ознаки панкреатиту

Ознаки панкреатиту у жінок

Відомо, що панкреатит - це хвороба, при якій відбувається запалення підшлункової залози. У групі ризику - чоловіки чи жінки, які зловживають алкоголем, кількістю їжі. Захворювання діагностують у жінок під час вагітності та початкового післяпологового періоду. Симптоми панкреатиту у жінок діляться на хронічні, гострі, реактивні. Вік для недуги не має кордонів. Захворювання застає зненацька як молодих, так і літніх людей.

Які ознаки панкреатиту у жінок

Панкреатит не виникає раптово. Він виникає внаслідок серії повторюваних нападів гострої форми хвороби підшлункової залози. Повторним вважається захворювання, якщо з моменту гострого нападу пройшло менше півроку. Якщо ж з моменту нападу пройшло більше 6 місяців, то хвороба перейшла в хронічну форму. Симптоми і лікування панкреатиту у дорослих жінок описуються далі.

Під час лікування має значення дієта. Вона складається при вивченні скарг хворого і аналізі проявів хвороби. Приберіть з повсякденного життя шкідливі звички: потрібно залишити куріння і (особливо) вживати алкоголь. Рекомендується провести ретельно підібране меню, виходячи з симптоматики, лікування лікарськими засобами. Варто відмовитися від:

У вкрай важких випадках фахівці призначають триденне голодування. При цьому пацієнта госпіталізують і ставлять крапельниці з так званим внутрішньовенним харчуванням. Існує цілий ряд ускладнень, що викликається інфекційними захворюваннями. В такому випадку проводиться лікування антибіотиками. Уважно вивчіть причини хвороби підшлункової залози.

Біль є першим типовою ознакою хвороби. Больові відчуття з'являються в глибині живота і піднімаються вгору. Як правило, дискомфортні відчуття починаються в районі нижніх ребер. Біль має оперізуючий характер. Її може посилити черговий прийом їжі. Гострий біль можуть викликати напої, наповнені вуглекислим газом. Симптоми хронічного панкреатиту багато в чому схожі з симптомами гострого. У пацієнта присутні скарги на тупий ниючий біль в області живота. Варто утриматися від прийому:

Існує ряд хвороб, здатних перевести захворювання в хронічну форму. Серед них: холецистит, жовчні камені, метеоризм. Характерними порушеннями є часті закрепи або проноси. Причому вони мають тенденцію чергуватися між собою. Виділяють ознаки захворювання підшлункової залози, за якими визначається хвороба без участі лікаря. Ними є:

 • суха шкіра;
 • ламкість волосся;
 • ранки в куточках рота;
 • нестача заліза в організмі хворого.

Частими явищами є нудота, відсутність апетиту, підвищений метеоризм, часта відрижка. Блювота у хворого може не викликати полегшення. Перераховані вище фактори, при супутньому відразі до їжі, призводять до різкого зниження ваги. Приводом для хірургічного втручання може стати зміна форми підшлункової залози до того стану, коли вона пережмет дванадцятипалу кишку. Цей процес ускладнить проходження їжі через кишку.

Симптоми алкогольного панкреатиту

Ускладнення наступають після прийому кислої чи гострої їжі. Діарея може чергуватися з запорами, повністю порушені обмін речовин і травлення. Відбувається відмирання підшлункової залози, при цьому мертві клітини викидають серотонін, звужує судини. Цей процес посилює запалення. Вживання алкоголю заборонено. Ознаками є:

Гострий панкреатит підшлункової залози є більш небезпечним станом, ніж хронічний. Його перебіг спостерігається строго в умовах стаціонару. З симптомів, які супроводжують захворювання, головними є:

Реактивний панкреатит (від слова «реакція») прогресує через інших наявних запальних процесів шлунково-кишкового тракту. Це може стосуватися як кишечника, так і печінки. Характерним показником є ​​те, що даний вид хвороби не переходить в хронічну форму. Вірогідність захворювання може підвищити цілий ряд факторів. Серед симптомів панкреатиту у жінок:

Як згадувалося, даний вид недуги може стати наслідком ряду інших запальних процесів. це:

Де болить при нападі панкреатиту

Локалізація болю може залежати від ряду причин. Важливу роль відіграє та обставина того, яка частина підшлункової запалена. Якщо головка - то хворіти буде в районі правого підребер'я. Якщо ж запалений хвіст підшлункової залози - то лівого. При запаленні тіла залози біль локалізується під ложечкою в епістрагальной області (область під мечовиднимвідростком). Також йде віддача в нижню частину грудної клітки і поперек.

Відео: що таке панкреатит і його симптоми

Подивившись відеоролик нижче, ви дізнаєтеся про функції підшлункової залози і її значенні. Кваліфікований фахівець розповість про основні симптоми панкреатиту у жінок, групах ризику та фактори, що впливають на прогрес захворювання. Будьте в курсі даної проблеми, але пам'ятайте, що при наявності у вас підозрілих симптомів, слід негайно звернутися до лікаря.

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Ознаки та симптоми захворювання панкреатитом, яке лікування при хворобі підшлункової залози?

Перші ознаки панкреатиту виявляються у всіх пацієнтів по-різному. Серед найперших симптомів, що вказують на захворювання підшлункової залози, слід зазначити часті запори з здуттям. Також можуть з'являтися відчуття тяжкості і дискомфорт після прийому їжі. Деякі пацієнти скаржаться на неприємні відчуття у верхній частині живота, які можуть супроводжуватися слабко або помірною болем. Вловити джерело болю досить складно, так як колють відчуття можуть виникати з будь-якого боку.

Слід розрізняти між собою основні ознаки гострого і хронічного панкреатиту. При гострій формі захворювання основним симптомом є сильна біль у верхній частині живота, який може віддавати в праве або ліве підребер'я. Пацієнти часто скаржаться на біль оперізуючого характеру. Хворі намагаються зняти болючий приступ анальгетиками і спазмолітиками, але таблетки, як правило, не дають потрібний ефект. При гострому панкреатиті відзначаються симптоми: блювота, розлад шлунку, запаморочення, сильна слабкість. При ультразвуковому дослідженні можна спостерігати зміну форми і країв підшлункової залози, також можна побачити кісти.

Основними симптомами хронічного панкреатиту є болі, які локалізуються в «подложечной9raquo; області і можуть віддавати в праве або ліве підребер'я, а також в спину. Оперізуючий біль стає більш вираженою після прийняття лежачого положення і слабшає, якщо сісти або трохи нахилитися вперед. Серед основних ознак хронічного панкреатиту можна також відзначити болю після прийому важкої, жирної або гострої їжі, часті проноси, нудоту, відрижку, втрату маси тіла і поганий апетит.

Непрямі ознаки панкреатиту можна розпізнати в ході лабораторних досліджень та УЗД підшлункової залози. Про її захворюванні можуть свідчити такі результати аналізів, як: підвищений вміст цукру в крові, наявність цукру в сечі, підвищена швидкість осідання еритроцитів, помірна анемія, порушення вуглеводного метаболізму, лейкоцитоз, підвищена активність ферменту панкреатичного соку в сечі і крові.

При проведенні ультразвукового дослідження підшлункової залози хворого можна спостерігати такі непрямі симптоми хвороби: вапняні відкладення або камені в підшлунковій, збільшені розміри залози (головка більше на 3 см, хвіст або тіло - на 2,5 см), розширений проток органу.

Зовнішні ознаки хронічного панкреатиту можуть проявлятися у вигляді схуднення, лущення і сухості шкіри, желтушности слизових оболонок і шкірного покриву, стоматиті або глоситі. Ще одним зовнішнім симптомом захворювання підшлункової залози є наявність невеликих червоних плям на шкірі, що мають круглу форму і не зникаючих при натисканні.

Гострий панкреатит характеризується наступними зовнішніми ознаками: підвищена пітливість, блідий або землисто-сірий колір шкіри, рясний наліт на язиці і загострені риси обличчя.

Серед клінічних ознак гострого панкреатиту слід зазначити: інтенсивний біль в епігастрії (характер болю раптовий, сильний), що не приносить полегшення блювоту з домішкою жовчі, при збільшенні головки залози спостерігається механічна жовтяниця. Після перенесеного гострого панкреатиту часто утворюються псевдокісти, які відносять до хронічної форми захворювання.

Головним клінічним проявом хронічного панкреатиту є екзокринна недостатність залози. Це виражається в нездатності органу виробляти потрібно число травних ферментів. Основні клінічні ознаки, характерні для хронічного панкреатиту: диспепсичні розлади, жирний кал, зниження ваги, болі.

Ознаки ураження підшлункової залози

До ознак ураження підшлункової залози відносяться:

 • болі в епігастрії. Характер болю може бути оперізувальний, які віддають в поперек, хребет або ліву лопатку;
 • підвищена шкірна чутливість;
 • «Жірний9raquo; стілець, який насилу змивається з поверхні унітазу;
 • кашкоподібний рясний стілець (до п'яти разів на день);
 • сірий колір калових мас;
 • коліки в животі, здуття;
 • нудота і важкість у шлунку після прийому гострої, жирної або копченої їжі;
 • зниження маси тіла;
 • поганий апетит.

Симптоми подразнення очеревини при панкреатиті

При гострому панкреатиті можуть відзначатися симптоми синдрому подразнення очеревини, прояв яких залежить про стадії запального процесу. Найчастіше вони зустрічаються при деструктивних процесах, при ексудації (з вмістом ферментів підшлункової залози). Роздратування очеревини також пов'язують з наявністю під очеревиною некрозів і крововиливів.

Перша допомога і лікування при симптомах хвороби підшлункової залози

При перших ознаках захворювання панкреатитом необхідно виконати наступні дії:

 • невідкладно викликати швидку медичну допомогу, так як будь-яке зволікання може закінчитися найважчими наслідками;
 • не допускати, щоб хворий приймав їжу;
 • якщо хворий просить води, можна дати невелику кількість мінеральної води;
 • на область пупка потрібно покласти пакет з льодом, загорнутий у рушник;
 • давати спазмолітики краще не варто, так як це може «размить9raquo; клінічну картину;
 • хворого необхідно укласти на спину або на бік. У більшості випадків біль сама визначає положення тіла. Цілком можливо, що людині буде набагато зручніше просто сісти і трохи нахилитися вперед;
 • очікувати на приїзд "швидкої допомоги".

Лікування панкреатиту має проводитися в стаціонарних умовах, де лікарі приймуть комплекс необхідних заходів і призначать сувору дієту. При розвитку ускладнень при гострому панкреатиті медики вдаються до хірургічних методів лікування.

Загальні принципи лікування при симптомах хронічного панкреатиту:

 • дотримання суворої дієти (не допускається прийом гострої, жирної, копченої їжі, повністю виключається алкоголь);
 • прийом знеболюючих ліків;
 • прийом ферментосодержащіх препаратів (мезим, креон і т. д.);
 • прийом вітамінів;
 • лікування цукрового діабету та інших ендокринних захворювань;
 • лікування жовчнокам'яної хвороби.

Якщо консервативне лікування при симптомах цієї хвороби підшлункової залози не дає позитивних результатів, пацієнтові може бути проведена операція (дистальна панкреатектомія, операція Уиппла або латеральна панкреатоеюностоміі), а також ендоскопічне лікування (дренування псевдокист і т. Д.).

Цікаві матеріали на цю тему!

Велика заліза (в довжину від п'ятнадцяти до двадцяти п'яти сантиметрів), розташована на задній стінці очеревини на рівні першого.

Підшлункова залоза - орган, що виконує в організмі людини ряд важливих функцій. Основна - це.

Нормальне функціонування організму людини багато в чому залежить від того, в якому стані його підшлункова залоза, наскільки.

1 коментар читачів статті "Ознаки та симптоми"

Дякуємо. Корисна інформація.

Залишити відгук або коментар

Додати коментар Скасувати відповідь

ЩЕ МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
ВИДИ панкреатиту
ЛІКУВАННЯ

УВАГА! ІНФОРМАЦІЯ, які містить цей сайт, НОСИТЬ ВИКЛЮЧНО ОЗНАЙОМЛЮВАЛЬНИЙ ХАРАКТЕР і не є рекомендацією до застосування. ОБОВ'ЯЗКОВО

ПРОКОНСУЛЬТУЙТЕСЯ з вашим лікарем!

Як лікувати і запобігти перші прояви панкреатиту

Ознаки панкреатиту у дітей слід виявляти на ранніх стадіях, щоб запобігти таким грізні наслідки хвороби, як цукровий діабет або жовтяницю.

Основна функція підшлункової залози - перетравлювання харчових речовин (жирів і білків) за допомогою ферментів (трипсину і ліпаз). Дані біологічні активні речовини є агресивними не тільки по відношенню до харчових білках, жирах і вуглеводах, але щодо власних тканин організму.

Якщо пропустити перші симптоми, скупчення ферментів в тканинах залози сприятиме її саморуйнування. Недолік ферментативних реакцій буде сприяти порушенню перетравлення частинок їжі з накопиченням в шлунково-кишковому тракті токсичних речовин. Однак найбільш небезпечним патогенетичним симптомом хвороби є її саморуйнування (панкреонекроз). При даній патології зменшується обсяг функціональної тканини, що призводить до цукрового діабету і різким болям в лівому підребер'ї.

Визначити панкреатит можна на основі наступних симптомів:

 1. Гострий біль в животі;
 2. інтоксикація;
 3. Кашкоподібний стілець з частинками їжі;
 4. Нудота, блювота і зниження апетиту.

Слід розуміти, що перераховані вище ознаки і симптоми хвороби можуть виникати, як гостро, так і хронічно. Залежно від перебігу захворювання виділяють наступні його форми:

 • гострий;
 • хронічний;
 • Реактивний.

Гострий панкреатит виникає при швидкому розпаді органу на тлі крововиливу, абсцесу (гнійна обмежена порожнина) або на тлі різкого блоку жовчовивідних шляхів. При поєднанні панкреатиту і холециститу (запалення жовчного міхура) спостерігається небезпечна патологія, яка медичною мовою називається холецистопанкреатит.

Хронічний панкреатит - патологія, яка повільно прогресує. При ній спочатку з'являються періодичні болі в лівому підребер'ї і диспепсичний сидром (порушення дефекації, здуття живота, пронос). Коли в тканини залози починають відкладатися солі кальцію, а область ушкодження заростає фіброзною тканиною, виникає хронічний панкреатит, який неможливо повністю вилікувати.

Захворювання може бути первинним і вторинним.

Первинна форма характеризується запальним процесом в самій підшлунковій залозі. Вторинна форма формується на тлі інших хвороб - холецистит, виразкова хвороба шлунка, гастроентероколіт.

Панкреатит у дітей рідко протікає по хронічного типу. Як правило, у молодому віці хвороба виникає гостро, так як у малюків висока реактивність імунної системи. При своєчасному лікуванні захворювання повністю зникає, а наслідків в підшлунковій залозі не залишається.

Наскільки небезпечний напад панкреатиту

Приступ панкреатиту небезпечний не тільки через імовірність розвитку больового шоку, але і через розвитку ускладнень з боку інших органів.

Які симптоми спостерігаються при нападі панкреатиту:

 1. Біль у верхній половині живота зліва;
 2. Посилення больових відчуттів після прийому їжі;
 3. Блювота і нудота - супутні симптоми патології;
 4. Рясний стілець з жирним блиском і схуднення.

Якщо не вдається остаточно вилікувати напад панкреатиту, патологія набуває хронічного перебігу з періодами ремісій і рецидивів. Звичайно, гостра форма хвороби лікується в стаціонарі, але лікарям не завжди вдається домогтися припинення патологічного процесу в підшлунковій залозі.

Чому не можна пити і курити при запаленні підшлункової залози

Запалення підшлункової залози частіше розвивається у людей, які зловживають спиртними напоями і курять. Такі шкідливі звички призводять не тільки до частих крововиливів в тканину залози, але і до самоактіваціі ферментів.

У нормі ферменти панкреас (лат. «Підшлункова залоза») стають активними тільки при попаданні в порожнину 12 палої кишки. При застійних зміни жовчовивідних проток, крововиливах в залозу, виникає викид ферментів прямо в тканину органу і їх самоактівація. Процес призводить до аутоагресії, при якій руйнуються клітини органу. Залежно від вираженості запалення виникає гострий або хронічний тип хвороби.

Така ситуації часто спостерігається у людей групи ризику:

 • При надмірному і частому вживанні алкоголю;
 • Травмах живота;
 • Хронічний алкоголізм;
 • інфекціях;
 • Хворобах дванадцятипалої кишки;
 • Цукровому діабеті;
 • Алергічних реакціях;
 • спадковості;
 • Порушення відтоку жовчі;
 • Прийомі ліків;
 • Хворобах сполучної тканини;
 • Цирозі печінки;
 • Паразитарних хворобах;
 • Оперативному втручанні на шлунково-кишковому тракті.

Існує деякі відмінності в клініці біліарного і паренхиматозного панкреатиту.

Билиарная форма виникає при застійних зміни в желчновиводящіх шляхах. При цьому ступінь вираженості запалення в підшлунковій залозі формується в залежності від ступеня закупорки просвіту жовчовивідної протоки. Чим більше його непрохідність, тим сильніше виражений запальний процес в підшлунковій залозі.

Паренхіматозна форма захворювання - супутній стан при вживанні алкоголю. При залежності від цього «зілля» розвивається ураження тканини залози, аж до панкреонекрозу.

Ускладнення гострого панкреатиту або до чого доводить алкоголізм

Ускладнення гострого панкреатиту розвивають досить швидко, так як ферменти і токсини є досить агресивними хімічними факторами. Вони можуть руйнувати не тільки власні тканини підшлункової залози, але і потрапляти в інші органи, забезпечуючи їх руйнування.

Особливо часто виражені ускладнення гострого панкреатиту у людей, що зловживають алкоголем. Через порушення кровопостачання у таких пацієнтів часто можна спостерігати ураження легень, серця, печінки і нирок після чергового нападу болю в лівому підребер'ї.

Основні ускладнення панкреатиту:

 • Гнійне запалення підшлункової залози і печінки;
 • Ерозії в стравоході і шлунку;
 • Рак підшлункової залози;
 • Різке зниження глюкози в крові;
 • Поява помилкових кіст в підшлунковій залозі;
 • Нервово-психічні розлади.

Таким чином, щоб захиститися від панкреатиту, слід в першу чергу вживати заходів профілактики хвороби. Виняток алкоголю і куріння - понад дієва міра лікування захворювання, ніж фармацевтичні препарати. Бережіть своє здоров'я!

Ознаки першого тижня вагітності

Перший тиждень вагітності

Перший тиждень вагітності - це початок усього, в цей період організм готується до зачаття, і подальшому розвитку дитини. Про те, що у вас буде дитина, ви дізнаєтеся ще через кілька тижнів, і поки ваш організм зазнає особливі зміни. Вагітність відраховується по акушерському терміну, з першого дня циклу, першого дня менструації. Це обумовлено тим, що зачаття може варіювати за часом з-за ранньої або пізньої овуляції, тому, прийнято розраховувати термін вагітності саме таким способом.

Симптоми і ознаки вагітності на першому тижні

Перший тиждень вагітності - це не час від затримки, а перший день менструації. Акушерські терміни розраховуються з останнього менструального циклу, що як мінімум на два тижні більше, ніж реально існує зародок і плід. Це обумовлено різним терміном настання овуляції і довжиною менструального циклу, і саме ж запліднення може виникнути в межах трьох днів з моменту овуляції. Якщо ж у вас вже затримка, тоді термін вагітності буде залишати вже близько 4 тижнів, залежно від довжини циклу і терміну затримки.

В цьому періоді майбутній малюк - це яйцеклітина, активно готується до виходу з яєчника, яка зараз активно дозріває у вигляді домінантного фолікула. Приблизно до 14-16 діб з першого дня менструації відбудеться овуляція з виходом яйцеклітини назустріч сперматозоїду. Якщо зачаття відбудеться, саме цей тиждень буде точною відліку вашої майбутньої вагітності, хоча зародка зараз і зовсім немає. Але якщо ви плануєте стати мамою, піклуватися про себе і свій організм потрібно саме зараз, тому що дозріває яйцеклітина стає чутливою до негативних зовнішніх впливів. Під дією негативних факторів яйцеклітина може бути пошкоджена, що призведе до втрати її життєздатності або пороків розвитку. У цей період потрібно відмовитися від стресів і шкідливих факторів, відмовитися від шкідливих звичок, захистити себе від шкідливої ​​їжі і напоїв, захворювань і інших неприємностей.

Основними відчуттями на даному терміні є наявність менструальної кровотечі, і відповідно, ніяких особливих ознак, які могли б вказувати на майбутню вагітність поки немає. Організм активно готується до прийому заплідненої яйцеклітини, емоційний фон стабілізувався, настрій і лібідо підвищено, і саме час для того, щоб насолоджуватися близькістю з майбутнім татом.

Що відбувається з організмом в 1 тиждень?

У цьому терміні організм тільки готується до можливого зачаття, а саме воно може бути можливим через приблизно два тижні. І тоді перші симптоми можуть про себе дати знати тільки до кінця місяця, коли не прийдуть чергові менструації. Зараз же відбувається відторгнення ендометрію з виділенням менструальної крові і формуванням нового і повноцінного шару ендометрія, готового прийняти при заплідненні зародка. В яєчнику, зліва чи справа, рідше відразу в обох, визначився домінантний фолікул, який починає рости, в подальшому він дасть яйцеклітину для зачаття і народження малюка. Фолікул зріє, всередині нього знаходиться яйцеклітина, яка готується до виходу.

Будь-які симптоми в цьому тижні відсутні, по суті перший тиждень вагітності (можливої) жінка переживає щомісяця, але зачаття виникає тільки при створенні особливих умов.

На першому тижні виділення можуть мати як кров'янистий характер, так і поступово вони стають до кінця тижня фізіологічними, так званими «сухими». Перші пару днів після місячних можуть не мати ніяких виділень зовсім, або це прозорі слизові виділення без запаху і будь-яких патологічних домішок. У міру того, як йде час, виділення з піхви стають все рідшими і слизовими, це буде допомагати зачаття і проведення повноцінних статевих актів, ближче до овуляції виділення стануть тягучими і щодо рясними.

Ненормальними в цьому періоді стануть сирнисті, пухкі, коричневі, зеленуваті або жовтуваті виділення з поганим запахом або домішками слизу, гною або пінисті. Це може бути ознакою генітальної інфекції, яка може привести до зриву вагітності. Такі інфекції негайно потрібно пролікувати, щоб вони надалі не привели до катастрофічних наслідків для вагітності.

Хоча як такого зародка в цьому тижні ще немає, але організм активно готується до появи малюка в тілі жінки, і тому важливо приділяти особливу увагу всім сферам, в тому числі і харчуванню і поповненню запасів в організмі вітамінів і мінеральних речовин. Це називається прегравідарної підготовкою. В ідеалі вона повинна починатися хоча б за три-шість місяців до планованого зачаття, і включає в себе проходження всіх фахівців і аналізи, які будуть відображати рівень здоров'я пари, лікування всіх можливих інфекцій та проблем організму. Особливо велике значення матиме харчування жінки і прийом нею полівітамінних і мінеральних комплексів.

Особливо важливо для зачаття буде залишкова кількість фолієвої кислоти, якщо організм жінки страждає від її дефіциту, це може призводити до дефектів формування нервової системи - головного і спинного мозку. Крім того, важливо застосування вітаміну Е який також відноситься до вітамінів, що безпосередньо бере участь в зачатті і формуванні органів і тканин дитини. При цьому, наступ менструального циклу говорить про те, що пора приймати вітамінні комплекси і подбати про своє правильне харчування.

В цьому періоді харчування повинно бути збалансовано і безпечно в плані продуктів. Вам важливо тепер звертати увагу на упаковки і написи на них, при покупці продуктів. Важливо виключати барвники та консерванти, згущувачі та ароматизатори, всі можливі компоненти харчової хімії, які надаючи продуктам апетитний вигляд і смак, при цьому ставляться до потенційно небезпечним. Вони можуть призводити до дефектів органів і тканин у зародка, викиднів і патологій вагітності. Важливо перейти на свіже і здорове харчування, дотримуючись рекомендації по харчуванню для майбутніх матусь. З самого раннього терміну потрібно виключати з раціону сирі і напівсирі м'ясні та рибні продукти, напівфабрикати, так як вони можуть бути джерелом гельмінтів і кишкових інфекцій. Не менш небезпечні і морепродукти, а також сирі молоко і молочні продукти, які не пройшли термічної обробки. Також варто обережно ставитися до сирих яєць, м'яких сортів сиру.

Не менш шкідливим може бути фаст-фуд, так як в нм багато жиру, вуглеводів і шкідливих компонентів. При цьому варто відмовитися від прийому паштетів з печінки, в якому багато вітаміну А, який в надлишку шкідливий майбутнім мамам. Крім цього, необхідна відмова від надлишку міцної кави і чаю, так як кофеїн потенційно небезпечний для плоду.

Природно, з огляду на ймовірність зачаття вже в наступному тижні, необхідний повна відмова від всіх можливих шкідливих звичок - не тільки прийому алкоголю і наркотичних засобів, але і від куріння. Причому це повинні зробити відразу обоє батьків, так як в зачатті одно беруть участь як яйцеклітина матері, так і сперматозоїди батька. І носії генетичної інформації, статеві клітини, повинні бути абсолютно здоровими. Немає ніякої безпечної дози алкоголю і нікотину в будь-якому терміні вагітності, і якщо ви зважилися на батьківство, від шкідливих звичок потрібно відмовитися категорично і відразу. Шкідливі звички впливають на рівні ще самих статевих клітин.

Варто відмовитися від прийому медикаментів, а ті препарати, які за станом здоров'я вам необхідно приймати постійно, повинні бути безпечними для майбутнього плода, з цього приводу необхідно проконсультуватися з фахівцями і замінити потенційно небезпечні препарати на аналоги, що не роблять ембріотоксичної і тератогенної ефекту. Також не можна проходити рентгенівське дослідження, особливо в області живота і тазової області, особливо якщо необхідно контрастне і серійне дослідження. А ось проведення УЗД зачаттю і розвитку плода ніяким чином не шкодить.

Зараз, в період зачаття, потрібно подбати про себе і приділити собі більше часу, а особливо добре відправитися у відпустку і звідти повернутися вже з малюком під серцем. Це особливо важливо, їли робота пов'язана з фізичними шкодою або різким і сильним емоційним напруженням. Потрібно об'єктивно оцінити ступінь шкідливості своєї роботи і можливості негативного впливу її на зародок і плід, і якщо є можливість, потрібно змінити роботу або перевестися на більш легкі умови праці. Звичайно, без довідки від лікаря вас навряд чи переведуть просто так, але можна на час зачаття взяти для себе відпустку, особливо якщо робота пов'язана з випромінюваннями, вібрацією, тривалим стоянням на ногах і підняттям тяжкості, сильними стресами або контактом з хімічними речовинами.

Якщо у вас є домашні тварини або птиці, необхідно перевірити стан їх здоров'я і провести їм всі необхідні щеплення, дати глистогінні препарати та доручити догляд і прибирання за тваринами комусь іншому з членів сім'ї. На час зачаття і подальшого періоду варто обмежити свій контакт з побутовою хімією і сильними алергенами, відмовитися від ремонтних робіт будинку і різних різко і сильно пахнуть речовин. На ранніх етапах планування і зачаття варто відмовитися від тривалих виснажливих поїздок з впливом вібрації на тіло, змін часових поясів і клімату.

В цьому періоді вкрай шкідлива і застуда, вона негативно може вплинути на яйцеклітину і процес зачаття, що може привести до патологій ембріона і викиднів в ранні терміни вагітності. Варто ретельно оберігати себе від вірусів і мікробів ще тому, що ліки від застуди теж можуть бути потенційно небезпечними для майбутньої дитини.

Інтимна близькість в цей термін не тільки не протипоказана, а просто необхідна. Адже саме зараз відбувається підготовка організму до можливого зачаття прийому заплідненої яйцеклітини. Тому, саме за рахунок інтимних контактів і проникнення сперматозоїдів в статеві шляхи відбувається як підготовка до подальшого зачаття, так і саме зачаття. Власне, без інтимної близькості між партнерами не зможе відбутися і зачаття. Пози при цьому можуть бути будь-якими, але для більшої ймовірності зачаття варто займатися сексом з інтенсивністю один раз в два-три дня, щоб в статевих шляхах чоловіка встигали утворюватися повноцінні сперматозоїди. Після сексу жінці корисно полежати, можливо, з піднятими догори ногами. Це збільшить проникнення сперми в область шийки матки.

1 тиждень вагітності

1 тиждень вагітності - це умовний період, так як акушери починають відлік терміну вагітності від першого дня останньої менструації. Навіщо? Перш за все, дату початку місячних жінка практично завжди пам'ятає, особливо якщо планує завагітніти. А ось дату, коли насправді почалася вагітність, тобто день овуляції і запліднення, в більшості випадків жінка просто не знає. Навіть якщо партнери пам'ятають дату статевого акту, запліднення могло відбутися протягом декількох днів після нього. Виняток становлять випадки, коли проводився тест на овуляцію, і зачаття відбулося саме в цей день. Тоді жінка напевно знає, коли почалася вагітність. Ще один виняток - якщо зачаття відбулося шляхом екстракорпорального запліднення, тоді точна дата початку вагітності відома завжди.

Що відбувається на 1 тижні вагітності?

