Впровадження в раціон клітковини і продуктів багатих калієм. Природно, від характеру захворювання, рекомендації будуть варіюватися в користь тих чи інших продуктів. Але алкоголь при лікуванні печінки строго протипоказаний, так як він в деяких випадках може не тільки знизити ефективність призначеної схеми, але і в поєднанні з певними препаратами привести до летального результату.

  Якщо зміни паренхіми органу викликані тільки неправильним харчуванням і вживанням спиртного, то лікарі рекомендують дієтичний стіл № 5 за класифікацією Певзнера, де переважає вітамінізований і білкова їжа, а також кисломолочні продукти. Залежно від стану організму, при дифузних зміни паренхіми печінки, також призначають імуномодулятори та деякі печінкові збори.

  Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів, натисніть Ctrl + Enter

  Прогноз при дифузних зміни паренхіми печінки

  Природно, що прогноз успішності застосування тієї чи іншої схеми лікування безпосередньо залежить від того захворювання, яке призвело до дифузним порушень паренхіми печінки.

  Якщо розглядати неускладнену форму ліпоматозу, більшість хронічних гепатитів, а також зміни паренхіми через неправильне харчування і способу життя, то грамотне лікування в більшості випадків призводить до того що орган починає функціонувати в колишньому обсязі, а його порушена структура відновлюється. Слід враховувати те, що при ліпоматозу успішний результат лікування напряму залежатиме від того, яка площа печінки була схильна до жировому переродженню. Так як в цьому випадку відновлення уражених ділянок неможливо. Чи вдасться лише нормалізувати функціонування незачеплених часткою органу.

  Несприятливим прогнозом відрізняються такі захворювання, як цироз, блискавичні форми гепатитів, а також неконтрольований жировий гепатоз. У цих випадках паренхіма печінки різко змінюється, а сам орган стає не в змозі виконувати свої функції. Смерть найчастіше виникає через внутрішньочеревних кровотеч або розвитку важких інфекційних хвороб.

  Слід розуміти, що зміни паренхіми печінки дифузного характеру не можуть бути безпідставними. Подібного порушення структури органу обов'язково передує ряд причин. Залежно від тих факторів або хвороб, які спровокували дифузні трансформації в паренхімі печінки, гепатології призначається відповідне лікування. Але для того, щоб зараз не було втрачено, необхідно хоча б раз на рік проходити УЗД у кваліфікованих фахівців. Чим раніше будуть виявлені дифузні зміни паренхіми печінки, тим благоприятней прогноз на повне одужання.

  Автор статті: Горшеніна Олена Іванівна, лікар-гастроентеролог

  Організм людини влаштований таким чином, що всі органи можна поділити на життєво важливі і допоміжні. Печінка однозначно відноситься до першої групи. Її значення для підтримки життєздатності організму не можна переоцінити. Адже це потужний паренхіматозний орган, що з'єднує в собі функції травної залози і своєрідною біохімічної лабораторії.

  Збільшення печінки - це не хвороба, а симптом будь-якої проблеми, пов'язаної з роботою печінки. У медицині це явище носить назву гепатомегалия і означає, що печінка перестає виконувати свої функції. Гепатомегалия, якщо її не лікувати, може привести до розвитку смертельного захворювання - печінкової недостатності.

  Гепатопротектори - це особлива група препаратів, які надають стимулюючу дію на клітини печінки і сприяють відновленню їх структури, нормалізують основні функції печінки і оберігають гепатоцити від патогенної дії таких токсичних речовин як лікарські засоби, нездорової і неякісної їжі.

  Щорічно збільшується кількість людей, у яких виявлені захворювання печінки. Порушення в роботі цього важливого органу можуть бути викликані різними факторами: неправильним харчуванням, інфекціями, поганою спадковістю, проходженням медикаментозного лікування від інших захворювань і т. Д.

  Печінка - орган людини, найменше порушення функцій якого загрожує летальним результатом. Перш за все, це пов'язано з її багатофункціональністю. Вона знешкоджує токсини, зберігає вітаміни, синтезує гормони і ферменти, зберігає резервний запас крові, виділяє жовч, без якої неможливий процес травлення.

  При копіюванні матеріалів, активне посилання на сайт www.ayzdorov.ru обов'язкове! © AyZdorov.ru 2009-2017

  Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування, консультація лікаря обов'язкова!

 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  79 − = 78