Кожна жінка, яка планує вагітність, повинна знати різницю між гестаційним терміном вагітності і ембріональним.

Саме гестаційний (або акушерський) термін вагітності відраховується від першого дня менструації. Ембріональний термін починається з моменту запліднення. Оскільки в більшості випадків овуляція і запліднення яйцеклітини відбувається через 2-2,5 тижні від початку циклу (від першого дня місячних), ембріональний термін вагітності менше гестаційного саме на ці 2-2,5 тижні. Таким чином, вагітність 1-2 тижні - це умовний акушерський період, під час якого відбуваються важливі зміни в жіночому організмі, що готують його до настання вагітності.

За акушерської системі відліку вагітність триває в середньому 40 тижнів, або десять акушерських місяців (один акушерський місяць вагітності - це рівно 4 тижні, або 28 днів, а не календарний місяць).

Пам'ятаючи дату початку останньої менструації, дуже легко розрахувати можливу дату пологів: просто додайте до цієї дати 7 днів і відрахуйте три місяці тому.

Термін вагітності 1 тиждень: ознаки

Чи можна визначити ознаки вагітності на 1 тижні? Фактично немає, оскільки вагітність ще не настала. Перші ознаки вагітності (1 тиждень ембріонального терміну) можна буде розрізнити кілька пізніше: ви можете помітити деяку дратівливість, слабкість, можливі ниючі болі внизу живота, що нагадують хворобливі відчуття перед менструацією.

З початком менструації починається підготовка організму майбутньої мами до розвитку вагітності. Зараз відбуваються важливі структурні зміни в ендометрії: під час менструації відшаровується його функціональний шар, і далі утворюється новий пухкий шар клітин, ідеальний для імплантації зародка.

Під дією зміни гормонального фону відбувається процес дозрівання яйцеклітини. Початок цього тривалого процесу лежить ще в період статевого дозрівання: саме тоді починається розвиток фолікулів. З початком кожного менструального циклу відразу кілька фолікулів починають активно рости, але потім один з них випереджає всі інші - так формується домінантний фолікул. Саме він дійде до моменту овуляції - виходу з фолікула готової до запліднення яйцеклітини.

Відразу після овуляції яйцеклітина знаходиться в черевній порожнині, звідки за допомогою рухів ворсинчатого апарату маткової труби переміщається безпосередньо в трубу. Саме тут в нормі і відбувається запліднення.

В середньому овуляція відбувається на 12-16 день менструального циклу, проте вважається нормою, якщо цей процес відбувається і на 8, і на 19 день. Саме тому в переважній більшості випадків жінка не знає, коли настає запліднення. Але якщо ви плануєте вагітність, ви обов'язково повинні з усією відповідальністю поставитися до цього періоду і правильно підготуватися.

Правильне харчування майбутньої мами

Перші тижні вагітності є найвідповідальнішим періодом: саме зараз відбуваються найважливіші зміни ембріона, закладаються абсолютно всі органи, починається формування всіх тканин, всіх систем. Зараз будь-який негативний фактор може вплинути на розвиток малюка і навіть стати причиною переривання вагітності на 1 тижні. Плануючи вагітність, ви повинні заздалегідь подбати про своє здоров'я, в тому числі про повноцінне харчування.

Ваше харчування перед і протягом всієї вагітності має бути збалансованим: ви повинні отримувати достатню кількість всіх найважливіших поживних речовин: білків, цінних вуглеводів, вітамінів, мікроелементів, корисних жирів. Включіть в щоденне меню різноманітні овочі, фрукти, зелень, ягоди, горіхи. Повністю виключіть алкоголь, намагайтеся уникати продуктів з консервантами, барвниками, підсилювачами смаку та іншими хімічними добавками.

Проконсультуйтеся зі своїм лікарем і почніть приймати полівітамінні препарати. Зверніть увагу на достатній вміст в них фолієвої кислоти. Доведено, що фолати істотно знижують ризик вродженої патології нервової системи. Саме тому фолієва кислота входить до складу всіх спеціальних вітамінів для вагітних. Такі препарати потрібно починати приймати за три місяці до запланованої вагітності. Така преконцептівная підготовка дозволяє знизити ризик аномалій розвитку плода, допомагає виносити вагітність.

Оскільки першим тижнем вагітності є початок чергової менструації, відчуття жінки будуть відповідні. Можливі болі внизу живота, пов'язані з спазмом м'язового шару матки, слабкість. Оскільки фактично вагітність ще не настала, ніяких специфічних ознак ще не буде. Тільки коли почнеться 1 тиждень вагітності після зачаття, ви помітите характерні ознаки.

Кожна жінка, яка планує вагітність, з нетерпінням очікує перших її ознак. До симптомів, що дозволяє припустити вагітність, відносяться наступні:

 • Відсутність менструації. Найбільш відомий і часта ознака вагітності на ранніх термінах - це затримка чергового менструального кровотечі. Якщо відбулося зачаття, і почався розвиток ембріона, жовте тіло продовжує функціонувати, і виробляється їм прогестерон перешкоджає відторгненню функціонального шару ендометрія - менструація не настає. Однак ця ознака не завжди присутня: в деяких випадках навіть при вагітності можуть бути місячні.
 • Підвищення базальної температури. Якщо жінка протягом всього менструального циклу вимірює базальну температуру, вона помітить зміна графіка: при настанні вагітності цей показник підвищується, і причина цього - вплив прогестерону.
 • Нездужання. Вже на ранніх термінах жінка може відчувати нудоту, частіше вранці, слабкість, запаморочення.
 • Зміни молочних залоз. До передбачуваним ознаками вагітності відносяться чутливість, хворобливість молочних залоз, їх набухання, поява венозної мережі на грудях.
 • Зміна виділень. Вже на 1 тижні вагітності виділення під дією прогестерону змінюються: збільшується кількість цервікальногослизу. Але ця ознака також індивідуальний: деякі жінки не помічають підвищення обильности виділень, а у деяких цей симптом досить виражений.
 • Хворобливі відчуття внизу живота. На ранніх термінах вагітності часто виникають скорочення матки, і ці відчуття часто нагадують починаються місячні.
 • Кров'янисті виділення до передбачуваної менструації. При імплантації ембріона в ендометрій можуть з'явитися кров'янисті виділення. Це виникає приблизно за тиждень до передбачуваного початку наступної менструації.
 • Позитивний тест на вагітність. Звичайно, самий довгожданий момент для жінки, яка планує вагітність, - це дві смужки на тесті. Потрібно пам'ятати, що не завжди тест позитивний, адже тест-смужка визначає концентрацію гормону - ХГЧ, і якщо вона нижче того рівня, який може визначити даний тест, то результат може бути псевдонегативним.

Незважаючи на те, що ще не відбувся процес запліднення, і розвиток малюка не почалося, ваш організм готовий до цього, і термін 1 тиждень вагітності - дуже важливий період для того, щоб правильно підготуватися.

 • Зараз дуже важливо уникати потрапляння в організм будь-яких токсинів. Виключіть вживання алкоголю, куріння, прийом лікарських препаратів, які можуть негативно вплинути на розвиток ембріона. Якщо все ж потрібно медикаментозне лікування будь-якого захворювання в цей період, обов'язково проконсультуйтеся у лікаря.
 • У цей період небажано вплив рентгенівського опромінення на область малого тазу. Якщо ж таке обстеження необхідно, обов'язково скажіть лікареві, що плануєте вагітність. Можливо, доцільно буде перенести заплановане зачаття на наступний місяць.
 • Стресові ситуації варто по максимуму обмежити вже зараз. Якщо у вас важка робота, пов'язана з психологічним перенапруженням, подумайте: може, варто щось змінити. Постарайтеся уникати конфліктів з родичами. А найголовніше - приділяйте увагу відносинам з чоловіком: влаштовуйте романтичні вечори, плануйте все разом. Що стосується сексу на 1 тижні вагітності - то, без сумніву, ніяких протипоказань немає.
 • Підтримайте свій імунітет: вітаміни, раціональне харчування, щоденні прогулянки, фізична активність - все це дуже вам допоможе впоратися зі зміною свого стану при вагітності.
 • Уникайте контактів з людьми з інфекційними захворюваннями. Навіть банальна вірусна інфекція, особливо протікає з високою температурою, може негативно вплинути на розвиток ембріона на ранніх термінах вагітності.
 • Якщо ви страждаєте на захворювання репродуктивної системи, обов'язково перед планованою вагітністю відвідайте лікаря: можливо, потрібно буде пройти УЗД або інші дослідження.
 • Приділяйте увагу правильному режиму дня: зараз не можна забувати про щоденну зарядку, пішим прогулянкам. А такі види фізичної активності, як йога, плавання, можна починати вже зараз - і продовжувати протягом всієї вагітності. Хороша фізична форма значно полегшує самопочуття майбутньої мами і допомагає краще перенести пологи.

Що може відчувати жінка в 1 тиждень вагітності від зачаття?

Перша про зачаття тиждень вагітності - це період, коли вже відбулося запліднення, зародок просувається по матковій трубі і імплантується. У цей період відбувається перебудова материнського організму, що дозволяє виносити малюка. На ранніх термінах жінка може відчувати нездужання, нудоту вранці, слабкість, тягу до незвичних продуктів, іноді - запаморочення. Вже на такому терміні можливо прискорене сечовипускання, пов'язане з підвищенням кровопостачання органів малого таза. Якщо у жінки ще до вагітності були проблеми з кишечником, можуть посилитися запори, метеоризм. Це пов'язано зі зміною рівня гормонів, в результаті якого знижується скоротливість кишечника. Також можливі хворобливі відчуття внизу живота, які пов'язані зі скороченням міометрію.

Після позитивного тесту на вагітність я відразу звернулася до гінеколога, і мені лікар поставив термін вагітності 4 тижні, а на УЗД зробили висновок - термін вагітності 1-2 тижні. Як таке можливо?

Це цілком нормально. Загальноприйнято термін вагітності вважати від початку останньої менструації. Якщо Ви отримали позитивний тест в перші дні затримки, то, ймовірно, від початку місячних якраз минуло чотири тижні. Але фактично вагітність починається з моменту запліднення, а це відбувається на 14-18 день циклу. При УЗД Вам сказали фактичний термін (ембріональний).

Ми з чоловіком плануємо вагітність. Ще навіть немає затримки, але я відчуваю незвичну слабкість, легку нудоту, але живіт болить як перед місячними. Може це бути ранніми ознаками вагітності?

Да може. Але описані Вами симптоми неспецифічні. Для підтвердження вагітності зробіть тест, але, купуючи тест-систему в аптеці, виберіть з найбільшою чутливістю, тобто ту, яка визначає невисоку концентрацію ХГЧ. Якщо тест позитивний - відповідь очевидна. Якщо немає - переробіть через кілька днів, зверніться до лікаря.

Я думаю, що у мене термін вагітності 1 тиждень, але я захворіла ГРВІ. Це небезпечно для дитини?

Вірусна інфекція, особливо протікає важко, з високою температурою, може стати причиною аномалій розвитку плода. Іноді в таких ситуаціях лікарі рекомендують щадне переривання вагітності. Але в переважній більшості випадків патологія розвитку зародка на ранніх термінах призводить до мимовільного аборту. Якщо захворювання протікає легко, немає високої температури, немає необхідності приймати медикаменти, які можуть викликати патологію розвитку плоду - немає причин для занепокоєння. У будь-якому випадку проконсультуйтеся з фахівцем.

Перший тиждень вагітності

Сьогодні в цій статті ми розглянемо ознаки вагітності, завдяки яким ви зможете самі зрозуміти настала вона чи ні. Вагітність - це такий хвилюючий момент, для кожної жінки, адже можливо, вона чекала цього довгоочікуваного моменту все своє життя. Але кожна жінка відноситься до настання вагітності по-різному.

Симптоми вагітності на перших тижнях

На сьогоднішній день, не багато таких жінок, які зможуть здогадатися, що вони вагітні, особливо якщо для них це вагітність перша. Тому, хочеться розглянути основні симптоми вагітності на перших тижнях.

 1. Найпершим симптомом є дратівливість. Жінка стає дуже дратівливою і не може контролювати свій стан, навіть якщо вона усвідомлює про те, що її поведінка не вважається нормальним. Агресія стає настільки сильною, що це не можна порівняти з ознаками ПМС. Якщо ви помітили у себе цей ознака, то варто задуматися, а чи не вагітні ви? Така дратівливість пов'язана з гормональною перебудовою організму до нового життя.
 2. Наступний симптом, це коли вам хочеться чогось солоного. Тяга до солоної їжі дійсно є одним із симптомів вагітності. Їжа, яка раніше була для вас нормальної втратить абсолютно для вас смак. Вам так і захочеться будь-яку їжу посолити. А ось пристрасть до солоних огірочками - здасться для вас цілком природною справою.
 3. Нудота. Таке явище вважається поширеним. На ранніх стадіях вагітності майбутню маму починає нудити, таке явище називається раннім токсикозом. Він може проявлятися наявністю блювоти, легким подташніваніем, так само може бути присутнім запаморочення протягом усього дня. Блювотні позиви найчастіше з'являються після прийому їжі.
 4. Набухання грудей. Це явище може виявлятися як і на ранніх термінах вагітності, так і на пізніх. Може виникнути таке відчуття, що «тягне груди».
 5. Найголовніший симптом вагітності - це звичайно ж затримка місячних. Затримка місячних - це така ознака, про який знає кожна жінка, саме завдяки цьому ознакою жінка помічає, що відбувається щось не лагідний. Щоб точно бути впевненим настала вагітність чи ні, то для початку потрібно зробити тест. Якщо після проведення тесту він вам покаже дві смужки, то значить, що швидше за все, настала вагітність. Але більш точний діагноз вам зможе поставити тільки лікар, до якого потрібно буде звернутися. Він вам призначить певні здати аналізи і тоді ви дізнаєтеся точний результат.

Ще існують так звані специфічні ознаки вагітності. До таких ознак належать:

 • відраза до будь-якої їжі;
 • поява «металевого присмаку в роті;
 • з'являється відчуття сонливості, стомлюваності або ж буває навпаки, наприклад, коли вагітна скаржиться на порушення сну.

При наявності таких ознак не можна точно стверджувати, що наступила вагітність, так як ці ознаки бувають не у всіх.

Буває таке, що занадто швидке зростання матки може стати причиною болю в попереку або в районі крижів. На останньому тижні місячної вагітності плід, збільшуючись в обсязі, може натискати на матку, викликаючи часті позиви до сечовипускання. В організмі може затримуватися сіль, тому на руках і ногах іноді спостерігаються незначні, але помітні набряки. Невеликі виділення рожевого кольору, кажуть про вихід зародка з маткових труб і прикріплення його в порожнині матки часто практично непомітні, але можуть нагадувати і мізерні місячні. У будь-якому випадку, не варто занадто сильно довіряти своїй інтуїції. Перші тижні вагітності вважаються відповідальними і важливими. Якщо ви підозрюєте, що ви можете бути вагітні, вирушайте якомога раніше до гінеколога.

Небезпечним симптомом вагітності є дуже сильний біль внизу живота, матки і маткових труб. Буває підвищується температура тіла, а буває і немає. Поява таких навіть не дуже хворобливих відчуттів, і відсутність менструацій, є ознакою загрожує життю жінки позаматкової вагітності. У таких випадках жінку терміново обстежують і за показаннями - оперують, бо зволікання може спричинити серйозні проблеми з жіночим здоров'ям і навіть летальний результат. Що буває вкрай рідко тому не лякайтеся заздалегідь, а просто своєчасно покажіться гінеколога. В інших випадках настроюйтеся позитивно.

Перший тиждень вагітності - це умовний період, так як акушери починають відлік терміну вагітності від першого дня останньої менструації. Ніяких відчуттів в цей період немає, все як завжди.

Перший тиждень вагітності відчуття

Відчуття у жінки після зачаття в перші дні вагітності можуть бути різними, все це дуже індивідуально і залежить більшою мірою від організму майбутньої матусі.

А ось що стосується ознак вагітності на першому тижні після зачаття або це ще вважається третьою акушерської тижня, ви можете відчути. Наприклад, слабкість, сонливість, вам буде постійно хотітися спати, навіть якщо ви і довгий час спали, будете відчувати почуття тяжкості внизу живота, настрій стане мінливим. Ось хвилину назад ви сиділи сміялися, а зараз ви вже ридма ридаєте, таке явище часто буває у жінок, які перебувають у цьому положенні. Але такі ознаки зустрічаються далеко не у всіх жінок.

Що потрібно знати майбутній мамі в перші тижні вагітності

У такий прекрасний період для кожної жінки, коли вагітність вже підтвердилася майбутньої матусі необхідно більше відпочивати, гуляти на свіжому повітрі, ходити пішки, не швидким кроком. Ви повинні не поспішати нікуди, а просто йти і отримувати задоволення від цієї прогулянки. Майбутня мама повинна подбати про правильне, корисне харчування. Потрібно включити в раціон страви, які багаті вітамінами і мікроелементами. Вони принесуть користь вам і вашому малюкові. Більшу частину денного раціону майбутньої мами повинні складати овочі, фрукти і свіжовичавлені з них соки. У період очікування дитини дуже важливо вживати, як можна більше рослинної їжі, бажано з'їдати їх близько кілограма свіжих фруктів і овочів в день. Так само в раціоні вагітної має бути присутнім м'ясо, сир, молочні продукти.

Якщо ви вживали спиртні напої або курили, то варто забути про ці шкідливі звички і потрібно уникати приміщення, в яких курять.

Якщо у вас з'явилися сильні болі внизу живота з появою кров'яних виділень, то терміново потрібно викликати швидку допомогу і не чекати коли все само собою пройде. Тому що саме собою все не пройде, а от ситуація може значно погіршитися. Адже як відомо більшість викиднів або замираний дитини відбуваються саме на ранніх стадіях вагітності. Це відбувається з тієї причини, коли ембріон відторгається в самому початку свого розвитку. Тому запобігти такій викидень практично нереально. Можна сказати, що і робити це немає необхідності. До початку відторгнення плід, найчастіше, вже загинув. Від усвідомлення цього жінці, радующейся думки, що вона стане мамою, легше не стає. Але картати себе, побиватися теж не треба. Ви не могли виправити ситуацію. Лікарі виділяють ще одна обставина, через якого часто відбуваються викидні - це гормональні порушення в організмі жінки.

Найбільш відомим вважається недолік прогестерону. Цей гормон підтримує процес виношування. Так само підставою для зупинки вагітності може надмірна кількість чоловічих гормонів - андрогенів, що стримують вироблення жіночих гормонів. Андрогени часто служать причиною для постійного переривання вагітності. До викидня призводять і особливості матки, якщо є відхилення в ній, то орган набуває іншу форму.

Важливо стежити в період вагітності за своїм здоров'ям, одягатися тепліше, не переохолоджуватися. Адже, якщо ви захворієте, то вам навіть банальну застуду буде вилікувати не так просто, це пов'язано з тим, що вагітним багато ліків заборонені, так як вони можуть викликати не приємні наслідки для плода. Тому так важливо стежити за своїм здоров'ям під час вагітності. І як ми знаємо, під час вагітності у жінки знижується імунітет, тому що організм сприймає ембріон як чужорідне тіло і починає з ним боротися. Іноді подібний стан припиняється через кілька тижнів, а часом - лише після 10 тижня вагітності: тоді в жіночому організмі починає вироблятися естроген.

Коли ви дізналися про своє становище, то важливо думати не тільки про себе, а й про ваше майбутнє дитинку, який живе і розвивається всередині вас. Намагайтеся не нервувати. Ми з самого дитинства з вами знаємо такий вираз, що нервові клітини не відновлюються. Але з настанням вагітності цей вислів має бути для вас найголовнішим, адже все, що переживає жінка перебуваючи в цьому положенні неодмінно позначиться і на вашому малюку. Вагітність і нерви - це зовсім не сумісні поняття, які можуть мати не приємні наслідки для майбутньої дитини. Хочеться розглянути, як нерви впливають на вагітність. Якщо жінка, яка знаходиться в «цікавому» положенні нервує, то це може спровокувати:

 • порушення формування клітин ембріона;
 • порушення формування і розвитку серцево-судинної системи (велика ймовірність хвороб серця);
 • передчасні пологи або викидні.

Наслідки нервів під час вагітності

Нерви під час вагітності непередбачувані як для матері, так і для майбутнього малюка. Нерви дуже небезпечні для життя дитини, на ранніх термінах вони викликають викидні, а на пізніх - гіпоксію плода. Це коли малюкові не вистачає кисню. Лікарі кажуть, що жінки, які часто нервують під час вагітності народжують діток з маленькою вагою і з астматичними захворюваннями. Так само через нерви народжуються тривожні дітки і занадто рухливі дітки. У таких малюків часто порушується режим неспання і сну.

Як же заспокоїти нерви вагітної, якщо не можна вживати лікарські препарати. Давайте з вами розглянемо кілька способів, як заспокоїти нерви, які рекомендовано вживати у вигляді відварів трав.

 1. У рівних частинах взяти траву сухоцвіту болотної і пустирника, заварити в термосі протягом 8 годин. Пити по чайній ложці три рази в день після їди.
 2. У рівних частинах взяти траву чебрецю, пустирника, листя подорожника, додати до них дві частини плодів шипшини і підлогу частини коренів валеріани. Залити збір трав окропом і через півгодини вже можна вживати по 100 мл на день.

При прийомі цих трав потрібно враховувати індивідуальну непереносимість цих трав або схильність до алергії на якусь траву. Так само вагітної можна прийняти валер'янку в таблетках. Потрібно їх пити по дві таблетки вранці і ввечері перед сном. Вже через тиждень вагітна жінка повинна відчути значне поліпшення, у неї має зменшитися хвилювання, знизитися напруга, і покращитися сон. Після прийому заспокійливих препаратів жінка буде спокійніше ставитися до всього, що раніше її дратувало.

Візьміть почитайте корисну літературу, завдяки їй ви будете мати уявлення про те, що робити з малюком коли він плаче, або як правильно поміняти підгузник дитині і ще дуже великій корисної інформації, яка вам вже точно стати в нагоді тоді коли ви вже народите.

І якщо ви будете знати і дотримуватися всіх правил, які були написані в цій статті, то тоді для вас вагітність здасться приємним моментом і буде для вас тільки радістю.

Цікава стаття. Дякуємо! Не дай бог зіткнуться з проблемами на даному терміні

Ознаки панкреатиту і його лікування

Панкреатит - симптоми і лікування у дорослих

Останнім часом у сучасних людей широко поширені проблеми з підшлунковою залозою. Тим, у кого запальний панкреатит - симптоми і лікування у дорослих, як коригувати харчування і скільки повинен тривати курс терапії, важливо знати заздалегідь. Дана патологія здатна негативно впливати на стан всього організму, тому варто особливу увагу приділяти профілактиці недуги.

Що таке панкреатит і чим він небезпечний

Складно не помітити ознаки запалення підшлункової залози у дорослих. Дана патологія називається панкреатитом і є небезпечним і дуже серйозним захворюванням. Виявляється недуга запаленням тканин, через закриття новоутвореннями різного роду шляхів до кишечнику шлункового соку і травних ферментів. Симптоми гострого панкреатиту у дорослих з'являються, коли підшлункова залоза, фактично, починає перетравлювати себе саму.

Небезпека даного захворювання полягає в наступних можливі ускладнення:

 • розвиток гнійних процесів;
 • закупорка проток підшлункової залози;
 • стеноз сфінктера Одді;
 • розвиток постнекротіческіе кісти;
 • порушення портального кровотоку до печінки;
 • розвиток цукрового діабету;
 • розвиток раку;
 • панкреонекроз.

Перш ніж підбирати препарати для лікування панкреатиту у дорослих, варто зрозуміти причини розвитку патології. Підшлункова залоза - орган, що знаходиться у верхній частині живота, щільно прилягає до стінки шлунка. Він потрібен для вироблення ферментів, що беруть участь в травленні. Коли з'являються проблеми з протокою залози, ферменти накопичуються і руйнують її. Якщо вчасно не почати лікування гострої форми (реактивного панкреатиту), то процес може закінчитися летальним результатом.

Дорослі чоловіки страждають запаленням підшлункової залози частіше. Захворювання, що з'явилося на тлі зловживання спиртним, називають алкогольним панкреатитом. Не менш частими причинами для розвитку цієї недуги є холецистит і жовчнокам'яна хвороба. Крім того, процес виникнення загострення у дорослого може бути пов'язаний з неправильним способом життя хворого, порушенням дієти, зайвою вагою, прийомом антибіотиків, спадковістю і іншим.

Дане захворювання у дорослих пацієнтів проявляється по-різному. Симптоми залежать від стадії патології і її форми. Гострий панкреатит характеризується різким больовим синдромом з частими нападами, схожими на сильну інтоксикацію. Лікування вчасно виявленого недуги дає хороші результати. Симптоми гострої форми захворювання наступні:

 • падіння артеріального тиску;
 • тахікардія;
 • оперізуючий біль в животі;
 • втрата апетиту;
 • нудота;
 • блювота;
 • червоний висип;
 • посиніння шкіри в області пупка;
 • блідість;
 • порушення свідомості;
 • метеоризм;
 • діарея.

Хронічного панкреатиту властиво безсимптомний перебіг. Пацієнт не відчуває різких больових нападів, при цьому його орган повільно відмирає. Замість загиблих ділянок залози з'являється сполучна тканина, порушується процес вироблення ферментів для травлення. Ознаки хронічного панкреатиту у дорослих можуть характеризуватися печією, нудотою, відрижкою. Переважна кількість хворих втрачає апетит і швидко худнуть. Період ремісії змінюється загостренням. На це впливає вживання їжі з великим вмістом жирів або алкоголю.

При виявленні симптомів цієї недуги, варто відразу звертатися до лікаря. Перш ніж лікувати панкреатит, потрібно поставити пацієнту діагноз. Захворювання відрізняється неспецифічними симптомами, тому лікарі можуть сплутати його з іншими проблемами органів черевної порожнини. Обстеження з метою постановки діагнозу має включати такі процедури:

 1. Загальний аналіз сечі.
 2. Біохімія крові.
 3. Дослідження водно-електролітного балансу.
 4. УЗД.
 5. Комп'ютерна томографія.
 6. Рентгенографія.
 7. Ендоскопія.
 8. Лапароскопія (хірургічне втручання, нанесення невеликих розрізів на шкіру при важких формах).

Після виявлення симптомів і постановки діагнозу потрібно терміново починати терапію для зняття хворобливості, усунення запальних процесів. Лікування передбачає певні обмеження в їжі, перші кілька днів голодування. Призначенням медикаментозних препаратів повинен займатися лікар, з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта. Залежно від перебігу захворювання, призначаються препарати, що знижують дію ферментів підшлункової залози і знеболюючі. При зневодненні через напади блювоти, хворим вводять внутрішньовенно рідину.

При виявленні у дорослого симптомів гострого панкреатиту пацієнту рекомендується госпіталізація з подальшим лікуванням. До приїзду швидкої допомоги рекомендується прикласти до живота холодну грілку і дати хворому випити спазмолітики (Но-шпа). У стаціонарі медикаментозна терапія включає наступні заходи:

 1. Внутрішньовенно вводять сольові розчини, плазмозамінники (реополіглюкін, Реосорбілакт).
 2. Купируют больовий напад спазмолітиками і знеболюючими (Но-шпа, Кетанов, Папаверин).
 3. Для запобігання набряку залози призначають сечогінні препарати (Лазикс, Диакарб, Фуросемид).
 4. Для зупинки блювоти внутрішньом'язово вводять Церукал, або Метоклопрамид.
 5. Призначають ферментативні інгібітори (Трасилол або Контривен).
 6. Дають антисекреторні ліки Квамател або Омепразол.
 7. Призначають підтримуючу вітамінну терапію.

Перші 4-5 днів рекомендується виключити прийом їжі. При важких формах голод продовжують до 14 днів, при цьому хворому внутрішньовенно вводять жирові емульсії, білкові гідролізати. Згодом в раціон вводяться такі продукти, як кефір, сир. Як правило, при панкреатиті в умовах стаціонару дорослим рекомендують дотримання дієти стіл №5. При неефективності консервативної терапії вдаються до хірургічного втручання.

Лікування у дорослих пацієнтів хронічної форми панкреатиту може обмежуватися строгою дієтою з низьким вмістом жирів і вуглеводів. Крім того, варто виключити такі провокуючі фактори, як куріння, алкогольні напої. Якщо не порушувати приписів, то загострення вдасться уникнути. В іншому випадку застосовуються такі ліки від панкреатиту у дорослих:

 1. Антибіотики (амоксицилін) для ліквідації запалень.
 2. Сильні анальгетики, спазмолітики для купірування болю (Промедол, Трамадол, Папаверин, Дротаверин та інші).
 3. Ферментні препарати для поліпшення травлення (Мезим, Панкреатин, Фестал).
 4. Алмагель, Маалокс, Ренні для зниження рівня кислотності.

У перші кілька днів після нападу панкреатиту у дорослих рекомендується дотримуватися «голодну» дієту. На цьому етапі допускається вживання мінеральної негазованої води невеликими порціями. При слабкому больовому синдромі гострої форми і постійно при хронічному панкреатиті у дорослого рекомендується сувора дієта. Правильне харчування через кожні 3 години з обмеженням жирів - основа лікування цього серйозного захворювання. Пацієнту варто забути про гостре, солодке, смажене.

Дорослим пацієнтам при панкреатиті рекомендується включити в раціон такі продукти:

 • овочі на пару або відварені (крім помідорів);
 • томатний сік;
 • фрукти з нейтральним смаком (абрикоси, груші);
 • нежирна риба відварна або на пару;
 • курка, кролик, телятина (відварна або на пару);
 • макаронні вироби;
 • кефір;
 • злаки;
 • нежирний сир;
 • трав'яні чаї, вода без газу.

Крім спеціальної дієти і медикаментозних препаратів, для лікування симптомів панкреатиту у дорослих рекомендується використовувати народні рецепти. Нижче представлені популярні засоби для домашньої терапії:

 1. Кисіль з пророщених вівсяних зерен. Для цього купують овес, перебирають, замочують, залишають в теплому місці. Через 48 годин пророщені зерна виймають з води, полощуть, сушать, перемелюють. Заливають отриману муку холодною водою, доводять до кипіння, варять 2 хвилини, постійно перемішуючи. Наполягають напій 20 хвилин, після чого проціджують і випивають. Важливо приймати тільки свіже зілля. Заздалегідь кисіль готувати не потрібно. Курс лікування до 30 днів.
 2. Настій шипшини. Дорослим з хронічним панкреатитом рекомендується постійно пити цей напій до 0,4 л кожен день. Для приготування настою ягоди заливають гарячою водою. Кількість шипшини і окропу має бути рівним. Наполягають зілля в термосі 2 години, після чого п'ють перед їжею по 1/2 склянки.
 3. Відвар з лляного насіння. Для приготування цього засобу наливають в емальовану каструлю 1 л води, додають 80 г насіння льону. Варять під закритою кришкою 2 години. Проціджують відвар. П'ють щодня до їжі 3 рази. Курс лікування - до 2 місяців.
 4. Картопляно-морквяний сік допомагає позбутися від болю в животі і нормалізувати травлення. Для приготування беруть 2 картоплини, 1 морква, які пропускають через соковижималку. П'ють сік до їжі за 30 хвилин, кожен день по 2 рази. Курс лікування - не більше 7 днів поспіль.

Профілактика панкреатиту у дорослих

Щоб напади панкреатиту повторювалися, як можна рідше, варто дотримуватися наступних правил:

 1. Регулярно пити трав'яні чаї та настої для очищення організму.
 2. Дотримуватися дієти, не зловживати жирною їжею, консервами, солодким.
 3. Стежити за масою тіла. Не можна допускати виснаження або ожиріння.
 4. Відмовитись від шкідливих звичок.

Інформація представлена ​​на сайті носить ознайомлювальний характер. Частина матерiалiв не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Панкреатит - що це таке, причини, перші ознаки, симптоми і лікування панкреатиту у дорослих

Панкреатит - запальне захворювання підшлункової залози. Основною причиною є порушення відтоку травного соку і інших ферментів, що виробляються підшлунковою залозою, в тонкий кишечник (дванадцятипалу кишку). Частота панкреатиту та інших захворювань підшлункової залози у всьому світі зростає. В першу чергу це пов'язано з нераціональним харчуванням, зловживанням алкоголю, погіршенням екологічної обстановки.

У статті детально розглянемо: що це таке, які основні причини виникнення, перші ознаки і симптоми, а також яке лікування призначають при панкреатиті у дорослих, і що потрібно обов'язково знати якщо виник напад.

Панкреатит - це запально-дегенеративний процес в підшлунковій залозі. Якщо виявляється такий процес, то ферменти, які продукують підшлунковою залозою, не потрапляють в дванадцятипалу кишку. Отже, вони починають активно діяти вже в підшлунковій залозі, поступово руйнуючи її.

Цей процес називається аутолизом, який, в перекладі з латинської, так і називається «самопереваривание». Тепер ви знаєте, в найзагальніших рисах про гострий панкреатит, що це таке. Це просто хімічна атака, і перетворення залози «своїми силами» в напівпереварену масу.

Підшлункова залоза є одним з найскладніших органів людського організму, який практично не піддається відновленню. Працездатність цієї залози регулює обмін речовин, нормальне травлення.

Її основними функціями є:

 • Виділення ферментів для розщеплення корисних речовини, отриманих з їжею, в тонкому кишечнику.
 • Ферментація інсуліну і глюкагону в крові - гормонів, що регулюють зберігання і споживання отриманої з їжі енергії.

Панкреатит у дорослих досить поширена проблема, з якою може зіткнутися кожен. Привести до розвитку можуть порушення, пов'язані з відтоком жовчі, а також особливості харчування (наприклад, споживання жирної і рясної м'ясної їжі, стреси, спадкова схильність, алкоголь та ін.).

Отже, більш високий ризик розвитку панкреатиту є у тих людей, які постійно зловживають спиртним. За статистикою найчастіше розвивається у вагітних жінок і у молодих мам в післяпологовий період. Запорукою попередження розвитку панкреатиту є правильний підхід до формування раціону харчування.

Викликати панкреатит може наявність наступних чинників:

 • операції на жовчовивідних шляхах і взагалі на шлунку;
 • травми живота, поранення;
 • паразитичні інвазії, інфекції, зокрема вірусний гепатит;
 • свинка (епідемічний паротит);
 • генетична схильність.

Статистика панкреатиту з причин появи

 • 40% всіх пацієнтів із запаленням підшлункової залози є алкоголіками. У них найчастіше виявляють або некроз органу, або деструктивні його порушення.
 • 30% хворих - пацієнти, які мають жовчнокам'яну хворобу в анамнезі.
 • 20% хворих - пацієнти з ожирінням.
 • 5% хворих - пацієнти, які перенесли травму органу або інтоксикацію організму, приймають лікарські препарати.
 • Менше 5% хворих - пацієнти, які мають спадкову схильність до формування запалення, або страждають від вроджених дефектів розвитку органу.

Лікарі виділяють наступні види захворювання:

Гострий панкреатит під собою має на увазі, відповідно, гостру форму прояви асептичного запалення, якому піддається підшлункова залоза. Найбільш часто розвивається в наступних випадках:

 • при прийомі алкоголю - до 70% всіх випадків захворювання (переважно у чоловіків молодого і зрілого віку),
 • при наявності жовчнокам'яної хвороби - до 25% або 30% (частіше у жінок),
 • операції на шлунку або інших органах черевної порожнини - близько 4% або трохи більше.

Існують і певні фази панкреатиту, які розглядаються в рамках гострої його форми:

 • фаза ферментативна (в межах трьох-п'яти діб);
 • фаза реактивна (в межах від 6 до 14 діб);
 • секвестраціонно фаза (від 15 діб);
 • фаза результату (від півроку і більше з моменту початку появи).

Що це таке? Хронічний панкреатит - це форма хвороби, при якій запалення прогресує повільно, при цьому функції підшлункової залози поступово порушуються. В результаті може виникнути фіброз тканини підшлункової або її звапніння. Найчастіше можна зустріти у жінок в літньому віці.

За переважною причини розвитку запалення розрізняють хронічний панкреатит:

 • токсико-метаболічний (в тому числі алкогольний),
 • ідіопатичний,
 • спадковий,
 • аутоімунний,
 • рецидивний,
 • обструктивний.

Можна виділити первинну хронічну форму панкреатиту, вторинну, яка розвивається через хвороби травної системи - холециститу, хронічного гастриту, ентериту.

Якщо у хворого спостерігаються ознаки гострого панкреатиту, його стан буде швидко погіршуватися. Тому так важливо негайно звернутися за лікарською допомогою.

 • При гострій формі захворювання болю локалізуються під ложечкою у верхній частині, лівому і правому підребер'ї, якщо вражена вся заліза, то болю мають оперізуючий характер.
 • Так само у хворого виникає блювота з домішкою жовчі, яка не приносить йому полегшення, сухість у роті, гикавка, нудота і відрижка.

Однакові ознаки, що проявляються як при гострій, так і при хронічній (в період загострень) формах панкреатиту - це гостра, виражена біль в районі живота. Локалізація залежить від того, яка саме частина підшлункової залози охоплена запальним процесом.

Симптоми панкреатиту у дорослих

Панкреатит, симптоми якого проявляються через те, що не відбувається викиду виділяються залозою ферментів в дванадцятипалу кишку, протікає з активізацією цих ферментів безпосередньо в залозі, за рахунок чого відбувається поступове її руйнування, іншими словами - самопереваривание.

Гостра форма панкреатиту супроводжується наступними симптомами:

 • Сильний біль в лівому підребер'ї, що віддає в спину або оперізує.
 • Нудота, блювота, метеоризм. Збій в роботі шлунково-кишкового тракту.
 • Підвищення температури тіла.
 • Сухість у роті, товстий білий наліт на язиці.
 • Головний біль, пітливість. Шкіра стає блідою.
 • Підвищення артеріального тиску, прискорене серцебиття, шок.

При наявності таких симптомів стан хворого погіршується з кожною хвилиною, тому зволікати не можна. При перших підозрах слід відразу викликати швидку допомогу.

 • Це гострий біль в перші 3 дні має «оперізуючий» характер і відчувається в верхньому відділі живота, який може віддавати в ліву ключицю або обидві лопатки, задні відділи нижніх ребер зліва.
 • Поступово інтенсивність болю знижується, вони стають тупими і тривають близько 1 тижня.
 • При гострому панкреатиті вона багаторазова, болісна, полегшення не приносить. Може виникати на початку захворювання разом з панкреатичної колькою, так і на більш пізніх стадіях.
 • Живіт роздувається особливо вгорі, коли до нього доторкаєшся, може з'явитися сильний біль. Особливо вона посилюється, коли пальпація є глибокою. Коли живіт прослуховують, кишкові шуми слабшають.

Ціаноз (синюшність забарвлення шкіри і слизових оболонок) зустрічається нечасто, але супроводжує важкі форми гострого і хронічного рецидивуючого панкреатиту. Виявляється загальними і локальними правліннями на тілі пацієнта, передній області і бічних поверхнях живота, в області пупка, а також на обличчі хворого.

 • Крім цього у хворого відзначається підвищення температури, причому, чим більше вражена тканину залози, тим вище температура.
 • Порушується частота і глибина дихання, часом здається, що не вистачає повітря.
 • Задишка з'являється через втрату електролітів крові при блювоті. Вона супроводжується липким потом.
 • Мовою з'являється сильний жовтий наліт.

При хронічному перебігу панкреатиту:

 • Постійна або тимчасова біль в животі. З'являється після вживання спиртних напоїв і жирних страв.
 • Больові відчуття у верхній частині живота віддають в спину.
 • Бурчання в животі, метеоризм, нудота, блювота.
 • Втрата апетиту, розлад шлунку, хронічна діарея.
 • Зневоднення. В результаті знижується маса тіла пацієнта.
 • Шкіра і слизова оболонка ротової порожнини набувають жовтого відтінку.
 • На останній стадії хвороби виникає цукровий діабет.

При відносно не сильних болях період загострення може тривати досить довго (до декількох місяців). Для такого періоду характерні зниження апетиту, загальна слабкість, зниження настрій.

Ускладненнями панкреатиту можуть бути:

 • Абсцес залози;
 • Панкреонекроз (омертвіння тканин підшлункової залози);
 • Освіта помилкової кісти;
 • Панкреатогенний асцит;
 • Легеневі ускладнення;
 • Цукровий діабет;
 • Летальний результат.

При ускладненнях відбувається зміна звичного характеру захворювання: змінюється характер, локалізація і інтенсивність болю, вона може стати постійною.

Чим раніше пацієнт отримає кваліфіковану допомогу, тим менше часу займе лікування і воно буде більш ефективним. Але якраз рання діагностика цього захворювання і є основною проблемою.

Найдостовірніша методика виявлення панкреатиту і його форм досягається за допомогою повного обстеження хворого. В діагностиці захворювання виділяють наступні етапи:

 • оцінка клінічних симптомів;
 • дослідження біохімічних показників;
 • проведення ферментативних тестів;
 • інструментальні дослідження в діагностиці хвороби.
 • Загальний (ОАК) виявить лейкоцити, покаже швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ) і обсяг ферментів ПЖ, допоможе виявити запалення. Кількість лейкоцитів понад 8,8 тис / мл або ШОЕ від 15 мм / год - погані ознаки.
 • Біохімічний аналіз виявить рівень глюкози (небезпечно збільшення концентрації «цукру» до 6,5 ммоль / л і 106 мг / дл - гіперглікемія), холестерину (не повинен бути менше 3 ммоль / л) і панкреатичних ферментів: амілази (при панкреатиті зростає в десятки раз, до 1000 Од / л і вище), α2-глобулінів (не повинен бути менше 7%), трипсину (не повинен перевищувати 4 мкмоль / мл.мін), ліпази (не повинен перевищувати 190 Од / л) і ін.
 1. При УЗД органів черевної порожнини можна виявити збільшення підшлункової залози і наявність каменів в протоках.
 2. Рентгенодіагностики встановлюється парез кишечника (порушення скорочувальної здатності), видно спадання ділянок легких (ателектази) і наявність випоту в плевральній порожнині.
 3. Гастродуоденоскопіческім методом виявляється набряклий шлунок і 12-палої кишки.
 4. Дослідження судин - ангіографія, дозволяє побачити деформовані і зміщені артеріальні судини, скупчення контрастної речовини в них з-за застійних явищ.

Якщо використовувати для постановки діагнозу дані тільки ультразвукової діагностики, то він може бути недостовірним. Часто панкреатит не дає будь-яких специфічних ознак і фахівець, який проводить обстеження, може виявити лише незначні дифузні зміни, або набряклість органу. Хоча навіть ці показники видно на УЗД лише при загостренні захворювання.

При гострому панкреатиті лікування можливо лише в умовах стаціонару, під наглядом кваліфікованих фахівців, це вважається дуже небезпечним станом. Поетмоу при появі перших ознак, викликайте швидку допомогу.

При підозрі на напад панкреатиту в якості першої допомоги - спокій, положення сидячи з притиснутими до грудей колінами, суворе голодування з прийомом чверті склянки води кожні 30 хвилин - годину, на область підшлункової залози з боку спини покласти міхур з льодом. Поверхневе дихання допоможе полегшити приступ.

Знеболюючі та протизапальні препарати приймати не можна, це сильно ускладнить постановку діагнозу.

Якщо біль інтенсивна, лікар може призначити спазмолітики (Но-шпа, Дротаверин). З їх допомогою зменшується запалення в підшлунковій залозі і як наслідок - вщухають больові відчуття.

У стаціонарі для лікування панкреатиту гострої форми використовуються консервативні методи терапії. Зокрема, в кровотік вводяться різноманітні розчини - сольові розчини, білкові препарати, глюкоза, за допомогою яких долається інтоксикація і больовий синдром. Також нормалізується кислотно-лужну рівновагу.

 • При частій блювоті застосовують препарати для відновлення водно-сольового балансу, наприклад, «Натрію хлорид розчин».
 • Для відновлення роботи шлунково-кишкового тракту приймають ферментні препарати, які заміщають відсутні під час хвороби ферменти підшлункової залози: «Креон», «Панкреатин», «Фестал».
 • Вітамінотерапія. При лікуванні хронічного панкреатиту призначається додатковий прийом вітамінів - А, Е, С, D, К і вітаміни групи В. Крім того, призначається прийом - ліпоєвої кислоти, кокарбоксилази.
 • Парентеральне харчування. При важких розладах травлення і поганому всмоктуванні їжі кишечником, призначається парентеральне харчування.

Як парентерального харчування, краплинним шляхом внутрішньовенно, зазвичай вводяться:

 • Суміші незамінних амінокислот (по 250-400 мл): «Альвееін», «альвезін», «Аминосол»;
 • Розчини електролітів: 10% розчину калію хлориду (10-15 мл) і 10% розчину кальцію глюконату (10 мл).

Лікування хронічного панкреатиту передбачає: дотримання дієти, знеболюючі препарати, вітаміни, замісну терапію ферментами, лікування цукрового діабету та інших ендокринних порушень, своєчасне лікування жовчнокам'яної хвороби.

Оперативне лікування показано у разі розвитку розлитого запалення очеревини, гнійних ускладнень, наростаючою механічної жовтяниці і деструкції жовчного міхура і проток.

Операції можуть призначатися такі:

 • Екстрені. Проводяться на самому початку розвитку хвороби. Це можуть бути перші години і добу. У терміновому порядку оперують хворих з перитонітом, викликаним ферментами, і гострим панкреатитом, який почався через закупорку 12-палої кишки.
 • Планові. Хірург починає оперувати хворого тільки в тому випадку, коли гостре запалення в підшлунковій залозі припинилося. Перед операцією пацієнт ретельно обстежується, щоб не почався рецидив нападу.

В основі успішної терапевтичної корекції даного захворювання лежить дотримання дієти. Раціон щоденного харчування коригується таким чином: знижується рівень жирів і вуглеводних продуктів в раціоні і підвищується рівень вживання білка. Призначаються вітамінні препарати. Число прийомів їжі повинно складати 5-6 за один день.

При гострому панкреатиті, в перші 2-3 дні необхідно повністю відмовитися від прийому їжі, допускається тільки рясне пиття - мінеральної води, відвару шипшини або на крайній випадок звичайної води.

Коли загострення панкреатиту пройшло потрібно дотримуватися таких правил харчування як:

 1. У харчуванні повинні бути присутніми ліпіди, білки і вуглеводи.
 2. Вживати водорозчинні та жиророзчинні вітамінні комплекси.
 3. Відмовитися від продуктів, в яких містяться хімічні речовини, тому що вони сильно можуть дратувати кишкову слизову.
 4. Не можна вживати прянощі, копченості, гостре.
 5. Найкраще готувати їжу на пару, попередньо подрібнювати її, можливо буде потрібно перетирати.
 6. Вживати їжу необхідно теплою, але не гарячою.

Після того, як симптоми гострого панкреатиту повністю пройшли, потрібно вживати суп, нежирне м'ясо, рибу, нежирний сир, різні види круп, овочів, пити можна фруктовий сік, з солодощів віддати перевагу меду, варення і пудингу.

 • різноманітні овочеві або круп'яні супи, на бульйонах з м'яса з невисокою жирністю.
 • варена яловичина, риба або птах, омлети.
 • нежирне молоко, кефір, йогурт, вершкове масло
 • можна в печеному або сирому вигляді, овочі можна відварювати.
 • знижене споживання легкозасвоюваних вуглеводних продуктів (нижче рівня фізіологічної норми). Можна їсти мед, варення.

Народні засоби

Нижче, ми зібрали ефективні народні засоби при панкреатиті, але перед їх застосуванням обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

 1. Золотий вус . 1 великий лист (довжина 25 см) або два маленьких подрібнюють і заливають 700 мл води. На середньому вогні відвар нудитися протягом 15-20 хвилин, потім настоюється кілька годин в тілом місці (можна залишити на ніч). Вживати потрібно настій у теплому вигляді по 25 мл (перед їдою).
 2. Картопляно-морквяний сік. 2 картоплини і 1 морква пропустити через соковижималку. Вживати 2 рази в день за 30 хвилин до їжі, курс лікування для дорослих складе 7 днів, метод допомагає нормалізувати травлення, виключити больові симптоми.
 3. Трави для підшлункової використовуються в зборах і один з них повинен складатися з трави деревію, квіток календули і ромашки. Всі компоненти беруться по столовій ложці і заварюються в ковші з окропом. Через півгодини можна випити першу порцію (100 мл), а через 40 хвилин після цього поїсти. Необхідно випивати ліки не менше 4-х разів на день, виключно до їжі.
 4. Для рецепта від панкреатиту знадобиться квіти безсмертника, собача кропива, звіробій, все залити 200 мл окропу, настояти 30 хвилин, пити до трьох разів на день перед їжею.
 5. Замість звичайного чаю використовуйте чай з м'ятою і медом. М'ята має жовчогінну дію і сприяє виходу ферментів з підшлункової залози.
 6. Прополіс. Невеликі шматочки ретельно пережовують в проміжках між вживанням їжі, метод є яскравим прикладом ефективної сучасної гомеопатії і виключає больові напади, нормалізує роботу травлення.
 7. Горобина. Відмінне жовчогінний засіб, який використовується, як при лікуванні, так і при профілактиці панкреатиту. Плоди горобини можна вживати у свіжому вигляді або засушити про запас.
 8. Протягом 10 днів потрібно приймати по 1 ч. Ложці олії шипшини. Два місяці відпочиньте і знову пройдіть курс. Рекомендовано при хронічному перебігу патології.
 9. Стакан вівса залити літром води, настояти протягом 12 годин. Довести відвар до кипіння і кип'ятити під кришкою півгодини. Ємність з відваром укутати, настояти 12 годин, після процідити і долити води до обсягу один літр. Дорослим приймати відвар три рази на добу по 100 - 150 мл за півгодини до прийому їжі. Курс лікування - місяць.
 10. Шипшина. При хронічному перебігу панкреатиту шипшина можна пити на постійній основі - до 400 мл в день. Гарячою водою заливають ягоди шипшини (кількість ягід дорівнює кількості рідини). В термосі настій залишається на пару годин, після чого напій можна вживати.
 • На першому місці це корекція факторів ризику: алкоголізм, різні метаболічні розлади.
 • Необхідно постійно дотримуватися дієти. Намагайтеся бути завжди небайдужими до того, що Ви їсте, так як це в майбутньому не зіграє Вам на руку. Як можна частіше вживайте овочі та фрукти, які збагатять ваш організм вітамінами. Така профілактика убезпечить вас не тільки від панкреатиту, а й від інших хвороб.
 • Також необхідна постійна корекція лікування. Для цього рекомендується відвідувати гастроентеролога 2 рази в рік у відсутності рецидивів. При рецидивах необхідно відразу звертатися до лікаря.

Тепер, ви знаєте що це за хвороба і як протікає у дорослих людей. Пам'ятайте, що вчасно розпочате лікування, дозволяє уникнути хронічної форми панкреатиту і знизити ризик виникнення ускладнень. Будьте здорові і стежте за своїм здоров'ям!

У мами був сильний панкреатит, причому болі за її словами були нестерпні. Приїжджала швидка, зробили укол, але це не допомагало. Вночі самостійно поїхали спочатку в одну лікарню (там не було потрібного лікаря), нас відправили в обласну. Доктор взяла аналізи (які не пам'ятаю) і маму поклали в палату, поставили крапельницю, дали таблеток і сказали що потрібно робити операцію, коли прийде лікар. Загалом мама пролежала до ранку, больові відчуття знизили, тому вона поїхала відлежуватися додому. Днем викликали дільничного терапевта, він призначив обстеження і ліки, через пару днів ознаки стихли, але все одно хвороба стабільно повторюється 1-2 раз в рік. Загострення відбувається стабільно в осінньо-зимовий період.

Додати коментар Скасувати відповідь

© Вся інформація на сайті "Симптоми і лікування" надана в ознайомлювальних цілях. Не займайтеся самолікуванням, а звертайтеся до досвідченого лікаря. | Угода |

Симптоми і лікування панкреатиту у дорослих

Запалення підшлункової залози - широко поширене захворювання. Симптоми панкреатиту у жінки зустрічаються рідше, ніж у чоловіка, тому що сильна стать більш схильна до розвитку цієї недуги. Підшлункова залоза вважається одним з найбільш важливих органів, її патології здатні розладнати роботу всього організму. Тому особливу увагу потрібно приділяти профілактиці панкреатиту.

Панкреатитом називають запальний процес в підшлунковій залозі. Її основними функціями є:

 • Виділення ферментів для розщеплення корисних речовини, отриманих з їжею, в тонкому кишечнику.
 • Ферментація інсуліну і глюкагону в крові - гормонів, що регулюють зберігання і споживання отриманої з їжі енергії.

Якщо ферменти активізуються, не виходячи в кишечник, орган уражається, виникає «самопереваривание». В результаті тканини залози руйнуються, утворюється набряк, починається кровотеча. Уражається не тільки тканину залози, але і її кровоносні судини. В основному це хвороба дорослих людей. У дітей панкреатит діагностують як вроджену патологію. Існує кілька факторів розвитку хвороби, причому вони відрізняються в залежності від статі пацієнта.

Причини розвитку панкреатиту у дорослих

Панкреатит ділять на гострий і хронічний. Незалежно від форми, хвороба розвивається поступово. Основним фактором, що впливають на цей процес, є неправильне харчування. Часте вживання прянощів і смажених страв, зловживання алкоголем провокує в організмі дефіцит білка і вітамінів. Виникає ожиріння, запалюються сусідні органи. Загострення виникає також в результаті отруєння організму ртуттю, свинцем, миш'яком, через атеросклерозу судин залози.

Симптоми панкреатиту у чоловіків найчастіше проявляються в результаті надмірного вживання алкоголю. 50% всіх випадків розвитку хвороби у представників сильної статі викликано саме цим. Другу половину чинників ділять між собою:

 • Жовчнокам'яна хвороба. Найбільш поширений фактор після алкоголю.
 • Ускладнення інфекційних, вірусних хвороб.
 • Післяопераційні ускладнення, побічні ефекти деяких медикаментів.
 • Травми.
 • Спадковий фактор.

Виникнення панкреатиту у жінок

Жінки значно емоційніше, ніж чоловіки. Тому панкреатит у жінок з'являється на нервовому грунті. Жінки все приймають близько до серця і часто нервують через дрібниці. Крім цього, причина панкреатиту у жінок може ховатися в:

 • неправильному харчуванні;
 • самолікуванні (вплив деяких лікарських засобів);
 • жовчнокам'яної хвороби;
 • інфекційних ураженнях.

Симптоми панкреатиту найчастіше виникають після вживання алкоголю, смажених і кислих страв, свіжих овочів і фруктів.

Ознаки панкреатиту розрізняються залежно від форми хвороби. Зазвичай ця патологія дає про себе знати сильними, що оперізують болями. Больові відчуття виникають в животі, в спині, віддають в плечі і серце. Такі напади можуть супроводжуватися нудотою, занепадом сил, сонливістю, блюванням. Через це діагностувати хворобу без апаратного обстеження складно. Варто зазначити, що симптоми панкреатиту у жінок такі ж, як у чоловіків.

Прояв гострого панкреатиту

 • Сильний біль в лівому підребер'ї, що віддає в спину або оперізує.
 • Нудота, блювота, метеоризм. Збій в роботі шлунково-кишкового тракту.
 • Підвищення температури тіла.
 • Сухість у роті, товстий білий наліт на язиці.
 • Головний біль, пітливість. Шкіра стає блідою.
 • Підвищення артеріального тиску, прискорене серцебиття, шок.

Ознаки хронічного панкреатиту

 • Постійна або тимчасова біль в животі. З'являється після вживання спиртних напоїв і жирних страв.
 • Больові відчуття у верхній частині живота віддають в спину.
 • Бурчання в животі, метеоризм, нудота, блювота.
 • Втрата апетиту, розлад шлунку, хронічна діарея.
 • Зневоднення. В результаті знижується маса тіла пацієнта.
 • Шкіра і слизова оболонка ротової порожнини набувають жовтого відтінку.
 • На останній стадії хвороби виникає цукровий діабет.

Перші ознаки хвороби підшлункової залози повинні послужити приводом для відвідування лікаря. Так як панкреатит проявляється неспецифически, особливо в гострому періоді, ця хвороба може бути поплутана з деякими патологіями шлунково-кишкового тракту. Для правильної постановки діагнозу потрібно пройти обстеження. В даному випадку діагностика полягає в проведенні наступних процедур:

 • Загальний аналіз сечі і крові, дослідження водно-електролітного балансу, біохімія крові.
 • УЗД, рентгенографія, комп'ютерна томографія.
 • Ендоскопія.
 • У важкому випадку проводиться лапароскопія (хірургічне втручання за допомогою маленьких розрізів на шкірі, є частиною лікування).

Лікування панкреатиту у дорослих, перш за все, спрямована на усунення болю і запалення, попередження загострень. Залежно від протікання хвороби лікар призначає знеболюючі препарати, ліки, що знижують дію ферментів залози. При зневодненні, яка виникла в результаті блювоти, рідину вводять внутрішньовенно. На жаль, панкреатит лікується складно і швидкого одужання чекати не доводиться.

 • Для усунення запального процесу призначають антибіотики: «Амоксицилін», «Ампіцилін» і т. Д.
 • При частій блювоті застосовують препарати для відновлення водно-сольового балансу, наприклад, «Натрію хлорид розчин».
 • Для відновлення роботи шлунково-кишкового тракту приймають ферментні препарати, які заміщають відсутні під час хвороби ферменти підшлункової залози: «Креон», «Панкреатин», «Фестал».
 • Для усунення болю, особливо при загостренні патології, беруть спазмолітики: «Папаверин», «Но-шпа».
 • Щоб відновити рівень вітамінів і мікроелементів в організмі, призначають полівітамінні препарати.
 • При необхідності лікар призначає жовчогінні, заспокійливі, гормональні засоби.

Засоби народної медицини використовують тільки як доповнення до основного лікування, яке призначає лікар.

Паралельно з медикаментозним лікуванням можна застосовувати такі рецепти народної медицини, але колись потрібно проконсультуватися з лікарем:

 • У рівних частинах змішати суху траву пустирника, перцевої м'яти і звіробою. 2 ст. л. збору залити 1,5 л окропу, настояти 40 хв. Пити 3 рази на день перед їжею по ¾ ст.
 • В одній склянці окропу настояти 1 ст. л. сухого листя подорожника протягом години. Отриманий настій потрібно випити за день. Лікування продовжують до зникнення симптомів.
 • При загостренні в 1,5 ст. гарячої води наполягають 50 г сухого подрібненого кореня кульбаби протягом 2 годин. Отриманий засіб п'ють перед вживанням їжі 3 рази в день.

Без дієти неможливе повноцінне лікування панкреатиту. При неправильному харчуванні медикаментозна терапія виявиться марною. Тому важливо відрегулювати свій раціон. Слід виконувати наступні правила:

 • Дробове харчування, рясне пиття.
 • Виключити з раціону жири.
 • Відмовитися від смажених, пряних страв.
 • Риба і м'ясо повинні бути нежирними (курятина, телятина).
 • Відмовитися від свіжого молока. Кисломолочні продукти дозволяються тільки знежирені.
 • Заборонені яєчні жовтки.
 • Дозволяється вживати будь-які овочі, а фрукти тільки солодкі, т. К. Будь-яка кислота дратує підшлункову залозу.
 • Повністю відмовитися від куріння і вживання алкогольних напоїв, кави.

При відсутності своєчасного лікування симптоми хвороби посилюються, виникають серйозні ускладнення. Гостра форма патології без лікування провокує такі наслідки, як інтоксикація внутрішніх органів, через що розвивається їх недостатність. На самій підшлунковій залозі з'являються гнійники, починається внутрішня кровотеча. Якщо не лікувати хронічний панкреатит, розвивається:

 • непрохідність дванадцятипалої кишки;
 • цукровий діабет;
 • серцева недостатність;
 • жовтяниця;
 • формуються новоутворення.

При перших симптомах панкреатиту негайно зверніться до лікаря.

Для попередження виникнення панкреатиту або його рецидиву потрібно:

 • Уникати вживання аспірину під час простудних захворювань. Особливо це стосується дітей.
 • Відмовитися від куріння. Чи не зловживати алкогольними напоями.
 • Відмовитися від «швидкої їжі», харчуватися правильно.
 • Уникати нервових напружень. У разі стресу підтримувати нервову систему заспокійливими засобами, наприклад, настойкою валеріани.
 • Перш ніж приймати будь-які лікарські засоби, обов'язково консультуватися з лікарем.

Симптоми панкреатиту у дорослих з'являються в основному з двох причин. За статистикою, у 70% людей, хворих на панкреатит, хвороба розвинулася через зловживання алкоголем. Ще у 20% пацієнтів ця патологія була спровокована жовчнокам'яну хворобу. Ця хвороба важко піддається лікуванню і краще її попередити, ніж потім боротися з цією недугою. Для цього достатньо вести здоровий спосіб життя і своєчасно лікувати виникли захворювання.

УВАГА! Інформація на сайті представлена ​​виключно для ознайомлення! Жоден сайт не зможе заочно вирішити Вашу проблему. Рекомендуємо звернутися до лікаря за подальшої консультацією і лікуванням.

Ознаки перелому ноги

Ознаки перелому ноги

Перелом нижньої кінцівки відноситься до розряду травматичних порушень цілісності кісткової тканини, що виникає після травматичного механічного впливу ззовні. Причому інтенсивність впливу повинна перевищувати межі, які здатна винести кістка. Розвиток буває обумовлено не одними лише механічними пошкодженнями, також грає роль наявність супутньої системної патології, що призводить до підвищення крихкості кісткової тканини і схильності до переломів.

Ступінь тяжкості ушкодження при травмі нижньої кінцівки безпосередньо залежить від локалізації пошкодження, стану кісткової тканини і характеру пошкодження. Якщо переломи носять множинний характер після масованого впливу, здатне постраждати загальний стан організму, піднятися температура і розвинутися загальна інтоксикація. Після перелому можлива масивна крововтрата з розвитком шоку. Лікування та реабілітація в тподобних випадках сильно ускладнюються.

У медичній практиці прийнято розрізняти ряд класифікацій. Шикуються переліки на підставі локалізації травми, характеру ушкодження і стан тканин після травматичного впливу. Нижче наведені поширені типи переломів, класифікація яких виявляє практичне значення.

 1. Компресійні переломи нижніх кінцівок є незначні тріщини, розвиваються після тривалого впливу на ноги травмуючого об'єкта. Подібний тип травми характерний для людей, які професійно займаються спортом.
 2. Перелом кісток нижньої кінцівки або тазових кісток без зміщення кісткових уламків. При цьому типі не відбувається відхилення уламків кістки від загальної осі кінцівки. Визначається пошкодження навколишніх м'яких тканин ноги.
 3. Перелом зі зміщенням кісткових фрагментів. У цій ситуації відламана частина кістки зміщується щодо іншої частини і щодо осі руху. Описані порушення легко визначити при огляді по характерної деформації нижньої кінцівки. Реабілітація при травмах тривала. При зміщенні кісткових уламків гомілки у дитини спиця не використовується, замість введення спиці проводиться пластирні витягування.
 4. Осколковий перелом характеризується роздроблення кістки на окремі шматочки.
 5. Відкритий перелом супроводжується пошкодженням м'яких тканин, порушенням цілісності шкірних покривів і виступанієм назовні кісткового уламка. При подібному переломі швидко приєднується інфекція, підвищується температура, проявляються ознаки загальної інтоксикації. Травма здатна привести до розриву великої судини і розвитку масивної кровотечі. Велика крововтрата здатна спричинити геморагічний шок.

У дитини травма трубчастих кісток гомілки іноді протікає без пошкодження окістя. Пошкодження гомілки у дитини отримало назву «по типу зеленої гілки».

Загальні характерні риси переломів

Після впливу травмуючого агента різного характеру розвиваються характерні ознаки та симптоми:

 1. З'являється виражений біль в місці отримання травми. Біль здатна стати нестерпним і привести до втрати свідомості, навіть до розвитку больового шоку. При спробі встати на ногу збільшується осьова навантаження на постраждалу кінцівку, що призводить до різкого посилення больових відчуттів.
 2. На ураженій кінцівки починає швидко наростати набряк. Розвиток набряку відбувається прямо на очах. Ознака є непрямим і розцінюється в комплексі з іншими клінічними проявами. У зв'язку з набряком гіпс на рубчастих кістках рідко накладають вкруговую, частіше застосовується лангету.
 3. Розрив кровоносних судин після травми гомілки, стегна або стопи здатний привести до утворення гематоми. У кожному разі пошкодження гематома з'являється по-різному. Якщо гематома пульсує, в наявності ознака кровотечі з артеріальною мережі.
 4. При травмуванні відбувається значне обмеження фізіологічних рухів в суглобах нижніх кінцівок. Стати на пошкоджену ногу не представляється можливим.

Всі перераховані ознаки визнані відносними, можуть мати інше клінічне пояснення. Можлива схожа симптоматика при ударі. Тоді пацієнту накладається лангету, призначаються знеболюючі засоби і спокій. Для постановки діагнозу перелому гомілки і стопи, тазових відділів створено ряд абсолютних діагностичних критеріїв. У цьому випадку призначаються знеболюючі таблетки, накладається лангету і проводиться симптоматична терапія. При зміщенні уламків застосовуються спиці для правильного зрощення.

У дитини при пошкодженні гомілки, стегна або тазової кістки погіршується загальний стан - підвищується температура, розвивається загальна слабкість.

Абсолютними критеріями діагностики перелому нижніх кінцівок вважаються клінічні ознаки, характерні виключно для перелому кістки. При ударі подібних явищ не відзначається.

 • Кінцівка займає неправильне положення, набуває неприродний вигляд.
 • Розвивається рухливість в нехарактерних ділянках гомілки або стегна, де в нормі відсутній. При такому типі патологічної рухливості не задіяні прилеглі суглоби.
 • При пальпації в області гомілки або в області тазових кісток відчувається характерна крепітація. Обумовлена ​​тертям одна об одну уламків кісток гомілки. Подібна симптоматика відбувається при порушенні цілісності тазових кісток.
 • При відкритому типі видно відламки кісток гомілки або стопи, що виступають через рану на нозі. У цій ситуації рекомендується накладання стерильної пов'язки і зупинка кровотечі. Лангету при відкритому переломі накладається на неушкоджену сторону кінцівки.

Пошкодження стопи вимагає особливого догляду і уваги. Стопа анатомічно складається з великої кількості окремих кісточок, взаємопов'язаних між собою і з іншими кістками ноги. Якщо один фрагмент пошкоджується, подібне неминуче відбивається на інших частинах. При неправильно зрощених або нелікованих травмах стопи виникає ризик розвитку плоскостопості або артрозу.

Перелом стопи буває в плеснової кістки, предплюсневие області і фалангах пальців.

Будь-який з видів пошкодження передбачає тривалість лікування в межах 2 тижнів, або три тижні при ускладнених формах порушення цілісності кісток. На кінцівку накладається гіпсова лангетку, хворому пропонується пересуватися, використовуючи милиці. Надалі потрібно реабілітація.

Загальні ознаки порушення цілісності стопи включають аналогічні симптоми, що і при іншому варіанті: біль в області поразки, набряк, порушення функцій. Знеболюючі таблетки полегшують стан лише на короткий час.

Характерна клінічна картина після пошкодження плеснової кістки або однієї з предплюсневих кісток ноги полягає в хворобливості при пальпації або при спробі стати на ногу, набряку підошовної частини ноги і деформації стопи. Може розвинутися набряк і підвищиться місцева температура в гомілковостопному суглобі. При спробі повернути ногу в суглобі відчувається різкий біль. Стопа помітно деформована, що видно при огляді.

Травма стопи зі зміщенням у дитини виявляє ряд характерних клінічних ознак. В області руйнування кісткового фрагмента виражена біль. Стопа сильно набрякає і деформується. Набряк у дитини особливо виражений в першу добу. Можлива висока температура і ознаки загального нездужання.

Що виявляється при додатковому обстеженні

Крім клінічних проявів остаточно допоможе визначити діагноз рентгенологічне дослідження. Пошкоджена кінцівку виглядає в двох проекціях.

Після проведення операції та установки спиці проводиться контрольне дослідження.

Якщо на рентгенограмі немає чітких даних (часто трапляється при травмі у дитини), після її виконання можливо провести магніторезонансну томографію, особливо часто дослідження відбувається при травмах маленьких кісток стопи. Якщо пацієнт не може бути поміщений в сканер з певної причини, можливо дослідження за допомогою комп'ютерного томографа. Таке трапляється при травмі тазових відділів скелета. Обстеження дитини зазвичай проводять під загальним наркозом.

Магнітно-резонансна томографія часто дозволяє виявити ознаки травми там, де рентгенологічний знімок нічого не показує.

Вірогідним діагностичним дослідженням служить остеосцінтіграфія. Однак метод дослідження має ряд протипоказань до застосування. Зокрема, у літніх людей з-за зниження інтенсивності обміну речовин картина стає нечіткою і недостовірної або видає помилковий негативний результат. Відносним протипоказанням є дитячий вік.

Трапляється, пацієнту показано оперативне втручання. Тоді потрібне повноцінне обстеження, що включає клінічні аналізи і електрокардіограму. Неодмінною умовою має бути задовільний загальний стан і нормальна температура. В іншому випадку оперативне втручання відкладається до нормалізації загального стану.

Симптоми, набряки і лікування перелому ноги

Перелом ноги - це травма однієї або декількох кісток нижньої кінцівки, з порушенням їх цілісності. Такі пошкодження зустрічаються дуже часто, їх поширеність серед загальної маси переломів становить 45%.

В першу чергу, травма є результатом необережного пересування по вулиці або по дому.

Друга за поширеністю причина пошкодження нижніх кінцівок - ДТП і падіння з висоти.

На третьому місці залишаються виробничі нещасні випадки і кримінальні події.

Причиною також можуть служити хвороби, вже наявні у людини, а перелом може статися в результаті навіть невеликого навантаження на кінцівку. Наприклад, ризик отримання травми зростає у людей, які страждають від остеопорозу.

Ризик отримання травми збільшується у наступній категорії людей: у спортсменів, в силу їх професійної діяльності, у дітей, через їх високої рухливості і необережності, у пенсіонерів, через вікових змін, що відбуваються в структурі кісток.

Ступінь вираженості симптомів буде залежати від характеру отриманої травми і від її тяжкості.

До найбільш часто зустрічається ознаками можна віднести:

Відчуття болю. Якщо нога знаходиться в нерухомому стані, то вона тупа і ниючий. При спробі поворухнути кінцівкою або спертися на неї, біль стає різкою, пульсуючою.

Рухливість кінцівки обмежена.

Після нетривалого часу поруч з місцем травми з'явиться набряк і гематома.

Крепітація, яка виникає через тертя уламків одна об одну.

Хрускіт, який виникає безпосередньо в момент ушкодження.

Іноді нога рухається в тому місці, де відсутні суглоби. Але цей симптом може і не проявити себе. Найчастіше він спостерігається при травмі трубчастих кісток.

Якщо перелом відкритий, то буде видно кістку, яка прорвала м'які тканини, м'язи і шкірний покрив.

Якщо відбувся зсув кісток, то можна буде прищепити відламки кістки.

Неприродне положення ноги.

Укорочення кінцівки за рахунок м'язів, «який підтягся» до місця трагедії.

Якщо зламаний надколінок, то набряк утворюється практично моментально, ногу буде неможливо зігнути і розігнути. При цьому, якщо відламки не розійшлися, більш ніж на півсантиметра, то функція опори на ногу втрачено не буде.

Якщо травмована стопа, то встати на ногу не вдасться, набряклість з'явиться, але, як правило, вона не так виражена, як в області надколінка.

Поява набряку після травми ноги є цілком природним явищем. Іноді припухлість виникає відразу, іноді з часом, але переломів без набряків не існує. Освіта його відбувається через те, що нормальний кровотік в травмованій ділянці різко порушується.

Іноді припухлість не проходить тривалий часовий період, може супроводжуватися хворобливими відчуттями. Часто така тривала набряклість викликана травмуванням зв'язок, м'язової тканини і сухожиль.

Набряк може зберігатися навіть тоді, коли гіпс вже був знятий, а зрощення кісток завершено. Це часто відбувається через застій лімфи, тому подібне явище отримало назву лімфостаз. Це досить серйозне ускладнення, яке може привести до розвитку ряду хвороб: до фіброзу тканин, до появи кіст, до утворення виразок. Якщо пацієнт помітив тривалий час не проходить набряк, то необхідно звернутися за консультацією до лікаря.

Сучасні методики лікування, з використання різних препаратів і з проведенням різноманітних процедур відмінно допомагають позбутися від застійних явищ в кінцівки. Допоможуть УФ-опромінення, гідромасаж, електростимуляція м'язів, фонофорез і електрофорез.

Класифікації єдиної не існує, так як є певні показники, від яких залежить той чи інший вид перелому.

Тому в залежності від ступеня тяжкості травми, виділяють наступні пошкодження:

Повні і неповні переломи. При цьому повні бувають зі зміщенням уламків і без зміщення.

Відкриті травми нижньої кінцівки. Вони характеризуються пошкодженням шкірного покриву, з виходом кістки в зовнішнє середовище.

Закриті травми ноги. Вони локалізуються всередині м'яких тканин.

З ускладненнями у вигляді жирової емболії, інфікування, травматичного шоку або травми інших органів.

Неускладнені, що протікають відносно легко.

Залежно від місця локалізації травми, можна виділити:

Пошкодження кістки стегнової, куди відносяться травми проксимального кінця, діафізарні переломи і переломи виростків стегна. Останні носять назву - перелом дистального кінця кістки.

Пошкодження гомілки, куди відносяться травми виростків кістки великогомілкової, каліцтва дистального характеру, з переломом обох кісток гомілки і травми щиколоток.

Пошкодження стопи, при цьому страждає Передплесно, плеснові кістки і фаланги пальців.

Від того, які особливості має лінія зламу, виділяють наступні травми:

Якщо лінія розташована поперечно кістки - поперечні переломи.

Якщо лінія знаходиться під кутом до кістки - косі переломи.

Якщо лінія проходить уздовж кістки - поздовжні переломи.

Якщо лінія йде по спіралі - гвинтові переломи.

Коли переломи з уламками, то можна класифікувати їх наступним чином:

Відривна травма, про неї йде мова в тому випадку, коли від кістки відходить фрагмент невеликого розміру.

Поліфокальной травма - від кістки відірвалося два і більше фрагмента великого розміру.

Вбитому травма. В даному випадку мається на увазі входження одного осколка в інший.

Осколковий травма, з наявністю осколків.

Роздрібнена травма, коли осколків безліч і вони дрібні.

Компресійна травма відбувається в результаті стиснення кінцівки.

Закритий перелом може бути, як зі зміщенням уламків, так і без зміщення. Визначити останній набагато легше, ніж перший, адже якщо сталося рух уламків, то найчастіше це видно по нестандартній формі ноги, має деформацію.

Симптоми закритих переломів іноді схожі з симптомами сильних ударів, але запідозрити саме перелом допоможуть наступні ознаки:

Відбулася сильна деформація ноги.

Під час пальпації чути хрускіт, навіть без використання додаткового приладу.

Кость рухлива в тому місці, де відсутня суглоб.

Остаточний діагноз поставить лише лікар, після проведення рентген - дослідження. При цьому кожній людині необхідно мати певні знання, як допомогти потерпілому з закритим переломом. Йому необхідно дати знеболюючий засіб, потім зафіксувати ногу. Зробити це можна правильно навіть без наявності під рукою спеціалізованих шин, наприклад, Крамера або Діхтерса. Досить знайти палицю, парасольку, щільний картон або інше відповідне по довжині і міцності засіб і прив'язати його до ноги. Фіксація повинна бути міцною і надійною, але не тугий. Після скоєння подібного роду заходів, потерпілого слід доставити в стаціонар.

Відкрита травма завжди набагато небезпечніше ніж закрита. Вона супроводжується серйозними ушкодженнями не тільки кісток, але і тканин. Відрізнити відкритий перелом не складає труднощів. Адже крім постійних супутників у вигляді набряклості, крововиливи і болю, додається яскрава ознака - кістка буде проступати назовні.

Подібна травма вимагає негайного лікування, адже вона може привести навіть до летального результату. Важливим моментом є надання грамотної першої допомоги. Для початку потрібно постаратися знизити страждання хворого, для цього йому необхідно дати будь-яке знеболююче засіб, що є в наявності. Потім ногу потрібно знерухомити. Для цього використовується люблячи довга і жорстка палиця або дошка. Фіксація повинна бути надійною, щоб під час транспортування не відбулося руху кістки. Для кріплення вкрай бажано скористатися якщо не стерильним, то хоча б просто чистим матеріалом, щоб не інфікувати рану. Її слід обробити навколо будь-яким антисептиком. Кость не можна вправляти самостійно - це прерогатива професіоналів.

Постійним супутником відкритої травми є кровотеча. Якщо воно артеріальний, коли кров має яскравий червоний колір і надходить назовні інтенсивно, тоді потрібно накласти поверх пошкодженої артерії тугий джгут. Коли кровотеча венозний, то можна обмежиться звичайним перетягуванням за допомогою пов'язки, яка повинна розташовуватися нижче пошкодженої області. Венозна кров темніша, при цьому струмінь не пульсує. Після того. Як всі заходи з надання допомоги будуть завершені, травмованій людині необхідно звернутися за кваліфікованою допомогою.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів, натисніть Ctrl + Enter

Як після перелому розробити ногу?

Після отримання травми, проходження курсу лікування і зняття гіпсу, нога часто відмовляється нормально функціонувати. Поетом необхідно здійснювати певні заходи, спрямовані на її розробку.

Вона має за мету, як:

Допомогти усунути атрофію м'язів, запустити відновлювальні процеси в пошкоджених і змінених судинах.

Допомогти суглобам краще працювати, стати більш рухливими.

Знизити або повністю усунути набряклість.

Відновити тонус і колишню еластичність м'язів.

Програма реабілітації в кожному випадку складається індивідуально, але обов'язково включає в себе комплекс вправ, дотримання дієти, відвідування масажного кабінету і водні процедури, наприклад, ванни з добавками.

Вправи після перелому ноги

Як нескладних вправ, спрямованих на відновлення кінцівок, можна вибрати наступні:

Сидячи на стільці необхідно обертати ногою по колу. Рухи повинні здійснюватися як в колінному, так і в гомілковостопному суглобі. Починати займатися можна через тиждень після зняття гіпсу.

Найпростіше, що можна зробити - це збільшити час ходьби. Піші прогулянки допоможуть не тільки розробити кінцівку, а й наситити організм киснем.

Вчинення махів ногою, для цього потрібно знайти собі опору. Підійде спинка стільця або просто стіна. Повторити потрібно не менше 10 разів.

Підняття на шкарпетки з подальшим перекатом на п'яти.

У положенні лежачи здійснювати піднятими ногами перехресні махи. Занадто високо кінцівки піднімати не слід.

Ці вправи потрібно виконувати регулярно, і вже через місяць людина відчує значне поліпшення. Нога стане слухняною, здатної прийняти ще більші навантаження. Тому можна приступати до занять в тренажерному залі. Крутити педалі велосипеда, для початку показано не більше 10 хвилин. У міру зміцнення м'язів, можна збільшувати тривалість занять.

Лікувальні заходи включають в себе кілька послідовних етапів. Після того, як пацієнт буде доставлений в стаціонар і доктор поставить точний діагноз, можна приступати до терапії. Від того наскільки складна травма, залежить і хід подальших лікарських дій. Можливо відразу буде накладено гіпс, а можливо, що для початку потрібно хірургічне втручання, з імплантацією металевих конструкцій.

Лікарська терапія не проводиться. Пацієнт отримує знеболюючі засоби під час проведення основних маніпуляцій. Іноді буває показаний прийом препаратів кальцію для прискорення зрощення кісток ноги.

Сучасні методи терапії зводяться до:

Закритої репозиції кісток.

Проведення остеосинтезу з мінімальними розрізами.

Подальші заходи будуть вже направлені на відновлення функції ноги і на прискорення процесів зрощення кістки.

Гіпс після перелому ноги накладають практично в 100% випадків.

Терміни його носіння варіюються і залежать від тяжкості та місця розташування травми:

Якщо була зламана кісточка, але не відбулося зміщення, то гіпс доведеться носити від 3,5 до 7 тижнів. Термін буде більше, якщо страждає внутрішня частина щиколотки. Якщо спостерігається зсув, то в гіпсі можна провести до 3 місяців. Коли в перелом включена великогомілкова кістка, то обездвижена нога буде практично 4 місяці.

Якщо була зламана гомілка, але не відбулося зміщення, то гіпс буде перебувати на постраждалому 3 місяці. Якщо зсув є, то можна перебувати в стані знерухомлення на місяць більше.

Коли стався перелом стопи без зміщення, гіпс буде накладено на 1,5 місяці, при наявності зміщення на 12 тижнів.

Фаланги пальців заживають швидше за інших кісток ноги, тому загіпсовані вони будуть приблизно 2 тижні.

Ці терміни досить умовні і можуть варіюватися з відхиленням в більшу або меншу сторону.

Автор статті: Каплан Олександр Сергійович, лікар-травматолог, ортопед

Можна розділити переломи на дві великі групи. Причиною переломів першої групи є вплив на кістку різних сил: падіння, удар і інше. Причиною переломів другої групи є ослаблення самої кістки і її крихкість. При другому виді небезпека перелому зростає в.

Перелом руки - це травма однієї або декількох кісток кінцівки. Дане поняття об'єднує в собі переломи плечової кістки або передпліччя, переломи, що локалізуються в області ліктьового суглоба. Сюди також можна віднести відповідні травми кисті руки і пальців. Правильне зрощення кісток і нормалізація функцій руки вкрай важливі для людини.

Перелом шийки стегна - це пошкодження цілісності стегнової кістки. Травма локалізується в самій її тонкої частини, яка носить назву шийки і з'єднує тіло кістки і її головку. Багатьма людьми такий діагноз сприймається як вирок. Подібне ставлення до травми обумовлено тяжкістю відновлення і необхідністю операції в.

Людське тіло дуже крихке, тому ніхто з нас насправді не застрахований від переломів кісток, які виникають як наслідок серйозних травм. На жаль, більшість таких каліцтв вимагають не тільки медикаментозної терапії, а й оперативного втручання, а також певного реабілітаційного періоду після зрощення.

Народний засіб лікування переломів. Потрібно взяти п'ять лимонів, п'ять яєць, п'ятдесят грамів коньяку, дві столові ложки меду. Коньяк можна замінити кагором. Змішайте сире яйце з медом, а шкаралупу від них висушіть. Подрібніть цю шкаралупу і змішайте зі свіжим лимонним соком. Через пару-трійку днів шкаралупа повинна розчинитися в.

При копіюванні матеріалів, активне посилання на сайт www.ayzdorov.ru обов'язкове! © AyZdorov.ru 2009-2017

Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування, консультація лікаря обов'язкова!

Перелом ноги

Перелом ноги є порушенням цілісності кістки при наданні навантаження або механічному впливі, що перевищує її міцність. Виникнення переломів обумовлюється як травмуванням певної ділянки, так і наявністю різних патологій і захворювань, здатних знизити міцність кісткової тканини і зробити її більш вразливою. Ступінь тяжкості при переломі кісток ніг визначається кількістю і характером пошкоджених ділянок. При множинних переломах можливий травматичний шок і втрата крові. Відновлювальний процес в таких випадках відбувається досить повільно і залежить від характеру пошкодження, протікання захворювання і від загального стану потерпілого, включаючи здатність кісткової тканини зрощуватися.

Перелом ноги: важлива інформація

Насправді переломи кісток явище в живій природі аж ніяк не рідкісне, а методи лікування і відновлення непогано вивчені і успішно застосовуються на практиці. Дані захворювання, судячи з історичними даними, виліковували навіть в первісному суспільстві. Що стосується нинішнього часу, то травматологи і хірурги відточили майстерність за допомогою сучасного медичного обладнання, яке дозволяє побачити неправильно зрощені кісткові тканини. У медичній практиці мають місце кілька типів переломів, кожен з яких характеризується областю локалізації, характером пошкодження і кінцевим наявністю змінених тканин. Серед усіх типів найпоширеніші:

 1. Переломи компресійні - ті, які представляють собою невеликі тріщини, отримані в результаті постійного впливу на ноги. Даний тип переломів є найбільш характерним для професійних спортсменів.
 2. Перелом ноги без наявності зміщення. Характеризується додатковим пошкодженням тканин, що оточують зламану кістку без зміщення.
 3. Переломи з наявністю зсувів. При пошкодженні зламана частина кістки зміщується щодо другої частини.
 4. Осколковий перелом ноги характеризується руйнуванням пошкодженої кістки на кілька частин - осколків.
 5. Відкритий перелом - перелом ускладненого типу з проривами назовні.

Що стосується стрoенія ноги, то кожна з них складається з кісток:

 • стегнова кістка;
 • колінної чашечки або надколінок;
 • велика гомілкова кістка;
 • мала гомілкова кістка.

Виникнення переломів при отриманні травм різного походження характеризують такі відносні симптоми і ознаки:

 1. Посилюються больові відчуття на місці перелому при осьової навантаженні на ногу.
 2. Поступове поява набряклості на нозі в ураженій області - цей критерій є відносним і, як правило, не несе уточнюючої інформації щодо наявності перелому.
 3. Гематома на місці пошкодження також виникає після певного часу. У кожного потерпілого проявляється по - різному. Гематома пульсуючого характеру вказує на наявність кровотечі.
 4. Обмеження рухливості при порушеннях функціональних особливостей ноги при переломах, що характеризується тимчасової неможливістю надання будь-якої навантаження на постраждалу ногу.

Залежно від ступеня тяжкості в добавок до відносним ознаками переломів додаються абсолютні:

 • неправильне положення ноги, що має явні відхилення від природного вигляду;
 • рухливість кінцівки в непередбачених будовою скелета ділянках ніг без задіяння суглобів;
 • відчуття хрускоту при тому, що промацує на місці пошкодження, має найменування в медичній термінології - крепітація;
 • наявність уламків кісток, які можуть бути видні при переломі відкритого типу.

Причини переломів ніг можуть бути самими різними, однак всі вони характеризують отримання травм кістки з їх видимим пошкодженням і порушенням цілісності будови. До факторів виникнення переломів можна віднести вогнепальні поранення, різні побутові і виробничі травми, а також пошкодження, отримані внаслідок заняття спортом.

Проведення діагностики та лікування переломів

Лікування переломів ніг, як правило, призначається після проведення діагностики захворювань. На сучасному етапі при звичайних обставинах практично в кожному випадку призначається рентгенографія. При отриманні знімків в прямій і бічній проекціях ймовірність встановлення неправильного діагнозу зводиться до мінімуму, так як вони дозволяють візуально побачити наявність і характер перелому і визначитися з прийняттям заходів.

Проведення лікування передбачає приведення пошкоджених кісток ніг в правильне положення з обов'язковою наступною фіксацією. У більшості випадків в якості першої допомоги є прийняття знеболюючих препаратів через крапельницю або ингаляционную маску, а також забезпечення нерухомості кінцівки за допомогою шини. Після визначення характеру перелому лікарям надається можливість вжити подальших заходів. У тому випадку коли є перелом без наявності зсувів і набряків, лікування обмежується накладенням гіпсової пов'язки.

Коли ж нога сильно набрякає, накладається шина.

Якщо кістки зміщуються, то перед фіксацією їх необхідно поставити на місце. Дана процедура називається репозицією закритого типу. При її проведенні хворому може бути призначений місцевий або загальний наркоз, при якому повністю будуть відсутні больові відчуття. Після того як кістки наводяться в правильне положення, хворому в обов'язковому порядку накладається гіпс.

Деякі серйозні переломи ніг вимагають хірургічного втручання з подальшою внутрішньої фіксацією кістки за допомогою спиць, пластин, гвинтів або прутиків. Металеві конструкції можуть бути згодом видалені або залишені в нозі в тому випадку, якщо вони не викликають відчуття дискомфорту і є основними фіксаторами і замінниками втрачених або розламаних ділянок кісткової тканини. У дуже рідкісних випадках використовується зовнішній каркас з можливістю закріплення кісток в потрібному положенні за допомогою болтів, які підлягають обов'язковому зняттю після зрощування. Проведення хірургічної операції передбачає в обов'язковому порядку подальше накладення гіпсової пов'язки для надання можливості правильного зрощення кісток ніг.

Процес зрощування буде проходити під періодичним контролем травматолога-ортопеда. Зазвичай перший огляд призначається пацієнтам після однієї або двох тижнів після накладення гіпсу. Найскладніші переломи при звичайному розкладі підлягають загоєнню в період від 3 місяців до півроку. Однак після зняття пов'язки багато пацієнтів потребують подальших оглядах при проведенні контрольних рентгенівських знімків ще протягом деякого часу.

Процес реабілітації під час проведення і після лікування

Під час лікування хворим рекомендується строго дотримуватися всі лікарські поради та рекомендації.

Багатьом буде показано при пересуваннях до загоєння переломів ніг використовувати милиці або інвалідне крісло. Використовувати опорну обладнання необхідно з дотриманням техніки безпеки. Тривалість лікування в кожному конкретному випадку різна. Невеликі закриті переломи без зсувів заживають зазвичай протягом 7 місяців. Однак ускладнені ушкодження можуть зажадати більшого часу для досягнення повного одужання.

Процес реабілітації включає в себе проведення ряду фізіотерапевтичних процедур і вправ з лікувальної гімнастики, які можуть бути показані хворому до і після зняття гіпсу. Дуже важливо неухильно виконувати розпорядження лікаря і одразу звертатися до нього в разі виникнення будь-яких питань, пов'язаних зі станом ноги. Дані заходи спрямовані на відновлення м'язової активності, гнучкості і рухливості пошкодженої кінцівки.

Копіювання матеріалів сайту можливе без попереднього узгодження в разі установки активної індексується посилання на наш сайт.

Ознаки панкреатиту симптоми

Панкреатит - симптоми і лікування, ознаки нападу

В основі панкреатиту лежить запальний процес, який відбувається в тканинах підшлункової залози. В результаті згубний вплив призводить до пошкодження і корекції всередині і зовні-секреторної функцій. Цей процес сприяє порушенню обміну речовин.

Через панкреатиту ферменти які за умовчанням виробляються підшлунковою залозою для перетравлення їжі, починають свою роботу не в просвіті дванадцятипалої кишки, а в самій підшлунковій.

Як наслідок, залоза починає переварювати саму себе, тим самим даючи поштовх до появи симптомів панкреатиту. Виробляються ферменти потрапляють в кровоносну систему, і розносяться по всьому організму дорослої людини - викликаючи рясну інтоксикацію організму.

Щороку зростає кількість людей, які страждають панкреатитом. Люди, схильні до переїдання, любителі жирної їжі та алкоголю знаходяться в небезпечній зоні, і схильні до виникнення панкреатиту.

Жовчні камені і алкоголізм є причинами майже 90% госпіталізацій у зв'язку з гострим панкреатитом. За деякими даними понад 40% всіх пацієнтів - це алкоголіки з некрозом підшлункової залози або деструктивним панкреатитом.

Якщо людина має схильність до хронічного переїдання, ризик виникнення панкреатиту збільшується в рази, особливо при зловживанні жирною, смаженої їжі. Також до розвитку панкреатиту можуть привести застуда, грип, герпес, харчова алергія, гастрит, апендицит.

Що стосується факторів ризику, то люди у яких є дані звички або захворювання найбільше схильні до виникнення панкреатиту:

 • алкоголізм і куріння;
 • травми живота;
 • судинних захворюваннях;
 • порушення відтоку жовчі;
 • постійне вживання великої кількості жирної, смаженої, копченої, гострої їжі;
 • хворобах сполучної тканини;
 • захворювання шлунка і дванадцятипалої кишки (виразкова хвороба, гастрити, пухлини);
 • спадкової схильності;
 • прийомі певних ліків (тетрациклін, сульфаніламіди, цитостатики);

Після перенесеного гострого панкреатиту може розвинутися хронічна форма, а це вже загрожує розвитком цукрового діабету та іншими серйозними наслідками, аж до раку підшлункової залози.

Панкреатит і його симптоми будуть залежати від форми захворювання, виділяють гострий і хронічний панкреатит.

У період гострого панкреатиту, симптоми розвиваються як при сильному отруєнні. В першу чергу це найсильніша біль у верхній частині живота (подложечной область, праве або ліве підребер'я), як правило, оперізуючого характеру. Після прийняття знеболюючих препаратів або спазмолітиків біль не вщухає. При несвоєчасному наданні медичної допомоги і зняття больових відчуттів у пацієнта може статися больовий шок.

Також характерний кашкоподібний пінистий стілець з неприємним запахом, що містить частинки, неперетравленої їжі. У більшості випадків виникають нудота, неодноразова блювота, іноді вона може бути без шлункового вмісту. У хворого характерний вигляд: він виснажений і покритий потом, пульс прискорений, дихання поверхневе, часте. Внаслідок інтоксикації, зневоднення організму падає артеріальний тиск, порушується свідомість. Може розвинутися колапс і шок.

Гострий панкреатит розвивається несподівано і зазвичай триває короткий період часу. При перерахованих вище симптомах панкреатиту у людини з кожною хвилиною стан погіршується, зволікати в таки випадках не можна і слід якомога швидше викликати «швидку допомогу».

Що стосується хронічної форми захворювання, то больовий синдром менш виражений.

Симптоми хронічного панкреатиту

У разі хронічного панкреатиту на перший план виходять симптоми порушення травної та ендокринної функції залози. Хронічний панкреатит може деякий час протікати без видимих ​​симптомів або маскуватися під інші захворювання органів черевної порожнини.

Протягом хронічного панкреатиту виділяють два періоду, початковий - який може тривати роками і то проявляти себе специфічними симптомами, то затихати, і період - коли порушення, пошкодження в підшлунковій залозі носять виражений характер і докучають людині регулярно.

У початковому періоді основним проявом виступає больовий синдром. Болі (менш інтенсивні, ніж при гострій формі захворювання) оперізуючого характеру, локалізується у верхніх відділах живота. Больові відчуття можуть бути оперізують, зменшуватися в положенні сидячи, при нахилі тулуба вперед, частіше виникають через 20-40 хвилин після прийому їжі.

Також для хронічного панкреатиту характерні диспепсичні розлади організму: втрата апетиту, відрижка, пронос, нудота, блювання, метеоризм, постійне бурчання в животі. Людина втрачає апетит і швидко худне. В основному поява характерних болів провокуються надмірним вживанням жирної, смаженої їжею, алкоголем або великою кількістю газованих напоїв, а також шоколаду, кави.

Виходячи з різних симптоматичних комплексів, які відчувають пацієнти з хронічним панкреатитом, виділяють кілька видів захворювання, для кожного з них характерні свої клінічні симптоми.

 1. Диспепсичний - відзначається здуття живота, діарея, зниження маси тіла.
 2. Безсимптомний - може ніяк себе не проявляти роками.
 3. Псевдоопухолевая - основна ознака жовтушність шкіри, склер та інші.
 4. Больовий - після прийому їжі і особливо алкоголю виникає больовий синдром.

В результаті хронічного панкреатиту може так змінитися форма підшлункової залози, що вона почне тиснути на дванадцятипалу кишку і заважати проходженню їжі, крім цього зменшується її здатність виробляти ферменти і гормони, формується секреторна недостатність.

При хронічному панкреатиті може спостерігатися симптом Тужиліна - поява яскраво-червоних плям в області живота, спини, грудей, які представляють собою аневризми і не зникають при натисканні.

Пацієнти, які страждають на гострий панкреатит, підлягають негайній госпіталізації в реанімаційне відділення, в якому їх обстежують в екстреному порядку і призначають необхідне лікування.

Головною метою лікування є усунення болю, корекція порушень функції підшлункової залози, попередження та лікування ускладнень. Ліки при панкреатиті призначають для купірування запального процесу, усунення патогенних факторів, зниження больових відчуттів, нормалізації травлення в тонкому кишечнику.

У перші кілька днів розвитку важкого гострого панкреатиту може постати питання про операцію. Оперативне лікування показано при підозрі на деструктивний панкреатит та при ознаках запалення очеревини, а також при неефективності консервативної терапії.

Важкий панкреатит, викликаний жовчними каменями, лікують ендоскопічно або оперативно. Хірургічне втручання полягає у видаленні жовчного міхура і санації (очищення) проток.

Як лікувати панкреатит народними засобами

Важливо розуміти, що народні засоби можуть використовуватися в лікуванні панкреатиту в домашніх умовах тільки в якості додаткової терапії з дозволу лікаря.

 1. Необхідно взяти по одній столовій ложці настою пустирника, безсмертника і календули. Все це перемішати і залити окропом. Настоювати протягом 60 хвилин, після чого процідити і пити по 5-6 разів на день. Обсяг разової порції 125 мл.
 2. Подрібнити і перемішати настій ірису і полину гіркого в рівних пропорціях. Наберіть столову ложку отриманої суміші і залийте окропом. Через 50 хвилин можна пити, попередньо процідивши відвар. Приймати за 20 хвилин до їди по 1 \ 3 склянки тричі на добу.
 3. Великий відвар з трав. Для цього будуть потрібні такі компоненти в рівних пропорціях - череда, сухоцвіт, хвощ, квітки ромашки та календули, звіробій, полин і шавлія. Все подрібнити і змішати. Готувати також, як і вищеперелічений рецепт. Пити слід 3 рази на день, по 125мл, за 30 хвилин до прийому їжі.
 4. Багатокомпонентний відвар, який складається з коренів лопуха, коріння оману, квіток ромашки, квіток календули, трави полину, трави звіробою, трави сухоцвіту, трави хвоща польового, трави череди, трави шавлії. Дві столові ложки збору залити 2 склянками окропу, настоювати в закритому термосі 3-4 години. Процідити. Приймати по 1 / 3-1 / 2 склянки настою за 30 хвилин до їжі 3 рази на день.
 5. Натщесерце протягом тижня можна пити свіжовичавлений сік з моркви і картоплі.
 6. Дві чайні ложки насіння кмину, залити склянкою окропу і настояти 120 хвилин. Процідити і можна пити по 2-3 рази на день по 1/2 склянки, до їди.

Загалом народне лікування панкреатиту включає дотримання дієти, збори з лікарських рослин і гімнастику.

Головний принцип дієтотерапії - вживання їжі, щадить шлунок, підшлункову залозу і печінку. І так, що можна їсти при панкреатиті, а також докладний список продуктів наведено нижче:

 1. Відварені або запечені овочі - кабачки, буряк, морква, картопля, цвітна капуста, брокколі, огірки (у вигляді пюре).
 2. Молочні продукти - найбільш підходящими вважаються кисломолочні продукти на зразок кефіру, а ось саме молоко пити не рекомендується. Можна їсти 5-7% сир. З сирів дозволені до вживання моцарелла, адигейський, гауда.
 3. М'ясо тільки відварне, пісне. До риби такі ж критерії.
 4. Можна ананаси, солодкі яблука, банани, полуниця, авокадо.
 5. Рекомендуються різні каші - гречка, вівсянка, рис, манна каша.
 6. Їсти потрібно неквапливо, ретельно пережовуючи їжу, 4-6 разів на день.

У період загострення хронічного панкреатиту, в перші 1-2 дні призначають голод. Дозволено прийом тільки рідини - відвар шипшини, неміцний чай, і лужна мінеральна вода без газу.

Слід дотримуватися таких правил здорового способу життя:

 • помірне вживання алкоголю;
 • дотримання основ правильного харчування;
 • своєчасна діагностика і лікування жовчнокам'яної хвороби.

Метою профілактики є призупинити прогресування запалення, попередити розвиток ускладнень.

Рекомендується 2-3 рази на добу виконувати спеціальну дихальну гімнастику, відчутно допомагає ефект масажу внутрішніх органів. Гімнастику слід виконувати після стихання симптомів нападу панкреатиту.

 1. Вдихнути, видихнути і затримати дихання. Плавно, але при цьому досить сильно втягнути живіт і порахувати до трьох, після чого розслабити м'язи живота.
 2. Вдихніть, видихніть і затримайте дихання. Під час дихальної паузи якомога сильніше «надійти» живіт, порахуйте до трьох. Видихаючи - розслабтеся.
 3. На середині вдиху затримайте дихання на 1-2 секунди і продовжуйте вдихати далі як би направляючи повітря в живіт і при цьому випинаючи черевну стінку. В кінці вдиху з надутим животом дихання знову затримати, порахувати до трьох. Продовжуючи рахунок до шести, почати повільно втягувати черевну стінку. Видихніть і розслабте м'язи живота.
 4. Сильно втягніть живіт на видиху. Затримавши дихання на кілька секунд, розслабте м'язи черевного преса. На вдиху активно надути живіт, а на видиху знову втягнути.

Щоб уникнути появи неприємних симптомів панкреатиту слід грунтовно переглянути свій спосіб життя, обмеживши споживання алкоголю і відмовившись від занадто жирної їжі. Займайтеся спортом, ведіть збалансоване харчування, проводите своєчасну профілактику жовчнокам'яної хвороби, і в такому випадку - панкреатит вас не потурбує.

Як лікувати запалення підшлункової залози в домашніх умовах

Дієта при панкреатиті підшлункової залози: зразкове меню

Хронічний панкреатит підшлункової залози

Холецистит - симптоми і лікування, дієта

Додати коментар Скасувати відповідь

Популярне

 • Фракція АСД 2 застосування для людини: інструкція
 • Плями на тілі схожі на лишай: причини і лікування
 • З яких причин з'являється світлий кал у дорослих?
 • Чим лікувати простатит у чоловіків - ліки і ознаки недуги
 • Як швидко вивести вошей і гнид в домашніх умовах
 • Рожевий лишай у людини: причини і лікування, фото
 • Лишай у людини: фото, ознаки та лікування

Противірусні препарати - недорогі і ефективні.

проводити лікування захворювань може тільки кваліфікований лікар.

Симптоми панкреатиту і його лікарське лікування

Якщо у вас з'явилася блювота і оперізуючий біль в області живота, як то кажуть, після ситного обіду, то це означає, що у вас з'явилися проблеми зі здоров'ям, так як це головні симптоми гострого і хронічного панкреатиту. При цьому захворюванні, і неважливо протікає воно в хронічній формі, або ж це гострий панкреатит - симптоми: сильна блювота, яка не приносить хворому полегшення.

Хочеться сказати, що при хронічній формі захворювання симптоми виражаються не так швидко, але з тривалим перебігом хвороби. Біль при панкреатиті, як уже було сказано вище, що оперізує і розповсюджується в нижні ділянки грудної клітки. Бувають випадки, що у хворого виявляються приступообразні болю, але даний симптом спостерігається частіше у тих, хто має гострою форму захворювання.

При гострій формі захворювання болю локалізуються під ложечкою у верхній частині, лівому і правому підребер'ї, якщо вражена вся заліза, то болю мають оперізуючий характер. Так само у хворого виникає блювота з домішкою жовчі, яка не приносить йому полегшення, сухість у роті, гикавка, нудота і відрижка.

Загальне самопочуття пацієнта при прогресуючому перебігу хвороби швидко погіршується - піднімається температура тіла, частішає пульс, з'являється задишка, знижується артеріальний тиск, мова стає сухим, виділяється липкий піт, стають блідими шкірні покриви, потім вони набувають землисто-сіруватого відтінку, а риси обличчя загострюються.

Живіт під час огляду роздутий, присутні ознаки парезу шлунка і кишечника, тобто відсутні скорочення. При пальпації, на тлі хворобливих відчуттів в животі, довго не визначається його напруга м'язів, і тільки на пізніх термінах виявляються симптоми подразнення очеревини. При гострій формі захворювання з'являються ускладнення не тільки з боку черевної порожнини, а й у тих органів, які знаходяться за її межами.

До основної групи увійшли такі недуги, як флегмони електронні сумки і нагноєння, перитоніт, внутрішньоочеревинні, гострі ерозії та виразки шлунково-кишкового тракту. До другої групи: набряк і абсцеси легенів, пневмонія, накопичення рідини в плевральній порожнині або ексудативний плеврит. Дуже часто при даному захворюванні проявляються такі хвороби, як гепатит, збій вуглеводного обміну - підвищення в крові цукру і прояв його в сечі.

Серед всіх симптомів панкреатиту може проявлятися біль через утрудненого відтоку секрету підшлункової залози. Виражається це в напрузі капсули підшлункової залози і збільшення тиску на сонячному сплетінні. Больовий ознака проявляється згодом того, що підшлункова залоза має велику кількість нервових закінчень, які стають причиною больового процесу.

Болі можуть тривати протягом від однієї години і до двох діб, в деяких випадках і більше. Інтенсивність больових відчуттів повністю залежить від форми запального процесу в підшлунковій залозі. Її набряк проявляється інтенсивної або різким болем. У деяких випадках симптоми панкреатиту виражені, так що больові відчуття віддають в область грудної клітини і серцеву область хворого. При діагностиці захворювання даний факт слід враховувати. Симптоми при хронічній формі захворювання можуть бути схожі з обструктивної, тобто з гострою формою панкреатиту, які носять довготривалий і ниючий характер. Все тільки що перераховані симптоми хронічної форми захворювання викликаються наявністю каменів у протоках і інших обструкцій, банального здуття черевної порожнини, пов'язаного з кишковим дисбактеріозом і поганою роботою всього травного тракту.

Симптоми холангіогенного панкреатиту

У людини з цією формою захворювання, тобто з наявністю в протоках каменів, проявляються симптоми після прийому їжі, що містять у собі жовчогінні інгредієнти. До них можна віднести в першу чергу жири, і особливо ті, в яких міститься жирна кислота (смажені продукти), а також, кислоти, білки, алкалоїди, ефірні масла, жири та інші.

Симптоми хронічного алкогольного панкреатиту

Симптоми цієї форми захворювання проявляються у тих, хто зловживає спиртними напоями, і виражаються вони після прийому кислої і жирної їжі, свіжих овочів і фруктів. У деяких випадках ознаки хронічного алкогольного панкреатиту маскуються жовчної колькою, яка дає яскраво клінічно виражену картину, тобто проявляється біль у правому підребер'ї, яка віддає в спину, а також з'являється блювота з жовчної домішкою.

На ранній стадії даної форми захворювання може трапиться запор, об'єднаний з гипомоторной дискінезією жовчних проток і товстої кишки. Далі може з'явитися пронос, який виражається нестійким стільцем, зі зміною проносів і запорів. Для тих пацієнтів, хто страждає цією формою захворювання діарея є типовим симптомом в цілому.

Симптоми важких форм панкреатиту

Виражається ця форма захворювання у хворого у вигляді шоку і колапсу. При гнійному перебігу хвороби температура тіла підвищується і при колапсі і набряку підшлункової залози, знижується.

Як ми вже говорили вище, якщо ви були уважні, при даному захворюванні змінюється колір шкірного покриву. Він може бути:

Що таке ціаноз? Ціаноз або забарвлення шкірного покриву і слизових оболонок мають синюшний відтінок. Ціаноз зустрічається вкрай рідко, супроводжує він важкими формами хронічного і гострого рецидивуючого захворювання. Може проявлятися локальними і загальними правліннями на тілі хворого, бічних і передніх поверхнях черевної порожнини, в області пупка і на обличчі.

У деяких випадках можна помітити почервоніння обличчя пацієнта з незначним ціанотіческім відтінком. Після проведення дослідження, можна сказати з усією впевненістю, що у тридцяти відсотків хворих панкреатитом виявляється жовтяниця, яка зазвичай пов'язана з здавленням жовчних проток, і як наслідок поєднання панкреатиту з симптомами жовчнокам'яної хвороби. Викликає закупорку жовчної протоки жовчний камінь і запалення сфінктера і його спазм. Під час пальпації дуже часто на шкірі можна побачити плями, симптоми червонуватих крапельок. Так само можна побачити в місцях проекції підшлункової залози виражену болючість, спостерігається здуття живота, особливо у верхній його частині і проявляється в черевній порожнині сильна шкірна чутливість. Для постановки правильного діагнозу, слід застосовувати й інші методи діагностики даного захворювання. Це необхідно для виключення інших захворювань, які схожі з панкреатитом. У діагностиці важливе значення має біохімічний аналіз крові.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів, натисніть Ctrl + Enter

Лікарське лікування панкреатиту

Лікування даного захворювання призначається лікарем-фахівцем індивідуально для кожного пацієнта, з тієї причини, що без комплексного підходу ні в якому разі не можна проводити лікування.

Лікування супроводжується антіферментной терапією, яка допомагає зупинити в підшлунковій залозі руйнівні процеси. Пацієнту під час нападів необхідний відпочинок і постільний режим. Строго на суворо забороняється приймати важку і смажену їжу, так як вона шкідлива для хворого організму.

Рекомендується дотримуватися спеціальної дієти протягом трьох тижнів. Від одного і до трьох днів хворому, який страждає на важку форму захворювання, призначається голод. Організм в цей час харчується внутрішньовенно.

Хворі, які страждають важкою формою даного захворювання, поміщаються в палату інтенсивної терапії, так як, тільки так можна налагодити стабільний моніторинг гемодинамічних показників, і так само спокійно можна проводити лікування початківців ускладнень.

Як правило, для гострої форми, застосовується хірургічна операція, яка призначається пацієнту виключно в тому випадку, якщо у нього виявлена ​​важка і навіть запущена форма. Під час операції використовується метод лапароскопії, внаслідок чого виробляється установка дренажів.

Після операції пацієнтові лікар призначає антибіотики та препарати, які блокують протизапальні процеси в організмі. Якщо є необхідність, то лікар призначає хворому дегідратаційних терапію. Як ми вже говорили вище, при лікуванні панкреатиту, велике значення має замісна терапія ферментними препаратами, які приймаються тривалий час. Крім цього, лікар-фахівець так само призначає і такі препарати, як:

Обволікаючі лікарські засоби.

Лікування хронічного панкреатиту

Для хронічної форми даного захворювання характерно затишшя і ремісія хвороби, тому в цей час рекомендується лікарями повністю виключити спиртні напої, не вживати важку і жирну їжу, копчену і смажену, і що б не допускати перевантаження підшлункової залози вживати їжу невеликими порціями. Оптимальний варіант - це є часто, але мало. Під час лікування панкреатиту хронічної форми призначаються вітаміни групи В, А, Д і Е. К, а також жовчогінні медичні препарати і ферментні, такі як:

У лікуванні хронічної форми даного захворювання прийом ферментних препаратів пацієнт може продовжувати все життя. Якщо відбувається порушення кишечника, то лікар призначає: прокинетики, тобто цизаприд і домперидон або ж дуоденостаз.

Зараз існує кілька форм панкреатиту хронічної форми:

Больова форма, яка проявляється постійними болями у верхній частині живота, і під час загострення посилюються болями до сильних;

Безсимптомна або латентна форма, в процесі якої хворий може не відчувати больових відчуттів або будь-яких змін в самопочуття тривалий час;

Псевдо пухлинна форма, яка є дуже рідкісною і при якій уражається головка підшлункової залози, і через розростання фіброзної тканини, збільшуються її розміри;

Хронічна рецидивуюча форма, в якій відсутні скарги під час загострення, і при рецидиві - больові відчуття.

Ліки, які призначаються при панкреатиті

Для того, щоб купірувати больовий синдром, призначаються лікарем м-холінолітики:

Метапін (0.1 відсоток розчину - 1-2 мл.);

Атропін (0.1 відсоток - 1 мл.);

Хлороз (0.1 відсоток - 1 мл.);

Підшкірно або платіфіллінагідротартрат (0.2 відсотка - 2 мл.) Підшкірно; і всередину гастоцепін.

Хворим, у яких спостерігається наполеглива больовий синдром, лікар прописує препарати Н2-блокатори:

Фамотидин (на добу 60 мг.);

Ранітидин (на добу 300 мг.);

Так само призначаються і такі препарати, як:

Нош-па (2 відсотки - 2-4 мл.);

Папаверин гідрохлорид (2 відсотки - 2-4 мл.);

Фенікаберан (0.25 відсотка - 2 мл.);

- підшкірно або внутрішньом'язово з холінолітиками.

Так само з цією метою призначається:

Баралгін (5 мл.) Внутрішньом'язово;

Анальгін (50 відсотків - 2 мл.);

Вище перераховані препарати призначаються разом з холінолітиками і антигістамінними препаратами. Лікар призначає антациди (альмагель, гастал, фосфалюгель та інші) по п'ять або шість разів на добу.

Якщо прийом щойно перерахованих медичних препаратів не дає позитивних результатів, то лікар призначає літичні суміші, а саме:

Новокаїн (0.25 відсотків - 100 мл.);

Атропіну сульфат (0.1 відсоток - 1 мл.);

Еуфілін (2.4% розчину - 1 мл.);

Кокарбоксилаза (сто міліграмів) на розчині натрію хлориду (0.9 відсотків - 300-500 мл.) Внутрішньовенно крапельно (лікування триває від трьох і до семи днів);

Магнію сульфат (25 відсотків - 5-10мл.);

Димедрол (1% розчин - 1-2 мл.), Папаверин (2% розчин - 2-4 мл.);

Новокаїн (0.5 відсотка - 50 мл.) На розчині натрію хлориду (0,9% розчин - 300-500 мл.) Крапельно внутрішньовенно.

Якщо спостерігається важкий випадок, то застосовується промедол (1 відсоток розчину - 1-2 мл.), Який вводять спазмолітиками.

Для того, щоб придушити активність панкреатичних ферментів, слід вводити калікреїн- протеазні інгібітори, а саме:

Трасілола (50-100 тис. ОД);

Контрикалу (20-40 тис. ОД);

Гордокс (50-100 тис. ОД).

Тільки що перераховані кошти входять до складу «літичних сумішей».

Такі хімічні інгібітори трипсину застосовуються з такою ж метою: пентоксил (0.2 грама) або метилурацил (0.5 грам) - чотири рази на добу протягом трьох або чотирьох тижнів.

Найефективнішою вважається епсилон- амінокапронова кислота (п'ять відсотків - 100-200 мл.), Яку слід вводити крапельним шляхом внутрішньовенно, на курс десять або дванадцять вливань. Так само вона може прийматися всередину по одному граму чотири рази на добу.

Амінокапронова кислота - це інгібітор плазміну, який пригальмовує перехід тріпсіногена і химотрипсиногена в трипсин і хімотрипсин. Антикінінову активність має продектин або пармидин, який приймається за призначенням лікаря, а саме, по 0.25 - 0.5 грамів тричі на добу, курс триває від одного місяця і до двох. Перитол приймається в дозі чотири міліграми всередину три рази на добу, він допомагає знизити рівень гістаміну і серотоніну, а також знизити в крові амілази і трипсину. Крім цього, за допомогою даних лікарських препаратів можна усунути блювоту і нудоту, що сприяє купірування больового нападу.

Якщо панкреатит протікає з зовні секреторною недостатністю підшлункової залози, то застосовується після зняття ознак загострення замісна терапія, а саме лікарем прописуються медичні препарати, в яких містяться ферменти підшлункової залози, а саме:

За рекомендаціями лікарів дані препарати слід приймати по три або чотири штуки після прийняття їжі. Препарати знімають нудоту, нормалізують стілець, метеоризм, пацієнт набирає масу тіла, в загальному, вони покращують стан пацієнта.

Парентеральне харчування призначається пацієнтам при важких розладах травлення і поганого всмоктування в кишечнику: вводяться суміші незамінних амінокислот, а саме, альвееін, Аміносол, альвезин «Новий» - по 250-400 мілілітрів крапельним шляхом внутрішньовенно; розчини електролітів вводяться крапельним шляхом внутрішньовенно (десять відсотків розчин калію хлориду - 10-15 мл., десять відсотків розчин кальцію глюконату - десять мілілітрів).

Лікар призначає такі вітаміни, як В6, В12, С, кокарбоксилаза, ліпоєвої кислоти або ліпамід всередину, а також анаболічні стероїди, а саме, нероболід, ретаболід і інші по одному мілілітр (п'ять відсотків) внутрішньом'язово один раз в сім днів, курс лікування три або чотири ін'єкції, тобто на розсуд лікаря.

Після лікування у пацієнтів приходить в норму білковий спектр сироватки крові, пацієнт набирає масу тіла, і у нього поліпшуються трофічні процеси. Якщо спостерігаються ознаки токсемії, то лікар призначає внутрішньовенно по чотириста мілілітрів гемодез, гемодез-Н, які створені на основі полівінілпіроллідона. Препарати поліпшують мікроциркуляцію і зменшують інтоксикацію.

Інформація про лікарські препарати не є керівництвом до дії, а дана для ознайомлення, щоб ви мали на увазі, яке зразкове лікування призначить вам лікар!

Кожна людина повинна дбати про своє здоров'я, так як дане захворювання, і не важливо в якій формі воно протікає, неймовірно небезпечно своїми грізними ускладненнями. І що найстрашніше з них - це некроз підшлункової залози - панкреонекроз і цукровий діабет, і перше, в свою чергу, може перерости в рак підшлункової залози. Саме з цієї причини, ті, хто страждає на хронічний панкреатит, зобов'язаний хоча б один раз на рік робити УЗД підшлункової залози, щоб вчасно виявити почало некротичні зміни цього органу.

Супрефорт - пептиди для підшлункової залози

Цей препарат належить до групи біодобавок. Супрефорт позиціонується виробником, як біорегулятор діяльності підшлункової залози. Він розроблений Інститутом біорегуляції і Геронтології СЗО РАМН (Санкт-Петербург).

Цітомакси - пептиди тваринного походження

Препарат відноситься до нового класу БАДів - до класу парафармацетіков, створених виключно для Науково-Виробничого Центру ревіталізації та Здоров'я (НПЦРЗ). В його основі лежить нова технологія виділення пептидних фракцій. Ці низькомолекулярні сполуки виділяють з тканин і органів тварин.

Напрями застосування препарату Супрефорт:

Підтримка обмінних процесів на оптимальному рівні;

Профілактика і лікування різних патологій;

Реабілітація та відновлення після травм, операцій, важких захворювань;

Уповільнення вікових змін в організмі людину похилого віку.

Використання Супрефорта дозволяється в будь-якому віці.

Певна послідовність коротких ланцюжків з декількох амінокислот містить у собі інформаційний код. Нанопептіди - це амінокислоти, на їх основі виробляються пептидні біорегулятори. Вони впливають на клітинний метаболізм, приводячи клітку до стимуляції синтезу білків. Подібний механізм дозволяє відстрочити на кілька років вікові зміни.

Препарати з нанопептідамі використовують для профілактики передчасного старіння, для поліпшення якості життя, збільшення кількості прожитих років. Лікування причин і симптомів різних патологій, їх профілактика за допомогою нанопептідов показані абсолютно для всіх вікових категорій.

Види тканин, що використовуються для виділення пептидних біорегуляторів:

Виборче дію на органи і тканини людини залежить від виду препарату. В цілому Супрефорт - комплексний препарат, який ефективно впливає на всі обмінні процеси.

Пептидний комплекс А-1 (проведений з пептидів підшлункової залози тварин),

З підшлункової залози молодих тварин виділяється пептидная фракція. Вона діє вибірково на клітини підшлункової залози людини, регулюючи її функції і нормалізуючи клітинний метаболізм.

Клінічно встановлена ​​ефективність препарату - стану і захворювання:

Порушення вуглеводного обміну;

Перенесені захворювання підшлункової залози різної етіології - відновлення функцій;

Показання до застосування:

Цукровий діабет 1-2 типу;

Недостатність підшлункової залози;

Нормалізація роботи органів травлення;

Відновлення обміну ліпідів і вуглеводів.

Як вживати Супрефорт:

Дозування для дорослих - 1-2 капсули 1-2 р. / Добу. Засіб приймається під час їжі, курс лікування - 4 тижні.

Індивідуальна непереносимість компонентів Супрефорта;

Відео - лекція про природні пептидах:

Автор статті: Горшеніна Олена Іванівна, лікар-гастроентеролог

Панкреатит - це запалення підшлункової залози. Причиною виникнення панкреатиту є перекривання протоки залози каменями з жовчного міхура, пухлиною або кістою. У такій ситуації відбувається збій відтоку травних соків з ферментами в тонкий кишечник. Ці панкреатичні ферменти скупчуються зі.

Кріфея є ефективнішим засобом для лікування панкреатиту, виразкових утворень та інших захворювань травної системи. Це обумовлено входять до складу рослини унікального лікувального речовини s-метілметіонін. Властивості його полягають в здатності нормалізувати кислотний баланс шлунково-кишкового.

Існує маса лікарських рослин, благотворно позначаються на функціональному стані підшлункової і сприяють поліпшенню її діяльності. Траволікування слід розглядати як додатковий засіб в комплексній медикаментозній терапії.

Дієту при панкреатиті, особливо при хронічному, дотримуватися дуже важливо. Слід їсти якомога більше білка і при цьому потрібно зменшити або повністю виключити жири і вуглеводи, особливо цукор, який на 99% складається з вуглеводів, виключити смажені страви і будь-які продукти, що містять грубу клітковину. Бажано почати.

Якщо ви насправді хочете вилікувати панкреатит або діабет, то хочу запропонувати вам подивитися дуже важливе для вирішення цього питання відео. Це відео, я вважаю бомба 21 століття в області здоров'я людства. Якщо не важко, діліться ним зі своїми друзями, рідними і близькими. У всіх нас.

Найчастіше лікування проводиться в умовах стаціонару. Хворій людині призначаються знеболюючі ліки, і розробляється спеціальна система для усунення запалення. При панкреатиті в шлунку іноді накопичуються повітря і рідина, що може викликати напади сильного блювання. При наявності таких симптомів при лікуванні.

Другі страви (відварне м'ясо яловичини, птиці, риба, омлет з курячих яєць). Продукти містять злаки (каші, макарони, хліб білий, чорний, рослинне масло).

Молочні, кисломолочні продукти (молоко 2,5%, кисломолочні продукти, масло вершкове). Ягоди, фрукти, овочі (стиглі, солодкі) в сиром, запеченому вигляді, морква, буряк - варені, як заправка супів, в якості гарнірів і самостійних страв.

Десерт (легкозасвоювані вуглеводи при панкреатиті дають обмежена, тобто нижче фізіологічної норми, варення, мед, цукор).

Напої (чай з молоком, овочеві, фруктові соки). Важливо також не переїдати, скорочуючи добовий обсяг їжі до 2,5 кілограма з урахуванням випитої рідини. Їжу приймають часто і маленькими порціями. Дотримання всіх правил харчування при панкреатиті може істотно підвищити ефективність терапії в цілому.

При копіюванні матеріалів, активне посилання на сайт www.ayzdorov.ru обов'язкове! © AyZdorov.ru 2009-2017

Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування, консультація лікаря обов'язкова!

Симптоми і лікування панкреатиту у дорослих

Запалення підшлункової залози - широко поширене захворювання. Симптоми панкреатиту у жінки зустрічаються рідше, ніж у чоловіка, тому що сильна стать більш схильна до розвитку цієї недуги. Підшлункова залоза вважається одним з найбільш важливих органів, її патології здатні розладнати роботу всього організму. Тому особливу увагу потрібно приділяти профілактиці панкреатиту.

Панкреатитом називають запальний процес в підшлунковій залозі. Її основними функціями є:

 • Виділення ферментів для розщеплення корисних речовини, отриманих з їжею, в тонкому кишечнику.
 • Ферментація інсуліну і глюкагону в крові - гормонів, що регулюють зберігання і споживання отриманої з їжі енергії.

Якщо ферменти активізуються, не виходячи в кишечник, орган уражається, виникає «самопереваривание». В результаті тканини залози руйнуються, утворюється набряк, починається кровотеча. Уражається не тільки тканину залози, але і її кровоносні судини. В основному це хвороба дорослих людей. У дітей панкреатит діагностують як вроджену патологію. Існує кілька факторів розвитку хвороби, причому вони відрізняються в залежності від статі пацієнта.

Причини розвитку панкреатиту у дорослих

Панкреатит ділять на гострий і хронічний. Незалежно від форми, хвороба розвивається поступово. Основним фактором, що впливають на цей процес, є неправильне харчування. Часте вживання прянощів і смажених страв, зловживання алкоголем провокує в організмі дефіцит білка і вітамінів. Виникає ожиріння, запалюються сусідні органи. Загострення виникає також в результаті отруєння організму ртуттю, свинцем, миш'яком, через атеросклерозу судин залози.

Симптоми панкреатиту у чоловіків найчастіше проявляються в результаті надмірного вживання алкоголю. 50% всіх випадків розвитку хвороби у представників сильної статі викликано саме цим. Другу половину чинників ділять між собою:

 • Жовчнокам'яна хвороба. Найбільш поширений фактор після алкоголю.
 • Ускладнення інфекційних, вірусних хвороб.
 • Післяопераційні ускладнення, побічні ефекти деяких медикаментів.
 • Травми.
 • Спадковий фактор.

Виникнення панкреатиту у жінок

Жінки значно емоційніше, ніж чоловіки. Тому панкреатит у жінок з'являється на нервовому грунті. Жінки все приймають близько до серця і часто нервують через дрібниці. Крім цього, причина панкреатиту у жінок може ховатися в:

 • неправильному харчуванні;
 • самолікуванні (вплив деяких лікарських засобів);
 • жовчнокам'яної хвороби;
 • інфекційних ураженнях.

Симптоми панкреатиту найчастіше виникають після вживання алкоголю, смажених і кислих страв, свіжих овочів і фруктів.

Ознаки панкреатиту розрізняються залежно від форми хвороби. Зазвичай ця патологія дає про себе знати сильними, що оперізують болями. Больові відчуття виникають в животі, в спині, віддають в плечі і серце. Такі напади можуть супроводжуватися нудотою, занепадом сил, сонливістю, блюванням. Через це діагностувати хворобу без апаратного обстеження складно. Варто зазначити, що симптоми панкреатиту у жінок такі ж, як у чоловіків.

Прояв гострого панкреатиту

 • Сильний біль в лівому підребер'ї, що віддає в спину або оперізує.
 • Нудота, блювота, метеоризм. Збій в роботі шлунково-кишкового тракту.
 • Підвищення температури тіла.
 • Сухість у роті, товстий білий наліт на язиці.
 • Головний біль, пітливість. Шкіра стає блідою.
 • Підвищення артеріального тиску, прискорене серцебиття, шок.

Ознаки хронічного панкреатиту

 • Постійна або тимчасова біль в животі. З'являється після вживання спиртних напоїв і жирних страв.
 • Больові відчуття у верхній частині живота віддають в спину.
 • Бурчання в животі, метеоризм, нудота, блювота.
 • Втрата апетиту, розлад шлунку, хронічна діарея.
 • Зневоднення. В результаті знижується маса тіла пацієнта.
 • Шкіра і слизова оболонка ротової порожнини набувають жовтого відтінку.
 • На останній стадії хвороби виникає цукровий діабет.

Перші ознаки хвороби підшлункової залози повинні послужити приводом для відвідування лікаря. Так як панкреатит проявляється неспецифически, особливо в гострому періоді, ця хвороба може бути поплутана з деякими патологіями шлунково-кишкового тракту. Для правильної постановки діагнозу потрібно пройти обстеження. В даному випадку діагностика полягає в проведенні наступних процедур:

 • Загальний аналіз сечі і крові, дослідження водно-електролітного балансу, біохімія крові.
 • УЗД, рентгенографія, комп'ютерна томографія.
 • Ендоскопія.
 • У важкому випадку проводиться лапароскопія (хірургічне втручання за допомогою маленьких розрізів на шкірі, є частиною лікування).

Лікування панкреатиту у дорослих, перш за все, спрямована на усунення болю і запалення, попередження загострень. Залежно від протікання хвороби лікар призначає знеболюючі препарати, ліки, що знижують дію ферментів залози. При зневодненні, яка виникла в результаті блювоти, рідину вводять внутрішньовенно. На жаль, панкреатит лікується складно і швидкого одужання чекати не доводиться.

 • Для усунення запального процесу призначають антибіотики: «Амоксицилін», «Ампіцилін» і т. Д.
 • При частій блювоті застосовують препарати для відновлення водно-сольового балансу, наприклад, «Натрію хлорид розчин».
 • Для відновлення роботи шлунково-кишкового тракту приймають ферментні препарати, які заміщають відсутні під час хвороби ферменти підшлункової залози: «Креон», «Панкреатин», «Фестал».
 • Для усунення болю, особливо при загостренні патології, беруть спазмолітики: «Папаверин», «Но-шпа».
 • Щоб відновити рівень вітамінів і мікроелементів в організмі, призначають полівітамінні препарати.
 • При необхідності лікар призначає жовчогінні, заспокійливі, гормональні засоби.

Засоби народної медицини використовують тільки як доповнення до основного лікування, яке призначає лікар.

Паралельно з медикаментозним лікуванням можна застосовувати такі рецепти народної медицини, але колись потрібно проконсультуватися з лікарем:

 • У рівних частинах змішати суху траву пустирника, перцевої м'яти і звіробою. 2 ст. л. збору залити 1,5 л окропу, настояти 40 хв. Пити 3 рази на день перед їжею по ¾ ст.
 • В одній склянці окропу настояти 1 ст. л. сухого листя подорожника протягом години. Отриманий настій потрібно випити за день. Лікування продовжують до зникнення симптомів.
 • При загостренні в 1,5 ст. гарячої води наполягають 50 г сухого подрібненого кореня кульбаби протягом 2 годин. Отриманий засіб п'ють перед вживанням їжі 3 рази в день.

Без дієти неможливе повноцінне лікування панкреатиту. При неправильному харчуванні медикаментозна терапія виявиться марною. Тому важливо відрегулювати свій раціон. Слід виконувати наступні правила:

 • Дробове харчування, рясне пиття.
 • Виключити з раціону жири.
 • Відмовитися від смажених, пряних страв.
 • Риба і м'ясо повинні бути нежирними (курятина, телятина).
 • Відмовитися від свіжого молока. Кисломолочні продукти дозволяються тільки знежирені.
 • Заборонені яєчні жовтки.
 • Дозволяється вживати будь-які овочі, а фрукти тільки солодкі, т. К. Будь-яка кислота дратує підшлункову залозу.
 • Повністю відмовитися від куріння і вживання алкогольних напоїв, кави.

При відсутності своєчасного лікування симптоми хвороби посилюються, виникають серйозні ускладнення. Гостра форма патології без лікування провокує такі наслідки, як інтоксикація внутрішніх органів, через що розвивається їх недостатність. На самій підшлунковій залозі з'являються гнійники, починається внутрішня кровотеча. Якщо не лікувати хронічний панкреатит, розвивається:

 • непрохідність дванадцятипалої кишки;
 • цукровий діабет;
 • серцева недостатність;
 • жовтяниця;
 • формуються новоутворення.

При перших симптомах панкреатиту негайно зверніться до лікаря.

Для попередження виникнення панкреатиту або його рецидиву потрібно:

 • Уникати вживання аспірину під час простудних захворювань. Особливо це стосується дітей.
 • Відмовитися від куріння. Чи не зловживати алкогольними напоями.
 • Відмовитися від «швидкої їжі», харчуватися правильно.
 • Уникати нервових напружень. У разі стресу підтримувати нервову систему заспокійливими засобами, наприклад, настойкою валеріани.
 • Перш ніж приймати будь-які лікарські засоби, обов'язково консультуватися з лікарем.

Симптоми панкреатиту у дорослих з'являються в основному з двох причин. За статистикою, у 70% людей, хворих на панкреатит, хвороба розвинулася через зловживання алкоголем. Ще у 20% пацієнтів ця патологія була спровокована жовчнокам'яну хворобу. Ця хвороба важко піддається лікуванню і краще її попередити, ніж потім боротися з цією недугою. Для цього достатньо вести здоровий спосіб життя і своєчасно лікувати виникли захворювання.

УВАГА! Інформація на сайті представлена ​​виключно для ознайомлення! Жоден сайт не зможе заочно вирішити Вашу проблему. Рекомендуємо звернутися до лікаря за подальшої консультацією і лікуванням.

Ознаки перелому носа

Як визначити зламаний ніс чи ні: основні ознаки і методи корекції

Перелом носа в основному отримують в результаті прямого удару. Це сама тендітна частина кістково-хрящової структури. При переломі зазвичай страждає зовнішній ніс і перегородка. Як же зрозуміти зламаний ніс чи ні?

Перелом носа: ознаки і форми

Перелом носа може бути відкритим або закритим. Після травми досить важко розпізнати форму перелому. Це може зробити тільки кваліфікований лікар.

Основні симптоми зламаного носа:

 • сильна кровотеча
 • Зміна форми носа
 • утруднення дихання
 • Больові відчуття на місці пошкодження
 • Поява гематоми навколо очей або в області носа

Якщо перелом відкритий, то ушкоджується шкірний покрив, і показуються оскільки в рані. При закритому переломі цілісність шкіри не порушується. Слід знати, що найбільша крововтрата спостерігається при відкритому переломі, а також велика ймовірність попадання інфекції всередину.

При переломі зазвичай відбувається зміщення перегородки, також зміна форми носа може статися через набряк м'яких тканин.

Якщо зламаний ніс, то кров тече струмком, і зупинити кровотечу буває дуже складно.

Слід пам'ятати, що носова кровотеча не завжди вказує на перелом. У разі травми важливо вміти відрізнити забій носа від перелому. Для початку слід акуратно обмацати всі частини носа.

При ударі під час дотику до носа хворобливі відчуття не сильні. Дихання злегка утруднене, проте не критично. По краях носа з'являється набряклість.

Кровотеча можна зупинити, використовуючи холодні компреси і судинозвужувальні краплі. Забій носа зазвичай проходить через 1-2 тижні і не супроводжується ускладненнями. Ознаки удару і перелому мають схожість, але симптоми перелому виявляються більш чітко.

Перша допомога при переломі носа і методи виправлення дефекту

У разі травми слід негайно надати медичну допомогу потерпілому. Його необхідно посадити таким чином, щоб кров не потрапила в дихальні шляхи. Голову і тіло потрібно нахилити вперед.

Для початку на область травми прикласти лід або інший холодний предмет. Можна змочити тканину в холодній воді, взяти міхур і наповнити його крижаною водою. Холод призупинить кровотечу і набряклість.

Якщо за допомогою холодного компресу кров не зупиняється, то необхідно зробити марлеві тампони і вставити в обидві ніздрі. Далі викликати бригаду медичних фахівців і доставити в лікарню. При підозрі на пошкодження основи черепа потерпілого не можна перевертати.

Самостійно вправляти або обмацувати ніс категорично забороняється.

Неправильні дії можуть привести до більшої деформації і посилити набряк. Важливо своєчасно звернутися до лікаря. При ранньому зверненні до лікаря відламки кісток можна вправити вручну. Для усунення дефекту проводиться репозиція перелому, ринопластика або більш складна хірургічна операція - риносептопластика.

При переломі кісток носа можуть спостерігатися такі ускладнення:

Найпоширенішим ускладненням внаслідок перелому носа є викривлення перегородки. При цьому повітря в носовій порожнині рухається неправильно, що сприяє розвитку хронічного нежитю, запального процесу в придаткових пазухах.

Викривлення перегородки можна усунути тільки хірургічним шляхом.

При попаданні інфекції через відкритий перелом стан хворого погіршується, загоєння рани відбувається дуже повільно. У більш серйозних випадках перелом носа може поєднуватися переломом кісток черепа, при цьому зачепивши оболонки мозку. У разі потрапляння інфекції в порожнину черепа розвивається менінгіт.

Корисне відео - ріносептопластика: корекція носа після травми.

Поділися з друзями! Будьте здорові!

Наші сторінки

 • Максим - Зверху нібито рекламні боти подьехалі. - 28.12.2017
 • Данило - Коли подібне відбувається відразу біжу. - 27.12.2017
 • Анна - Донька дуже любить купатися, тому. - 27.12.2017
 • Данило - Буквально недавно це сталося, заклало. - 26.12.2017
 • Ельвіра - Рекомендую спрей для людей страждають. - 26.12.2017
 • Ксенія - Коли мені було років 9-10. - 26.12.2017

Медичну інформацію, яка опублікована на даній сторінці, категорично не рекомендується застосовувати з метою самолікування. Якщо ви відчуваєте негативні зміни в самопочутті, не відкладаючи зверніться до ЛОР лікаря-фахівця. Всі статті, що публікуються на нашому ресурсі, носять інформаційно-ознайомлювальний характер. У разі використання цього матеріалу або його фрагмента на вашому сайті обов'язкове активне посилання на першоджерело.

Рубрики журналу

Перелом носа займає лідируючу позицію серед травм лицьової частини. Найчастіше розглядається явище відбувається в рамках побутових умов: удар при падінні, бійці, епілептичний припадок. Зоною ризику також служать спорт, аварії на дорогах, ігнорування правил техніки безпеки на робочому місці.

Як визначити перелом носа і що робити?

Характер травмування носа пропорційний силі впливу, віком потерпілого, точці прикладання. При однаковому вплив деформації будуть різними у власників великого чи малого носа. У діток, разом з переломом кістки носа, є ймовірність руйнування швів черепної кістки.

Симптоматика розглянутого недуги має кілька етапів:

 • Початковий. Володіє рядів симптомів, які дають про себе знати в найкоротший термін після розглянутого недуги:
 1. Потерпілий перебуває в шоковому стані. Ймовірна втрата свідомості.
 2. Найчастіше є недуже кровотеча з носових щілин, яке швидко самоблокується. Іноді для ліквідації зазначеного явища доктора застосовують тампонаду. В поодиноких випадках кровотеча - сильне, зупинити його складно.
 3. Скупчення повітряних мас в поверхневому жировому шарі- нераспространенное явище серед хворих з розглянутої травмою, по тривалості не перевищує 3-х днів. Виникає, коли паралельно з переломом кістки стався розрив слизової, що стало наслідком посиленого сморканія пацієнта. Пов'язано це з неможливістю здійснення повноцінного вдиху: при закупорці пройми носа.
 4. Дефектні зміни шкірного покриву носа, порушення цілісності його слизової.
 5. Набряклість в районі носа, очей, скул.Не рідко можна зустріти крововиливи на коньюктиве століття / очі. Співвідносити ступінь руйнування кісткової тканини носа з візуальними проявами буде не правильно. Значні набряки, синці в районі скул, вік можуть утворюватися в результаті мікротріщинок в кістки носа. При кардинальних трансформацій кісткової тканини можливі незначні зовнішні зміни аналогічних частин тіла.
 • Вторинна група симптомів. Актуально через 12-24 годин після травмування носа. Головною складовою цієї групи симптомів є великий набряк, який охоплює слизову носової порожнини, зовнішній шкірний покрив в районі носа, вік, скул.

Якщо використовувати крижані примочки, обсяги набряку почнуть зникати вже через 2 дні. При неможливості прикладання льоду на пошкоджені ділянки набряк зберігатиметься близько 5 днів.

При наявності таких ознак треба починати діяти в терміновому порядку, щоб нейтралізувати їх джерело - інфекцію, яка підключилася до травми:

 1. Почервоніння в районі пошкодження.
 2. Набряклість тканин навколо перелому.
 3. біль.
 4. Підвищення температури.
 5. Розм'якшення тканин, що свідчить про зародження абсцесу. Останній може самоліквідуватися через шкірний покрив / носову порожнину, рідше - стати причиною виникнення абсцесу мозку через прорив гнійних мас або занесення інфекції через кров. Якщо абсцес без розкриття назовні сам, треба провести резекцію в місці скупчення гнійних мас. Після виходу їх назовні всі перераховані вище симптоми стихають, відзначається поліпшення стану у хворого.
 • Інфікування слизової розглянутого органу - явище рідкісне, притаманне пацієнтам, у яких активний кровотік носа, секреторні виділення переповнені мікробактеріями.
 • Симптоматика наслідків. При відсутності медичної допомоги в разі виникнення вищеперелічених ознак, що свідчать про перелом носа, актуально розвиток таких проявів:
 1. Набрякання перегородки. Розвивається паралельно з переломом. Зоною розташування є ділянка під слизової перегородки. Внаслідок зародження гематоми можливість виробництва вдиху через ніс обмежується. Ліквідувати такий симптом реально тільки операбельним шляхом, в іншому випадку руйнівні процеси перейдуть на хрящову тканину.
 2. Втрата здатності повноцінно сприймати запахи. Може поєднуватися з синехій, що викличе мігрені, напади астматичної природи, звуження носового проходу.
 3. Деформація зовнішнього вигляду потерпілого в аспекті отриманої травми.

Види перелому носа - закриті, відкриті, зі зміщенням та ін., Наслідки перелому хряща і кісток носа

В детальний перелік різновиди розглянутого недуги допустимо поділити на:

 • Закритий перелом без зміщення. Шкірний покрив без розривів. Візуально можна констатувати набряклість матерій в зоні травмування, синці. Трансформацій форми носа немає. При пальпації спинки зруйнованого органу можна виявити мізерне поглиблення - точку перелому. Найчастіше такий тип діагностики безсилий, - доктора використовують рентген. У маленьких пацієнтів може фіксуватися:
 1. Западання носової кістки, що порушує цілісність кісткової тканини лобної ділянки.
 2. Розсічення носового шва на дві половинки, втиснути останнього. Зовні у постраждалої дитини можна спостерігати вдавлену форму носа, пальцеваніе дає шанс намацати виступаючі уламки бічній кістки. При апаратному вивченні закритого перелому можливо побачити негативні зміни в структурі перегородки. Іноді можливе порушення цілісності слизової носа.

Важлива також техніка стався удару. Якщо він був здійснений з верхньої точки, варто припустити травмування опуклою частини носа. У таких випадках закритий перелом фіксується відразу в 2-х ділянках носової кістки:

 1. Вертикальної (шов зазначеної кістки).
 2. Горизонтальної, що включає западання уламка кістки.

Пальпірованіе пошкодженої зони виявляє виступаючі шматочки кістки. Хрящова тканина часто залишається цілісною, змінюється її форма.

 • Відкритий перелом без зміщення. Спостерігаються ідентичні явища, що описані вище + цілісність шкірного покриву порушується за рахунок виступаючої кістки.
 • Закритий перелом зі зміщенням. Найчастіше спостерігаються зміщення даної кістки вправо: наслідок удару правою рукою в ліву половину носа. Разом з розшаровуванням шва, який комбінує носову кістку з зоною чола, відбуваються зміни в аспекті кріплення пластинки носа до чола. Зовні проявляється, як викривлення. Однією з підгруп цього різновиду травмування носа є тотальне його зміщення. Огляд зазначеного травмування буде чреватий такими явищами:
 1. Безаппаратного вивчення стану хворого ефективно при огляді в профіль: зруйнована половина носа буде в обсязі ширше, ніж здорова.
 2. Пальпація зовнішньої стінки носа відзначить наявність зигзагів, нерівностей.
 3. Захоплення, рух (вліво-вправо) кістки пошкодженого органу великим, вказівним пальцями дасть можливість відчути рухливість носової стінки.
 • Відкритий перелом зі зміщенням характеризується аналогічними ознаками, що були описані в попередньому пункті. Травми такого характеру - часте явище серед футболістів, боксерів, хокеїстів. Типовим проявом служить рясна кровотеча з відкритої рани.
 • Перелом хрящової складової носа (перегородки). Хрящова матерія, завдяки щільності, гнучкості, здатна витримувати чималий тиск ззовні, залишаючись при цьому цілісною. При зміні кістки хрящ також може трансформуватися. При вправленні кістки хрящ зайняв свою попередню позицію. Іноді може констатувати серйозне руйнування хрящової тканини, що супроводжується виникненням гематоми. Якщо перегородка вже змінювала своє місце розташування, при повторних прямих / зверху ударах по ній, вона буде деформуватися в аналогічну сторону.

Загострення, пов'язані з даним недугою, мають відношення до форми перегородки. Перегородка носа може бути:

 1. Викривлена. Тут виникає питання не тільки естетичності зовнішнього вигляду (асиметричність, поява горбинки), але і неможливість здійснювати повноцінне носове дихання, що реально усунути шляхом операції. В іншому випадку, при викривленні носової перегородки синусити, риніти придбають хронічну форму.
 2. Доповнена гематомою, що також слід усувати операбельним шляхом.

Лікування перелому носа - коли потрібна операція?

Надання допомоги при розглянутому недугу складається з декількох етапів:

 • Немедикаментозная допомогу. На пошкоджену зону прикладають холод, щоб зменшити набряклість, ліквідувати біль.
 • Медикаментозна терапія. Полягає в прищепленні від правця, призначенням болезаспокійливих, заспокійливих засобів.
 • Репозиція. Один з видів операбельного втручання розглянутого недуги. Його використовують, якщо має місце відкритий / закритий перелом зі зміщенням, але перегородка неушкоджена. Актуальний термін її застосування - перші пару днів після травмування. По закінченню 10 днів після отримання перелому пацієнт буде відчувати сильний біль при репозиції, для доктора теж виникнути складності. При більш пізніх маніпуляціях потрібно закріплювати Вправлену область за допомогою спецповязкі.
 1. Пацієнт приймає сидяче положення.
 2. Доктор вводить за допомогою шприца знеболююче. Реально замість ін'єкцій провести змазування області перелому.
 3. Виправлено доктор робить за допомогою пальців, спецелеваторов (втиснутий перелом). Якщо елеваторів немає, практикують пінцет, кінці якого обмотують м'якою тканиною / надягають гумову тубу.
 4. При зміщенні кісток відразу в декількох напрямках (в сторону, назад), потрібна післяопераційна фіксація тампонадой. При численних переломах такі тампони просочують парафіном перед впровадженням в носову порожнину. Тривалість фіксування може становити 10-12 днів. Труднощів з диханням у пацієнта не виникає, зате забезпечується правильне зрощення кістки.
 • Гостра риносептопластика. Показова, якщо перелом поєднується з трансформаціями носової перегородки. Вказану маніпуляцію здійснюють з використанням наркозу в кілька етапів:
 1. Усувають внутрішні дефекти, випрямляючи викривлені стінки. Якщо треба впроваджують імплантати.
 2. Ліквідує зовнішні неполадки.

Післяопераційний період включає прийом антибіотиків, знеболювальних препаратів.

Таку операцію можна виконувати за допомогою скальпеля / лазера.

Головною особливістю зазначеної патології є порушення в природній циркуляції повітря в носових ходах, що може по-різному проявляти себе. Повне перекриття хоаніческіх отворів загрожує кисневим голодуванням всього організму, а у новонароджених подібний стан може призвести до летального результату. Усунути даний дефект ... Читати далі → # 854;

Розглянутий недуга може локалізуватися в підшкірній клітковині, або в глибоких шарах клітковини шиї. Клітковина розділена фасциями шиї на кілька просторів: надключичні, підщелепні, околососудістого, а також серединне. У зазначених просторах можуть розвиватися запальні процеси, що ведуть до скупчення гнійних мас. Хвороботворні ... Читати далі → # 854;

© 2010 - 2017 Матеріали захищені знаком про авторські та суміжні права.

При використанні та передруці матеріалу активне посилання на сайт обов'язкове!

Перелом носа зі зміщенням і без зміщення

На переломи носа припадає 40% від загальної кількості травм обличчя, оскільки цей орган виступає над його поверхнею і внаслідок цього найбільш вразливий. У більшості випадків такий перелом виникає як результат прямої травми.

Основні причини появи даного виду травми - це бійки (34%), дорожньо-транспортні пригоди та нещасні випадки (28%), спортивні заняття (23%), а також випадкові падіння, яким в основному схильні діти.

В результаті травмується кістку, яка утворює спинку носа, або хрящова тканина, з якої формуються його передня частина і бічні крила.

Як будь-який інший перелом, перелом кісток носа може бути закритим і відкритим, зі зміщенням і без нього. При закритому переломі не порушується цілісність тканин і шкіри навколо зламаної кістки, при відкритому утворюється відкрита рана, через яку можуть бути видні осколки кістки. Відкритий перелом небезпечний великою втратою крові і ризиком інфікування.

При закритому переломі без зміщення форма носа не змінюється, на обличчі з'являється набряк, на місці травми утворюється синець. Крапку локалізації перелому можна виявити при пальпації. Для підтвердження буде потрібно проведення рентгена. Візуально може відзначатися вдавлення носа, у маленьких дітей - западання носової кістки. При сильній травмі можливі розриви слизової оболонки носа.

Відкритий перелом без зміщення характеризується тими ж ознаками, які доповнюються порушенням цілісності шкірного покриву і слизової оболонки в точці перелому і наявністю випирають кісткових уламків.

Перелом носа зі зміщенням - це більш складна і важка травма, яка може викликати порушення дихання і мати такі віддалені наслідки, як розлади водно-електролітного балансу, гнійне ураження м'яких тканин, неврит трійчастого нерва та ін., Не кажучи вже про косметичний дефект і необхідність проведення ринопластики.

Найбільш часто зсув відбувається в сторону. Можливо зміщення всього носа цілком, при якому форма його спинки не змінюється. Така деформація візуально малопомітна. Хрящова тканина досить еластична, тому добре піддається вправляння при зсувах.

У більшості випадків користуються класифікацією переломів носа по Ю. Н. Волкову, в якій враховується характер отримання травми, сила і спрямованість удару.

Згідно з цією класифікацією, переломи носа бувають:

Без зміщення кісток і деформації зовнішньої частини носа;

Зі зміщенням та деформацією;

З пошкодженням (викривленням) носової перегородки;

З пошкодженням відростків верхньощелепної кістки;

З розбіжністю носової кістки по швах.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів, натисніть Ctrl + Enter

Ознаки та симптоми перелому носа

До основних симптомів перелому носа відносяться:

Різко виражений біль в носовій області, яка посилюється при дотиках і обмацуванні;

Наростаючий набряк тканин в області носа;

Зміна форми носа, яке може спостерігатися навіть при закритих переломах і без зсувів і бути наслідком набряку;

Носова кровотеча, яке може бути інтенсивним або мізерним, але в будь-якому випадку його важко зупинити;

Виділення з носа слизового характеру;

Ускладненість носового дихання.

Через добу після травми набряк захоплює область скул і вік, носове дихання відсутнє. При уламкові переломи може спостерігатися таке явище, як крепітація (характерний хрускіт при дотику) і патологічна рухливість.

Виражені симетричні синці навколо очей, особливо якщо вони з'явилися не відразу, а поступово, можуть свідчити не тільки про травму носа, але і про перелом кісток основи черепа, тому в даному випадку рекомендується негайно провести відповідне обстеження (МРТ або КТ основи черепа і шийного відділу хребта).

Перша допомога при переломі носа

В першу чергу необхідно постаратися зупинити кровотечу з носа. Для цього взимку можна прикласти до перенісся сніг або лід. Влітку можна прикласти до носа хустинку або частина одягу, повернувши голову в бік і трохи закинувши назад.

У разі перелому зі зміщенням слід якомога швидше доставити потерпілого до медичного закладу і самостійно нічого не робити.

Перелом без зсуву нерідко приймають за простий удар, в цьому випадку для уточнення діагнозу потрібно обов'язково зробити рентген.

Лікар з'ясовує обставини, при яких була отримана травма, здійснює пальпацію носа, потім призначається риноскопія, ендоскопія і рентгенографія. Рентген дозволяє визначити ступінь пошкоджень, лінію перелому, наявність або відсутність зміщення і кісткових уламків. За допомогою рентгена можна виявити перелом на ранніх стадіях, коли ще немає значного набряку і запалення м'яких тканин.

Перелом без зсуву лікується консервативними методами: проводиться охолодження місця травми і застосовуються знеболюючі засоби (кетанов, дексалгін). Іноді призначаються судинозвужувальні препарати у вигляді назальних крапель, але зловживати ними не можна. Для зняття набряку і усунення синців можна використовувати мазі (троксівазіновую, рятувальник).

При переломі зі зміщенням і наявністю уламків проводиться хірургічна операція - репозиція кісток носа. Її рекомендується провести протягом 7-10 діб після травми, не пізніше, в цьому випадку можна буде обійтися без загальної анестезії. В ході операції робиться аплікаційна і ін'єкційна анестезія (2% лідокаїн), потім за допомогою спеціального елеватора запала кістка піднімається і ніс фіксується тампонами, що містять антибіотики. Тампони встановлюються на строк не менше 3 діб.

Якщо з моменту травми минуло більше 10 діб, то буде потрібно вже ринопластика або септопластика (виправлення носової перегородки). У разі викривлення носової перегородки негативними наслідками перелому носа можуть стати абсцес, хронічний риніт або синусит.

Автор статті: Каплан Олександр Сергійович, лікар-травматолог, ортопед

Можна розділити переломи на дві великі групи. Причиною переломів першої групи є вплив на кістку різних сил: падіння, удар і інше. Причиною переломів другої групи є ослаблення самої кістки і її крихкість. При другому виді небезпека перелому зростає в.

Перелом руки - це травма однієї або декількох кісток кінцівки. Дане поняття об'єднує в собі переломи плечової кістки або передпліччя, переломи, що локалізуються в області ліктьового суглоба. Сюди також можна віднести відповідні травми кисті руки і пальців. Правильне зрощення кісток і нормалізація функцій руки вкрай важливі для людини.

Поява набряку після травми ноги є цілком природним явищем. Іноді припухлість виникає відразу, іноді з часом, але переломів без набряків не існує. Освіта його відбувається через те, що нормальний кровотік в травмованій ділянці різко порушується.

Перелом шийки стегна - це пошкодження цілісності стегнової кістки. Травма локалізується в самій її тонкої частини, яка носить назву шийки і з'єднує тіло кістки і її головку. Багатьма людьми такий діагноз сприймається як вирок. Подібне ставлення до травми обумовлено тяжкістю відновлення і необхідністю операції в.

Людське тіло дуже крихке, тому ніхто з нас насправді не застрахований від переломів кісток, які виникають як наслідок серйозних травм. На жаль, більшість таких каліцтв вимагають не тільки медикаментозної терапії, а й оперативного втручання, а також певного реабілітаційного періоду після зрощення.

Народний засіб лікування переломів. Потрібно взяти п'ять лимонів, п'ять яєць, п'ятдесят грамів коньяку, дві столові ложки меду. Коньяк можна замінити кагором. Змішайте сире яйце з медом, а шкаралупу від них висушіть. Подрібніть цю шкаралупу і змішайте зі свіжим лимонним соком. Через пару-трійку днів шкаралупа повинна розчинитися в.

При копіюванні матеріалів, активне посилання на сайт www.ayzdorov.ru обов'язкове! © AyZdorov.ru 2009-2017

Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування, консультація лікаря обов'язкова!

Ознаки панкреатиту симптоми де болить

Ознаки панкреатиту у жінок

Відомо, що панкреатит - це хвороба, при якій відбувається запалення підшлункової залози. У групі ризику - чоловіки чи жінки, які зловживають алкоголем, кількістю їжі. Захворювання діагностують у жінок під час вагітності та початкового післяпологового періоду. Симптоми панкреатиту у жінок діляться на хронічні, гострі, реактивні. Вік для недуги не має кордонів. Захворювання застає зненацька як молодих, так і літніх людей.

Які ознаки панкреатиту у жінок

Панкреатит не виникає раптово. Він виникає внаслідок серії повторюваних нападів гострої форми хвороби підшлункової залози. Повторним вважається захворювання, якщо з моменту гострого нападу пройшло менше півроку. Якщо ж з моменту нападу пройшло більше 6 місяців, то хвороба перейшла в хронічну форму. Симптоми і лікування панкреатиту у дорослих жінок описуються далі.

Під час лікування має значення дієта. Вона складається при вивченні скарг хворого і аналізі проявів хвороби. Приберіть з повсякденного життя шкідливі звички: потрібно залишити куріння і (особливо) вживати алкоголь. Рекомендується провести ретельно підібране меню, виходячи з симптоматики, лікування лікарськими засобами. Варто відмовитися від:

У вкрай важких випадках фахівці призначають триденне голодування. При цьому пацієнта госпіталізують і ставлять крапельниці з так званим внутрішньовенним харчуванням. Існує цілий ряд ускладнень, що викликається інфекційними захворюваннями. В такому випадку проводиться лікування антибіотиками. Уважно вивчіть причини хвороби підшлункової залози.

Біль є першим типовою ознакою хвороби. Больові відчуття з'являються в глибині живота і піднімаються вгору. Як правило, дискомфортні відчуття починаються в районі нижніх ребер. Біль має оперізуючий характер. Її може посилити черговий прийом їжі. Гострий біль можуть викликати напої, наповнені вуглекислим газом. Симптоми хронічного панкреатиту багато в чому схожі з симптомами гострого. У пацієнта присутні скарги на тупий ниючий біль в області живота. Варто утриматися від прийому:

Існує ряд хвороб, здатних перевести захворювання в хронічну форму. Серед них: холецистит, жовчні камені, метеоризм. Характерними порушеннями є часті закрепи або проноси. Причому вони мають тенденцію чергуватися між собою. Виділяють ознаки захворювання підшлункової залози, за якими визначається хвороба без участі лікаря. Ними є:

 • суха шкіра;
 • ламкість волосся;
 • ранки в куточках рота;
 • нестача заліза в організмі хворого.

Частими явищами є нудота, відсутність апетиту, підвищений метеоризм, часта відрижка. Блювота у хворого може не викликати полегшення. Перераховані вище фактори, при супутньому відразі до їжі, призводять до різкого зниження ваги. Приводом для хірургічного втручання може стати зміна форми підшлункової залози до того стану, коли вона пережмет дванадцятипалу кишку. Цей процес ускладнить проходження їжі через кишку.

Симптоми алкогольного панкреатиту

Ускладнення наступають після прийому кислої чи гострої їжі. Діарея може чергуватися з запорами, повністю порушені обмін речовин і травлення. Відбувається відмирання підшлункової залози, при цьому мертві клітини викидають серотонін, звужує судини. Цей процес посилює запалення. Вживання алкоголю заборонено. Ознаками є:

Гострий панкреатит підшлункової залози є більш небезпечним станом, ніж хронічний. Його перебіг спостерігається строго в умовах стаціонару. З симптомів, які супроводжують захворювання, головними є:

Реактивний панкреатит (від слова «реакція») прогресує через інших наявних запальних процесів шлунково-кишкового тракту. Це може стосуватися як кишечника, так і печінки. Характерним показником є ​​те, що даний вид хвороби не переходить в хронічну форму. Вірогідність захворювання може підвищити цілий ряд факторів. Серед симптомів панкреатиту у жінок:

Як згадувалося, даний вид недуги може стати наслідком ряду інших запальних процесів. це:

Де болить при нападі панкреатиту

Локалізація болю може залежати від ряду причин. Важливу роль відіграє та обставина того, яка частина підшлункової запалена. Якщо головка - то хворіти буде в районі правого підребер'я. Якщо ж запалений хвіст підшлункової залози - то лівого. При запаленні тіла залози біль локалізується під ложечкою в епістрагальной області (область під мечовиднимвідростком). Також йде віддача в нижню частину грудної клітки і поперек.

Відео: що таке панкреатит і його симптоми

Подивившись відеоролик нижче, ви дізнаєтеся про функції підшлункової залози і її значенні. Кваліфікований фахівець розповість про основні симптоми панкреатиту у жінок, групах ризику та фактори, що впливають на прогрес захворювання. Будьте в курсі даної проблеми, але пам'ятайте, що при наявності у вас підозрілих симптомів, слід негайно звернутися до лікаря.

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

панкреатит

В організмі людини цей відносно невеликий орган виконує незамінні функції: вироблення травних ферментів і гормонів. У нормі ферменти повинні надходити в дванадцятипалу кишку і там активуватися, сприяючи розщепленню вуглеводної, білкової і жирної їжі.

Якщо щось порушується, процес відтоку сповільнюється або зупиняється, і ферменти починають «переварівать9raquo; саму залозу. А метаболіти - продукти перетравлення і токсини надходять в кров, отруюючи її. Ознаками панкреатиту є болі в підшлунковій залозі. Жінки нерідко скаржаться на больові відчуття в промежині, які заважають нормально ходити. Нерідко спостерігаються також болі в спині - пошкоджена підшлункова іррадіює в усі черевні органи. За аналогічним принципом болить спина при запаленні нирок.

На тлі виснаження організму, загальної слабкості може з'являтися головний біль. При цьому підшлункова залоза запалюється, найчастіше, без підвищення температури тіла, але обумовлює прояв якоїсь желтушности на обличчі і шкірних покривах.

У 98% випадків розвиток захворювання пов'язане з жовчнокам'яну хворобу (Коли саме камінь в жовчовивідних шляхів блокує вихід секрету) або надмірним вживанням алкоголю.

До факторів ризику, які можуть викликати або обтяжити панкреатит, відносять:

 • травми живота;
 • отруєння;
 • запалення дванадцятипалої кишки;
 • цукровий діабет, гіпертонія, атеросклероз судин, вагітність - при даних захворюваннях порушується кровообіг в підшлунковій залозі, обмежується її харчування;
 • оперативні втручання на шлунку, жовчному міхурі і його протоках;
 • прийом певних груп ліків (сечогінні, антибіотики, гормони);
 • інфекції (бактеріальні, вірусні, грибкові, паразитарні);
 • вроджені чи набуті особливості анатомії протоки залози (наприклад, звуження або пухлина);
 • порушення метаболізму або гормональної регуляції організму в цілому;
 • зловживання алкогольними напоями - у відповідь на появу спиртного в організмі відбувається підвищення концентрації ферментів в панкреатическом соку, який, не дійшовши до кишечника, може активізуватися; алкоголь також нерідко викликає спазм сфінктера, несвоєчасне відкриття якого здатне заблокувати в протоках панкреатичний сік;
 • незбалансоване харчування, утримання в раціоні великої кількості гострої і жирної їжі;
 • хворіти можуть також люди з генетичною схильністю.

Згідно з останньою класифікацією (розроблена в 2007 році), панкреатит за характером перебігу ділять на:

 • гострий;
 • гострий рецидивний;
 • хронічний;
 • хронічний, в стадії загострення.

Якщо симптоми панкреатиту виникають протягом перших шести місяців від початку захворювання, то говорять про гострий рецидивирующем захворюванні. Якщо після півроку - про загострення хронічного.

Протягом гострого панкреатиту виділяють фази:

 • ферментативну (3-5 добу);
 • реактивну (6-14 добу);
 • секвестрации (з 15-х діб);
 • результатів (після півроку).

За ступенем ураження тканини розрізняють панкреатит:

При набряку вражені окремі панкреатоцітов (клітини підшлункової залози). При деструктивної спостерігаються острівці некрозу.

Симптоми панкреатиту у жінки і чоловіки однакові:

 • Сильний біль. Це найбільш виражений симптом. Болі при панкреатиті в даному випадку зазвичай вельми інтенсивні, вони носять постійний, тупий і ріжучий характер. У разі несвоєчасного медичної допомоги пацієнту може загрожувати больовий шок. Залежно від того, де болить при панкреатиті, необхідно локалізувати джерело болю зліва чи справа. Якщо запалюється весь орган, біль має оперізуючий характер.
 • Стрибки артеріального тиску (підвищується або знижується в порівнянні зі звичним), підвищення температури.
 • Змінюється колір обличчя, стає блідим, з сірим відтінком. Риси обличчя загострюються.
 • Нудота, відрижка, гикавка.
 • Нестримна блювота з домішкою жовчі.
 • Діарея або запор.
 • Задишка, липкий піт.
 • Здуття живота.
 • Синюшний колір шкіри біля пупка, на попереку або в паху.
 • Жовтушність шкіри, очних склер.

Якщо несвоєчасно визначити напад панкреатиту, людина може померти. Першою допомогою хворому з очевидними симптомами повинен стати прийом спазмолитика, прикладання на живіт холодних предметів, а також відмова від їжі і постільний режим до моменту прибуття бригади Швидка допомоги.

Симптоми хронічного захворювання

Хронічний панкреатит розвивається роками або навіть десятиліттями, в перший час може протікати практично безсимптомно. Згодом з'являються, спочатку епізодично, потім наростають, такі ознаки і симптоми панкреатиту у жінок і чоловіків:

 • Біль після їжі, локалізується у верхньому відділі живота, іноді віддає в область серця або спину;
 • Дісептіческіе розлади - хронічна діарея, схуднення, здуття живота, нудота, блювота. Однак при симптоматичному лікуванні больові симптоми при панкреатиті у жінок і чоловіків зникають, заліза продовжує виробляти ферменти і хворий продовжує досить комфортне життя до наступного збою або переїдання.
 • При руйнуванні клітин підшлункової залози і заміщення їх сполучною тканиною може погіршуватися її гормональна функція. Продукція інсуліну знижується, розвивається цукровий діабет.

У жінок симптоми панкреатиту в хронічній стадії можуть бути як слабо, так і яскраво вираженими. При загостреннях показана госпіталізація і терапія, аналогічна тій, яка проводиться при гострому процесі. Хворому слід довічно дотримуватися дієти і вживати препарати при секреторній недостатності залози.

Симптоми і лікування при панкреатиті повинні починатися негайно. Хвороба в гострій стадії може розвиватися настільки швидко, що діагностує його вже лікар швидкої допомоги і відразу ж госпитализирует.

Діагностика хронічного панкреатиту включає:

 • консультацію гастроентеролога, огляд, опитування про спосіб життя, дієті, прийнятих ліках;
 • аналіз калу на стеаторею (тобто чи є в калі неперетравлений жир);
 • УЗД підшлункової залози;
 • Комп'ютерна томографія;
 • аналіз крові на глюкозу, при необхідності - тест на толерантність до глюкози.

Лікування панкреатиту гострої стадії проводиться в умовах стаціонару. Основні принципи:

 • голодна дієта (кілька діб дозволяється тільки вживання теплої води);
 • знеболюючі препарати;
 • інгібітори ферментів;
 • нудоти, протизапальні - для полегшення стану.

В особливо важких випадках належить оперативне втручання. Якщо до запалення приєдналося інфікування залози, потрібно антибіотикотерапія, дренування черевної порожнини. При некрозірованіі ділянок залозистої тканини знадобиться їх видалення.

Хронічний панкреатит в стадії ремісії можна лікувати в домашніх умовах. Комплексне лікування, призначене лікарем, допоможе підшлунковій залозі виконувати свої функції належним чином:

 • дієта - найпростіший і одночасно найскладніший для виконання пункт, що дозволяє блокувати або виключити напади при панкреатиті. При хронічному перебігу хвороби протипоказано все, що люблять багато людей: смажені і гострі страви, шоколад, гриби, фаст-фуд. Перевага способи приготування - варіння, запікання.
 • ферментні препарати - для полегшення роботи залози.
 • спазмолітики - при больових відчуттях.
 • періодичне лікування мінеральною водою (Курси в домашніх або санаторних умовах).

Основна профілактична міра - правильне харчування, дієта. Рекомендується вживати продукти у відварному або запеченому вигляді, м'ясо переробляти в фарш і готувати страви з нього, овочі пропарювати або тушкувати. З каш корисні вівсяна і гречана. Хліб краще не свіжий, а підсушений. Фрукти також не в свіжому, а в термічно обробленому вигляді. Намагатися їсти часто, але потроху. І краще не змішувати в одному прийомі їжі багато різних продуктів.

Додаткові заходи профілактики:

 • відмова від куріння і алкоголю;
 • лікувальна гімнастика, масаж, дихальні вправи;
 • мінімізація вживання кави.

Скільки проживе людина після постановки діагнозу, залежить від того, наскільки виражені ознаки панкреатиту: ступінь збереження тканини залози і її функцій, супутні захворювання (наприклад, жовчнокам'яна хвороба, цукровий діабет), дієта, необхідність в постійному прийомі ліків, де болить, як сильно і ін. 70% пацієнтів живуть 10 років після виявлення захворювання, 45% - 20 років. При гострому панкреатиті ризик смерті зберігається.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter

Апендицит - гостре запалення кінцевого відділу сліпої кишки інфекційної природи, що характеризується розвитком запальних і некротичних процесів. Вимагає проведення екстреного хірургічного.

радимо почитати

ВАЖЛИВО. Інформація на сайті надається виключно в довідкових цілях. Не займайтеся самолікуванням. При перших ознаках захворювання зверніться до лікаря.

Ознаки панкреатиту симптоми де болить

Панкреатит: причини і прояви

Давньогрецькі лікарі називали підшлункову залозу pancreas - вся з м'яса. Її роль в організмі надзвичайно велика: вона забезпечує травлення, бере участь в регуляції енергетичного обміну та інших важливих процесах.

Наприклад, ферменти підшлункової залози допомагають переварюванню білків, жирів і вуглеводів в кишечнику. А гормони підшлункової залози (інсулін. Глюкагон та інші) - регулюють рівень глюкози в крові.

панкреатит - це запалення підшлункової залози. Хвороба може протікати в гострій (швидко і бурхливо) або хронічної (довго і мляво) формі, з періодами загострення хронічного панкреатиту.

Вживання алкоголю і захворювання жовчного міхура (перш за все, жовчнокам'яна хвороба) в 95-98% випадків є причинами панкреатиту.

Інші фактори ризику, які можуть спровокувати запалення підшлункової залози:

 • захворювання дванадцятипалої кишки (дуоденіт, виразкова хвороба);
 • операції на шлунку і жовчовивідних шляхах;
 • травми, поранення живота;
 • ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія (ЕРХПГ);
 • прийом деяких ліків (фуросемід, естрогени. антибіотики, сульфаніламіди і т.д.);
 • інфекції (епідемічний паротит (свинка), вірусні гепатити В, С, та ін);
 • паразитичні інвазії (аскаридоз);
 • анатомічні аномалії протоки підшлункової залози (звуження, пухлини і т.д.)
 • порушення обміну речовин;
 • зміна гормонального фону;
 • судинні захворювання;
 • спадкова схильність (т.зв. спадковий панкреатит).

Приблизно у 30% хворих не вдається встановити причину гострого панкреатиту.

Нове слово в корекції мікрофлори шлунково-кишкового тракту: синбіотики

Безпечне лікування запорів під час вагітності

Як зустріти свята без алергії і отруєнь

Колоноскопія: секрет легкої підготовки до процедури

У нормі в підшлунковій залозі виробляються неактивні попередники ферментів - їх перехід в активну форму відбувається безпосередньо в 12-палої кишки, куди вони надходять по протоку підшлункової залози і загальному жовчному протоку.

Під дією різних факторів (наприклад, камінь закупорює жовчний протік) підвищується тиск в протоці підшлункової залози, порушується відтік її секрету, і відбувається передчасна активація ферментів. В результаті замість того, щоб перетравлювати їжу, ферменти починають перетравлювати саму підшлункову залозу. Розвивається гостре запалення.

При хронічному панкреатиті нормальна тканина підшлункової залози поступово заміщується рубцевої, розвивається недостатність екзокринної (вироблення ферментів) і ендокринної (вироблення гормонів, в тому числі, інсуліну) функцій залози.

Основний симптом гострого панкреатиту - найсильніша біль у верхній частині живота (подложечной область, праве або ліве підребер'я), як правило, оперізуючого характеру. Болю не знімаються спазмолітиками (но-шпа) і анальгетиками. Часто відзначається блювота. порушення стільця, слабкість, запаморочення. В біохімічному аналізі крові при панкреатиті рівень альфа-амілази підвищено в 10-тки раз. Основні ознаки панкреатиту на УЗД (ультразвуковому дослідженні) підшлункової залози - зміна форми і нерівність країв, може бути наявність кіст.

Хвороба протікає важко. Можливий летальний результат.

При хронічному панкреатиті хворого, в першу чергу, турбують болі. Вони локалізуються в надчеревній ділянці, нерідко поширюючись в ліве і праве підребер'я і віддаючи в спину. Часто біль буває оперізує, вона посилюється, якщо лягти на спину, і слабшає, якщо сісти і трохи нахилитися вперед. Болі виникають або посилюються через 40-60 хвилин після їжі (особливо після рясної, жирної, смаженої, гострої їжі). Відлуння болю можуть дійти до області серця. імітуючи стенокардію.

Інші неприємні ознаки панкреатиту - проноси. Стілець стає кашкоподібного, при цьому може містити часточки неперетравленої їжі. Кількість калу сильно збільшується. Він має неприємний запах, сірий відтінок, жирний вигляд, важко змивається зі стінок унітаза. Можуть з'явитися відрижка. нудота, епізодична блювота, метеоризм. Людина втрачає апетит і швидко худне.

Досить часто до панкреатиту приєднується холецистит (запалення жовчного міхура), і, навпаки, холецистит може спровокувати розвиток панкреатиту. Нерідко при гострому панкреатиті приєднується інфекція (гнійні ускладнення). Розвивається флегмона або абсцес підшлункової залози. У деяких випадках розвивається кровотеча у черевну порожнину. Іншим грізним ускладненням панкреатиту є руйнування підшлункової залози і розвиток смертельно небезпечного перитоніту.

Після гострого панкреатиту хвороба переходить в хронічну форму. Загострення хронічного панкреатиту, як правило, провокує дратує їжа, алкоголь. Хронічний панкреатит може стати причиною розвитку цукрового діабету.

Поділіться з друзями

Панкреатит - ефективне лікування підшлункової залози

Запалення підшлункової залози називають панкреатитом. При цьому захворюванні вироблені підшлунковою залозою ферменти замість того, щоб потрапляти в дванадцятипалу кишку, залишаються в підшлунковій залозі, поступово руйнуючи її. Таким чином в кров починають потрапляти токсини, негативно впливаючи на весь організм.

Виділяють два види панкреатиту: гострий і хронічний. При гострій формі захворювання виникає раптово і характеризується сильною гострим болем у верхній частині живота. Гострий панкреатит вимагає негайної госпіталізації та адекватного лікування в умовах стаціонару. Хронічний панкреатит зазвичай розвивається внаслідок недолікованого гострого, болі у верхній частині живота менш виражені, ніж при гострій формі захворювання, і можуть віддавати в грудну клітку або поперек.

Переважна більшість випадків гострого панкреатиту виникають унаслідок зловживання алкоголем або внаслідок жовчнокам'яної хвороби. Крім того, сприяти розвитку панкреатиту можуть такі чинники:

 • генетична схильність;
 • гормональні порушення;
 • захворювання дванадцятипалої кишки, шлунка, жовчовивідних шляхів, жовчного міхура;
 • харчові та хімічні отруєння;
 • травми підшлункової залози;
 • переїдання, неправильне харчування з переважанням жирної і смаженої їжі;
 • порушення кровообігу в підшлунковій залозі, що буває при вагітності, атеросклерозі судин, артеріальної гіпертензії, цукровому діабеті;
 • вживання деяких медикаментів, наприклад, глюкокортикостероїдів, метронідазолу, естрогенів, нестероїдних протизапальних засобів, сульфаніламідів, тетрацикліну і ін .;
 • інфекційні захворювання, такі як епідемічний паротит, вітряна віспа, гепатити та ін.

До клінічних проявів гострого панкреатиту відносять такі:

 • болю в животі можуть локалізуватися на різних ділянках: у надчеревній ділянці, в правому або лівому підребер'ї, можуть також носити оперізуючий характер, віддавати в спину, за грудину;
 • нудота і блювота;
 • сухість в роті;
 • гикавка;
 • блідість;
 • посилене потовиділення;
 • підвищена температура;
 • наліт на мові;
 • жовтяниця.

Для хронічного панкреатиту характерні наступні симптоми:

 • поганий апетит;
 • відрижка;
 • нудота і блювота;
 • підвищене слиновиділення;
 • газоутворення;
 • проноси;
 • втрата маси тіла;
 • болю у верхній частині живота.

При підозрі на панкреатит лікар призначає такі обстеження:

 • аналіз сечі - для виявлення амілази;
 • загальний аналіз крові - дозволяє виявити ознаки запального процесу;
 • біохімічний аналіз крові - проводиться для визначення рівня ферментів, таких як амілаза, ліпаза і трипсин;
 • гастроскопия дозволяє визначити поширеність запального процесу на шлунок і дванадцятипалу кишку;
 • ультразвукове дослідження дає можливість виявити зміни підшлункової залози;
 • рентгенографія черевної порожнини дозволяє визначити кальцифікацію підшлункової залози, а також наявність внутрішньопротокових каменів;
 • Комп'ютерна томографія;
 • холецістохолангіографія;
 • копрограмма.

Лікування повинне підбиратися індивідуально з урахуванням форми і причин захворювання, його стадії, супутніх патологій та інших факторів. Для того, щоб дізнатися, як пройти лікування за кордоном в клініці Ассута або інших медичних центрах, зверніться за консультацією в Юнимед, де вам підберуть фахівців з перевіреною репутацією.

Лікування будь-якого виду панкреатиту передбачає дотримання дієти, усунення болю, корекцію недостатності підшлункової залози і запобігання ускладнень захворювання.

При гострому панкреатиті лікування має на увазі голодну дієту, призначення лікарських препаратів (знеболюючих, інгібіторів протеолітичних ферментів, альбуміну та ін.). У важких випадках показано хірургічне втручання.

У разі хронічного панкреатиту призначаються знеболюючі засоби, вітаміни, замісна терапія ферментами. Обов'язкове дотримання дієти. При наявності показань необхідно лікування цукрового діабету, жовчнокам'яної хвороби, ендокринних порушень.

Дієта при панкреатиті передбачає часті прийоми їжі невеликими порціями, виключення алкоголю, обмеження жирів, вуглеводів, солі, кави, підвищене вживання білкових продуктів.

Мережеве видання Інформаційне агентство EAOmedia. Головний редактор: Якимов Л. І. Свідоцтво про реєстрацію ЗМІ ЕЛ № ФС77- 53857 видано Федеральною службою з нагляду в сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнадзор) від 26 квітня 2013

Засновник і видавець ТОВ Прима Медіа

При передруці текстів чи іншому використанні текстових матеріалів з цього сайту на інших ресусрах в мережі Інтернет гіперпосилання на даний ресурс обов'язкове. Передрук або інше використання текстових матеріалів з цього сайту в друкованих ЗМІ можливе тільки з письмового злагоди автора, правовласника. Фотографії, відеоматеріали, інші ілюстрації можуть бути використані тільки з письмової згоди автора (правовласника) і з обов'язковим зазначенням імені автора і джерела запозичення. Правила сайту

© 2005-2016 Медіахолдинг PrimaMedia

Партнер Центру Захисту Прав ЗМІ

Надіслати повідомлення в редакцію сайту?

Як визначити панкреатит по перших симптомів.

Перші симптоми панкреатиту. Перші ознаки панкреатиту.

Перші симптоми панкреатиту проявляють себе у кожного по-різному. Взагалі симптоми при гострому або хронічному панкреатиті різні і залежить це в основному від того, на якій стадії захворювання знаходиться підшлункова залоза, але сьогодні мова піде про найперших симптомах панкреатиту .

Існують загальні перші симптоми і якщо Ви будете їх знати, то Ви зможете вчасно відреагувати і взагалі уникнути цієї страшної хвороби. Відразу обмовлюся, що грунтуюся на свій досвід і спостереження за іншими панкреатітікамі.

Так ось, найперша ознака це запори зі здуттям. Запори зі здуттям призводять до різних застоям і закупорити, в першу чергу в органах беруть участь в травленні, в тому числі і в протоках жовчовивідних шляхів і підшлункової залози.

А відбуваються вони зазвичай при малорухливому способі життя. У мене вони почалися, коли у мене з'явилася сидяча робота.

Потім починається нетравлення їжі. Часто відчувається тяжкість і дискомфорт після їжі. Через деякий час (у кого рік-два, у кого тиждень, у кого день, в залежності від стану підшлункової) з'являється дискомфорт у верхній частині живота, в області шлунка, як ніби проблеми зі шлунком - болить, дискомфортно, але не сильно турбує. Словом начебто проблеми з шлунком, але насправді це підшлункова. Іноді поколює справа, іноді зліва, які не зрозумієш де конкретно причина, але те, що у верхній частині живота дискомфорт це точно.

Отже, першими ознаками цього захворювання є часті закрепи зі здуттям, тяжкість після їжі, іноді нудота і дискомфорт у верхній частині живота. У кого-то в середині, у кого-то зліва болить, у кого-то справа. Це залежить від того яка частина підшлункової залози запалена. Якщо головка підшлункової залози, то болі праворуч, якщо тіло, то посередині, якщо хвіст підшлункової, то зліва. А іноді буває в однієї людини і часом поболює всюди, тобто іноді справа коліт, іноді зліва, іноді посередині.

Далі гірше. Дискомфорт і толерантні болю терпимі і як правило люди ходять далі, що призводить до гірших наслідків. Наступними ознаками вже починається загострення є напади болю. Несподівана поява незрозумілою болю, нудоти, блювоти, озноб. Буває таке, коли людина ні з того, ні з сього почало нудити, рвати, та ще болю такі як ніби судоми в шлунку при блювоті, ми часто приймаємо їх за отруєння, але якщо Ви їли те саме, що й інші, а них нічого немає, то це теж може виявитися початком панкреатиту. Або така ж нудота і блювота від переїдання, але раніше від цього Вам нічого не було, а тепер нудить, рве, морозить і дискомфорт у верхній частині живота. Зверніть увагу! Покажіть спочатку руками де знаходиться живіт, а тепер вкажіть верхню частину живота. Якщо болить там, то це те, про що я зараз пишу.

У мене так і було і я прийняла це за отруєння, а через півтора року такий напад був, що я розігнутися не могла і дихати глибоко. Так що, якщо у Вас було подібне бийте на сполох, перевіряйте підшлункову у хороших фахівців, тому що не завжди зрозуміло відразу, що це підшлункова залоза почала пустувати. Почитайте про те як надати першу допомогу при таких загостреннях панкреатиту.

Перші симптоми панкреатиту істотно відрізняються від симптомів гострого і хронічного панкреатиту. Тому щоб не заплутати вас я напишу про це в окремих статтях. А поки поговоримо про профілактику цього захворювання, тобто про те, як уникнути цієї хвороби.

По-перше як Ви зрозуміли це рухливий спосіб життя. Навіть якщо у Вас сидяча робота, намагайтеся більше ходити або займайтеся яким-небудь видом спорту.

Робіть зарядку щодня. Слідкуйте за харчуванням. Жирне, смажене, консерванти, копченості, гостре, алкоголь, та ще не в міру - завжди шкодили організму. Краще вже зараз відучувати себе від цього і не тільки розуміти наскільки це все шкідливо, але і не вживати взагалі. Основна причина виникнення цієї хвороби це - фізично - неправильне харчування. психологічно - стреси, переживання, депресія. соціально - неблагополуччя.

Адже здоров'я це благополуччя на фізичному, психологічному та соціальному рівнях, а не тільки відсутність хвороб або інших фізичних недоліків.

Під неправильним харчуванням мається на увазі не тільки не регулярність, а й те, ЩО ми їмо. Про правильне харчування можна почитати в дуже цікавих і корисних статтях Правильне харчування і Найлегша дієта при панкреатиті і не только0, завдяки якій можна знати міру в їжі.

А щоб не впадати в стреси, треба припиняти колупати себе, доводити щось комусь, словом перестати переживати, а просто жити! З цього приводу теж є цікава стаття Психологічна причина панкреатиту. Почитайте дуже цікаво.

Ну і звичайно ж необхідно вести правильний режим роботи і відпочинку. Не можна тільки працювати або тільки відпочивати, потрібен баланс у всьому.

Якщо хвороба все-таки підкрадається до Вас і у Вас почали, проявляються подібні ознаки і симптоми панкреатиту, то краще зверніться до фахівця і не підпускайте цю хворобу до себе.

На цьому дозвольте відкланятися. Всього Вам доброго!

Якщо Ви хочете дізнатися про те які у мене були перші ознаки панкреатиту, читайте статтю «Панкреатит починається з непомітних дрібниць!»

А як у Вас почала даватися взнаки ця хвороба? Які у Вас були перші симптоми панкреатиту ?

Джерела: http://medportal.ru/enc/gastroenterology/pancreas/2/, http://eaomedia.ru/news/24.02/pankreatit---effektivnoe-lechenie-podzheludochnoy-zhelezi.html, http: // hronicheskiy -pankreatit.ru/o-pankreatite/pervie-simptomy-pankretita.html

Коментарів поки немає!

Холязіони століття лікування доктор комаровский

ГлавнаяБолезні очей Халязіон Термінхалязіонпроісходіт від грецького слова, далі.

Як користуватися тестом для вагітності

Як користуватися тестом на вагітність? Навіть про ранньому терміні далі.

Поради доктора ефективний препарат при Епштейн Барре

Вірус Епштейна-Барр у дітей: причини, симптоми, лікування вірус Епштейна- Барр далі.

Якщо мало спати чи будуть набряки очей

Набряки очей у новонароджених Часто далі.

Чому набрякає обличчя Серед людей середнього і старшого віку набряклість далі.

Консультація в будь-якій області медицини

Серце - це біологічний маятник організму. Зберегти здоров'я серця і судин життєво важливо для активної життєдіяльності.

Очі - дзеркало душі і показник здорового організму. Як зберегти зір? Як зберегти здоров'я і красу очей на багато років?

Гастроентерологія - комплексний розділ медицини, що вивчає роботу шлунково-кишкового тракту людини, захворювання і методи їх лікування.

Здорові зуби - важливий фактор, від якого залежить не тільки краса посмішки, але і впевненість в собі.

Ознаки перелому пальця на нозі

Як визначити перелом пальця на нозі

Перелом пальців на увазі порушення цілісності кісток пальців стоп. Це трапляється під впливом зовнішніх чинників, з інтенсивністю, що перевищує допустимі для кістки межі. Частота переломів пальців виводить травму на третє місце серед інших травм. Практикуючі травматологи стикаються з переломами пальців ніг занадто часто.

При відсутності своєчасної діагностики та терапії розвиваються набагато більш серйозні ускладнення, ніж первинна травма.

Які переломи пальців ніг бувають

Травми кісток пальців ніг поділяють на відкритий і закритий типи по цілісності шкірних покривів. Анатомічно пальці ніг гнучкі і рухливі, переважна більшість травм кісток пальців ніг носить закритий характер. Це стає перевагою при проведенні лікування, рідше доводиться проводити оперативне лікування, що відчутно знижує ризик розвитку ускладнень.

Порушення цілісності кісток відбуваються зі зміщенням уламків або без такого.

Переломи без зміщення бувають простими, не вимагають зіставлення уламків і зберігають правильне фізіологічне розташування кістки. Відкриті травми кісткової тканини прийнято зараховувати до розряду переломів зі зміщенням. Зміщені відламки утворюють гострі краї, що порушують цілісність шкіри.

Переломи кісток пальців ніг зі зміщенням діляться на підвиди:

 • Травма з поздовжнім розбіжністю фрагментів.
 • Травма з заходженням уламків один за одного в поздовжньому напрямку.
 • Перелом з кутовим або бічним зміщенням фрагментів кістки.
 • Пошкодження з вклиненням фрагментів.

Як визначити перелом зі зміщенням

Простий закритий перелом фаланг зі зміщенням фрагментів - рідкісне явище в практичній травматології. Відбуваються при сильній травмі, що супроводжується забоєм і размозжением зв'язок і м'язів на ногах. Набагато частіше при переломі пальців спостерігають заходження один за одного двох ділянок зламаної кістки. Подібний характер перелому можна пояснити фактом, що м'які тканини стопи мають високий ступінь еластичності, при травмі зсуваються і тягнуть відламки. Відбувається зорове укорочення пошкодженого пальця, надалі він неправильно зростається.

У дітей набагато частіше спостерігається закритий перелом пальців стопи з кутовим зміщенням. Окістя, кісткова тканина у дітей набагато м'якше і еластичнішою, часто дитяча травма не розпізнається і розцінюється як забій. В результаті палець зростається неправильно і залишається деформованим. Часто напрямок травмуючого фактора припадає по осі пальця ноги, і перелом важко відрізнити від удару стопи.

Основне навантаження бере суглоб, відбувається забій м'яких тканин, деформація хряща і ряд тріщин в області суглоба. Закритий перелом важко відрізнити від пошкодження без зміщення. Однак при ретельному обстеженні, проведенні рентгенологічного дослідження знаходяться відмінності. В окремих випадках вдається виявити зрощений перелом пальців ноги ретроспективно на знімках.

Як визначити пошкодження без зміщення

Порушення цілісності кісткової тканини без зміщення фрагментів кістки класифікуються так само:

 1. У напрямку травмуючої дії - поперечні і поздовжні.
 2. За характером лінії зламу - косі, гвинтоподібні та інше.
 3. По механізму травматичного фактора - прямі і непрямі.

При прямому характері травмування різниться єдина лінія зламу, видна на знімку лише там, де прикладена сила. Часто видно утворення вторинних переломів, які виходять на віддалі від місця безпосереднього впливу і утворюються під дією м'язової тяги. Переважно, подібні травми стопи бувають парними і часто неправильно зростаються.

За кількістю утворилися фрагментів кістки пальців стопи пошкодження бувають безосколковим, одно- або многооскольчатих. Перший вид порушення цілісності кістки зустрічається при прямому падінні на ногу. Якщо на пальці ноги впливає тупий і гладкий важкий об'єкт, це викликає забій м'яких тканин і утворення одного або двох кісткових уламків. Якщо отриманий удар нерівним предметом, виходить многооскольчатих травма пальців ноги, частіше носить закритий характер.

Симптоматика порушень цілісності кістки

Визначити характер пошкодження, код за МКХ 10 та основні клінічні ознаки - першорядне завдання при наданні допомоги. Питання входять в обов'язковому порядку в програми профільного медичної освіти. Своєчасне розпізнавання симптоматики перелому дозволить медику встановити правильний діагноз і код по МКБ 10, правильно надати невідкладну допомогу. Від цього безпосередньо залежить, скільки зростається кістка після пошкодження.

Симптоми пошкодження кістки пальця ноги виявляють схожість з ознаками пошкодження на інших частинах тіла. Ознаки поділяються на ймовірні і достовірні.

До ймовірних симптомів відносять:

 1. Поява різкої хворобливості в місці пошкодження.
 2. Гіперемія шкірних покривів і стрімко наростаючий набряк. При вираженому набряку накладати не суцільна гіпсова пов'язка, а бічна лангету.
 3. Положення пальця стає вимушеним.
 4. Температура м'яких тканин в місці руйнування підвищується.
 5. Вільні рухи в суглобі значно ускладнені або відсутні зовсім.
 6. Якщо постукати по пучки, розвивається різка гострий біль.

При травмі пальців ноги біль завжди терпима. Це дозволяє відрізнити її від ушкодження в іншої частини ноги. Коли больовий синдром виражений настільки, що викликає втрату свідомості у постраждалого. Пошкодження пальців ноги практично не призводить до подібних порушень. Біль в цих випадках обумовлена ​​двома патогенетичними механізмами: безпосередньо в гострому періоді після нанесення удару або падіння на пальці ноги болить окістя, яка відрізняється високим ступенем іннервації. Поступово в місці ураження починає розвиватися тупий, ниючий або розпираючий біль. Її походження пов'язане з наростанням набряклості травмованих тканин через порушення кровотоку і ознак запального процесу.

Якщо отриманий забій м'яких тканин, розрив окістя і порушена цілісність кісток, у відповідь на біль і спазм судин відбувається викид в кров медіаторів запалення - серотоніну, брадикініну, обумовлюючи розвиток клінічних ознак запалення. Біологічно активні речовини викликають атонію маленьких судин в місці пошкодження, провокують випіт рідини з судинного русла в міжклітинний простір м'яких тканин ноги.

Якщо акуратно постукати по верхівці зламаного пальця у напрямку осі, дія відгукнеться різким болем в місці пошкодження. Ознака належить до основоположних для розпізнавання переломів. Правильне проведення діагностичної процедури дозволить точно випередити, отриманий чи забій м'яких тканин або постраждали кістки. Для перелому характерна біль виключно в місці порушення цілісності кісткової тканини. Забій при подібному битті нічим не проявляється.

Однак при проведенні описаної діагностики важливо пам'ятати: якщо запідозрена зміщення уламків або вбитий вид травми, проводити процедуру категорично забороняється, вона здатна погіршити стан і посилити зміщення фрагментів.

До ознак, достовірно свідчить про наявність пошкодження кісток, що не схожими з іншими травмами, відносять:

 1. При пальпації виявляється наявність відламаного фрагмента кістки.
 2. Зламаний палець укорочений.
 3. Відзначається рухливість кістки в нехарактерних місцях.
 4. Візуально кістка деформована.
 5. При пальпації можливо визначити крепитацию уламків.

Проводити обмацування пошкоджених ділянок стопи слід вкрай обережно. Потрібно акуратно вести пальцями уздовж пошкодженої кістки, легко натискаючи, щоб зрозуміти, скільки уламків є. Робиться це по черзі по поверхнях, доступним обмацуванню. Простіше проводити дослідження в ділянках, де кістка розташовується неглибоко і легкодоступна огляду і промацуванню.

Якщо палець розташований неправильно і укорочений в порівнянні з симетричним на здоровій нозі, найбільш часто подібне стає свідченням поздовжнього заходження відламаних фрагментів.

Патологічну рухливість уламків визначають одночасно з наявністю тертя і деформації кісткової осі. Спочатку потрібно було провести візуальну оцінку травмованої ноги і порівняти зі здоровою. Потім акуратно береться дистальний уламок, проксимальний нерухомо фіксується. Якщо під час спроби відхилити дистальний уламок від нормальної фізіологічної осі дію вдається зробити, можна говорити про наявну патологічної рухливості. При перевірці визначається на слух хрускіт.

Проводити дослідження на предмет виявлення достовірних ознак не завжди доцільно, процедури завдають потерпілому сильний біль. Симптоми можна визначити при візуальному огляді або нецілеспрямовані русі пацієнта.

Найчастіше травма пальця залишається визначено залежно від особливостей візуальному огляді. Незначні больові відчуття призводять до того, що пацієнт не підозрює про перелом, не звертається до лікаря, в результаті закритий перелом зростається неправильно.

Для достовірного діагнозу необхідно провести рентгенологічне дослідження стопи в кількох проекціях. На підставі знімка лікар зможе визначити характер травми, зрозуміти, скільки вийшло осколків і припустити, скільки часу знадобиться на загоєння ушкодження.

Симптоми і лікування перелому великого пальця на нозі

На практиці травматологів, переломи великих пальців стоп зустрічаються в двох з трьох випадків. Людина може отримати перелом в результаті отриманої травми або хронічного захворювання.

 • випадковий удар ноги про домашні меблі: стільці, табуретки, спинки крісла і ін .;

У медичній практиці в 95% випадків переломи носять травматичний характер, в 5% - патологічний відповідно.

Класифікуються переломи великих пальців нижніх кінцівок в залежності від тяжкості ушкодження, характеру і особливостей.

 • відкриті, коли кістка виходить на «світло», у наявності характерне ушкодження шкіри.

Всі види травм поділяють, виходячи з зміщення кісток від норми:

 • Переломи зі зміщенням, коли зламана кістка змінює своє природне положення.

У другому випадку травми менш важкі, які не потребують установки уламків кісток на своє місце. Гояться такі переломи досить швидко.

 • З поздовжнім розбіжністю уламків кісток. Такі переломи пов'язані з серйозним пошкодженням м'язів і зв'язок фаланги, зустрічаються рідко.

В результаті зсуву, руйнування кісток може бути декількох видів:

 • Безоскольчатое, коли кістка ламається, але осколків немає. Такий перелом можна отримати при точному ударі важким предметом зверху.

Останній випадок найважчий. Хірургам доводиться збирати великий палець практично по частинах.

травми підрозділяються за механізмом їх утворення:

 • непрямі - палець ламається далеко від місця отримання травми.

Локалізуватися травма може в різних частинах:

 • Перелом основної фаланги, тобто ближче до розташування самої стопи.

Великий палець нижніх кінцівок, на відміну від інших, приймає на себе найбільше навантаження. Тому при травмуванні всієї стопи частіше ламається саме він. Залежно від тяжкості перелому, наслідки бувають різними. Іноді хворий не може наступати на ногу взагалі.

З огляду на, що больовий поріг у всіх людей різний, необхідно знати основні ознаки перелому, щоб відрізнити його від звичайного удару або вивиху:

 • абсолютні - ознаки, за якими можна з 100% -ою впевненістю визначити перелом.

До абсолютним ознак належать такі симптоми:

 • при огляді травмованого ділянки чується хрускіт і скрегіт кістки;

За абсолютними ознаками діагноз ставиться при візуальному огляді.

 • Гостра і різкий біль різного характеру, в залежності від ступеня тяжкості отриманої травми.

Травму великого пальця можна отримати не тільки в домашніх умовах, але і на вулиці. Не варто намагатися дістатися до будинку самостійно, щоб не погіршити становище. Якщо ви перебуваєте на вулиці, краще присісти, витягнувши ноги, і викликати швидку допомогу.

У транспортному засобі хворого доставляють в положенні «сидячи». Якщо є така можливість, краще укласти його на сидіння, а під ногу покласти подушку.

Діагностика перелому включає в себе два етапи. В першу чергу лікар-травматолог оглядає стопу візуально, задає питання потерпілому, обмацує ногу. Ставиться попередній діагноз.

Лікування буде залежати від форми перелому. У разі нещасного випадку зі зміщенням проводиться невелика операція. Хірург під місцевою анестезією проводить репозицію - зіставлення уламків між собою. Завданням доктора є збір кісток воєдино.

Крім неправильного зрощення пальця, при відсутності лікування можна «заробити» остеомієліт, гангрену.

Реабілітація: як розробити великий палець ноги

Реабілітація та відновлення пальця після зняття гіпсу вимагає певного часу - до семи тижнів.

Поступово починаємо ходити пішки, краще широким кроком. Ходьба в гору також дозволить збільшувати навантаження, що призведе до швидкої реабілітації раніше пошкоджених ділянок.

При використанні матеріалів сайту, посилання на сторінку використовуваного матеріалу обов'язкове.

Часта травма - перелом пальця стопи

Людський організм - складна система, що вимагає до себе уважного і дбайливого ставлення. Кожен день ми стикаємося з різними ситуаціями, в яких при зовнішніх впливу або фізичних навантаженнях в певних умовах є ймовірність зазнати пошкоджень. Перелом кісток - одна з найпопулярніших травм, коли до повного загоєння може знадобитися тривале лікування і довгий період реабілітації. Найчастіше піддаються переломів кінцівки, так як вони більш уразливі. Далі ми докладно розглянемо перелом пальця на нозі, ознаки, характерні симптоми, методи діагностики і лікування травми, як часто зустрічається виду перелому кісток і суглобів.

Стопа - частина опорно-рухового апарату людини, найбільш віддалений від тулуба відділ нижньої кінцівки, який відповідає за стійке положення, рівновагу, пересування тіла в просторі.

Стопа має гнучку, еластичну і рухливу склепінчасту конструкцію, яка дозволяє розподіляти навантаження на кінцівку, пристосовуватися до нерівностей, домагатися плавної ходи завдяки потужному зв'язковому апарату. У взаємодії з іншими частинами ноги відповідає за переміщення тіла.

У перший відділ входять сім кісток, розташованих в два ряди:

 • задній - п'яткова і таранная кістки,
 • передній - ладьевидная, три клиноподібні і кубовидная.

Другий відділ - плюсна, куди входять п'ять коротких трубчастих кісток, знаходиться між предплюсну і пальцями.

Третій відділ - фаланги - трубчасті кістки (14 штук), з'єднані м'язами і суглобами утворюють п'ять пальців стопи.

При цьому, великий палець складається з двох фаланг, а решта - з трьох. Всі вони значно коротші в порівнянні з пальцями рук, а середня фаланга мізинця часто невіддільна від нігтьової. Фаланги з'єднані між собою суглобами.

Переломи пальців ніг в залежності від причини отримання травми можна розділити на дві категорії:

- механічне пошкодження умовно здорової кістки

(При ударі, подворачіваніе стопи).

- порушення міцності кісток і їх ослаблення в зв'язку із захворюваннями, такими як туберкульоз, злоякісні пухлини, остеопороз.

 1. Відкриті - цілісність м'яких тканин порушена кісткових уламків, крізь рану проглядається частина кістки.

Причини переломів пальців ноги

Ситуацій, в яких є небезпека отримати перелом пальців стопи, безліч як в побуті, так і під час виробничого процесу. До таких випадків відносяться: невдале падіння, стрибок з висоти, недотримання техніки безпеки на виробництві та необережність при заняттях спортом.

Основні причини отримання травми стопи:

 • сильного удару або падіння важкого предмета на стопу;
 • ситуація, коли людина оступився або спіткнувся;
 • спортивна травма, яка веде до форсованого перерозгинання стопи;
 • удар передньою частиною ноги об твердий предмет (наприклад, меблі, сходинка на сходах, бордюр на тротуарі).

Ознаки перелому пальця на нозі: фаланги або суглоба

Симптоми перелому діляться на абсолютні і ймовірні.

Діагноз встановлюється в медичній установі.

Травматолог опитує потерпілого, проводить візуальний огляд, який визначає ознаки перелому пальця на нозі, і рентгенографію, що дозволяє побачити локалізацію перелому і можливі зміщення відламків кістки.

На основі всіх отриманих даних призначається необхідне лікування.

При підозрі на перелом травмований палець і стопа потребують фіксуванні в одному положенні. По можливості до місця пошкодження прикладіть лід.

При наявності відкритої рани, пошкоджена кінцівка забинтовується стерильною пов'язкою, щоб уникнути можливого потрапляння інфекцій в кров. Потім до стопи накладається шина і кріпиться за допомогою бинта. Така фіксація стопи допоможе уникнути подальшої травматизації кісток і м'яких тканин пошкодженої ділянки пальця.

Подивіться відео, де лікар-травматолог дає рекомендації, як потрібно діяти відразу після отримання травми, щоб полегшити стан потерпілого і уникнути ускладнень надалі:

Методика лікування при різних видах переломів

Залежно від характеру і розташування травми призначається різне лікування.

З-під нігтя видаляють скупчення крові, фіксуючи осколки, прикріплюють за допомогою пластиру травмовану фалангу до сусіднього пальця. Повне видалення нігтя потрібно в разі, коли гематома під нігтем занадто велика.

Травма середньої і основної фаланг.

При відсутності зміщення фаланги мобілізують за допомогою пластиру від двох до чотирьох тижнів для правильного загоєння.

Пошкоджений палець витягується по осі. При множині зміщенні проводиться ручна репозиція уламків кістки, а потім накладення гіпсової «туфельки» на термін до 3 тижнів.

При закритих переломах зі зміщенням, а також осколкових переломах.

Відламки кісток повертаються на місце закритим чином, це копітка і складна робота, яка вимагає акуратності для запобігання неправильного зрощення кісток і деформації кісток в майбутньому.

Перелом декількох пальців.

Накладення гіпсової пластини - лангети.

Пошкодження великого пальця ноги.

Накладення гіпсової пов'язки розміром від пальців до коліна. При внутрішньосуглобове переломі потрібна операція з фіксацією суглоба спеціальними спицями. Гіпс накладається на 6-8 тижнів.

Спочатку проводиться відновлення кістки з осколків, а потім призначається антибактеріальна терапія, яка дозволяє уникнути зараження вторинними інфекціями, вводиться вакцина від правця. Іноді усувається зміщення і викривлення, накладається шина для забезпечення нерухомості до загоєння.

Чим небезпечний перелом пальця на нозі?

Нерідко після отримання травми потерпілий ігнорує слабкі больові відчуття і не звертається з травмою до медичних установ. Це загрожує ускладненнями і неприємними наслідками, такими як:

 1. неправильне зрощення пошкодженої кістки;
 2. утворення кісткових мозолів, які уповільнюють відновлення кісток і є явним косметичним дефектом;
 3. освіту помилкового суглоба;
 • Взуття має бути зручним і відповідати розміру ноги.
 • У раціоні завжди повинні бути продукти, в яких міститься кальцій. Кисломолочні продукти, картопля, яблука, квасоля, капуста та інші корисні продукти допоможуть підтримувати необхідний рівень кальцію для нормального функціонування організму.
 • Приймати додатково до правильного харчування необхідні вітаміни - C, D, B12.
 • Чи не нехтувати правилами безпеки в місцях з підвищеним ризиком отримання травми - на виробництві, спортивних майданчиках.
 • Регулярно проходити медичні огляди для раннього виявлення хронічних захворювань, які можуть привести до ослаблення кісток і отримання несподіваних травм.

Життя наповнена цікавими заняттями і моментами, хочеться встигнути скрізь і спробувати якомога більше. Головне, не забувати стежити за здоров'ям, адже набагато простіше слідувати простим правилам особистої безпеки, ніж проходити довгий відновлення після неприємних травм.

причина одна - хребет. »

Всі матеріали на сайті носять інформаційний характер.

Перед використанням настійно рекомендуємо проконсультуватися з лікарем.